שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כינוס נכסים למקס ברנר באוסטרליה

  לפי דיווחים, רשת בתי הקפה הפועלת באוסטרליה בזכיינות צברה חובות של עשרות מיליוני דולרים בין היתר בגלל ירידה במכירות. אך לדברי גורם בשוק, מדובר ב"קשיים של הזכיין המקומי בעקבות השקעות כושלות בעסקים אחרים שיש לו"

  לרשת בתי הקפה מקס ברנר באוסטרליה מונה לאחרונה כונס נכסים לאחר שהזכיין המקומי נקלע לקשיים כספיים.

   

  עודד ברנר: "עכשיו סוף סוף אני יכול להתפוצץ"

   

  לפי הדיילי מייל, הסיבה לכך היא הגידול בעלויות והמכירות החלשות. לעומת זאת, גורם בשוק אמר ל-ynet שהרשת באוסטרליה היא "הצלחה אדירה והקשיים הם של הזכיין המקומי, שהגיע לכונס נכסים בגלל עסקים אחרים שיש לו, השקעות כושלות בנדל"ן". הגורם הוסיף, כי "בחברה עושים מאמצים עילאיים להעביר את הרשת באוסטרליה לזכיין אחר" .

  סניף מקס ברנר בתל אביב (צילום: מיטל דיין) (צילום: מיטל דיין)
  סניף מקס ברנר בתל אביב(צילום: מיטל דיין)
    

  פעילות הרשת באוסטרליה, שכוללת 37 סניפים, מנוהלת על ידי זוג המיליונרים טום ולילי הייקין, שקנו את הזיכיון להפעלתה ביבשת הדרומית ב-1999, אך המותג הוא בבעלות מקס ברנר הישראלית.

   

   כתוצאה מהקריסה קיבלה לידיה חברת McGrathNicol את זכויות הניהול של מקס ברנר אוסטרליה והיא שוקלת למכור את העסק, המעסיק 600 עובדים ברחבי אוסטרליה. הסניפים ימשיכו לפעול כרגיל במקביל לבחינת המצב של הרשת.

    

  על פי המסמכים, חברת Sunstate Ceilings מקווינסלנד הנפיקה עבור הרשת הודעה על חוב לא משולם נכון ל-29 ביוני, כך דיווח עיתון ה-Sydney Morning Herald.

   

  באוגוסט 2017 גובשה "חבילת סיוע" גובשה על מנת להציל את הרשת, לאחר הצטברות חובות בגובה כ-50 מיליון דולר. נציגים של McGrathNicol אמרו כי עדיין מוקדם מידי להגיב על המצב הפיננסי של החברה.

   

  את מותג השוקולד החלבי שממוצב כמותג פרליני שוקולד פרימיום, ייסדו מקס פיכטמן ועודד ברנר ב-1996. הזוג הייקין עודד את צמד המייסדים להתרחב לאוסטרליה, ופתח את בית הקפה הראשון שלו בשכונת פדינגטון בסידני ב-1999. 

   

  ב-2001 נרכשה הרשת על ידי קבוצת שטראוס והפכה לרשת בינלאומית עם סניפים שפועלים בזכיינות גם בארה"ב, יפן, רוסיה ודרום קוריאה. ב-2017 מכרה הקבוצה את רשת בתי הקפה לזכייני הרשת בישראל, יניב שטנגר ודודו וקנין ב-18 מיליון שקל. הם גם רכשו את שלוש המסעדות שמופעלות בבעלות ישירה של הרשת בארה"ב ואת כל הסכמי הזכיינות שלה, אך לא את מפעל ייצור השוקולד של המותג, שנשאר בבעלות שטראוס. פעילותה הסתכמה ב-2016 ב-94 מיליון שקל.

   

  מקבוצת שטראוס נמסר בתגובה: "קבוצת שטראוס מכרה את מקס ברנר לפני למעלה משנה ליניב שטנגר ודודו וקנין - חברת מקס ברנר ישראל. הזכיין האוסטרלי של מקס ברנר נמצא בהליכים משפטיים לגיבוש תוכנית הבראה לעסקיו באוסטרליה והסדרת חוב אל מול גורמים שונים, בין היתר גם למול שטראוס גרופ ומקס ברנר ישראל. אנו מקווים שתמצא הדרך לגבש תוכנית הבראה על מנת שעסקי מקס ברנר באוסטרליה ימשיכו לפעול".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים