שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד גננת וסייעות: היכו, צבטו ודרכו

הפרקליטות הגישה כתבי אישום נגד גננת ושתי סייעות מגן ילדים בגבעתיים, בפרשה שנחשפה ב-ynet. על פי כתב האישום, הגננת נהגה באלימות מילולית ובכוחניות והסייעות שהיו עדות למעשים לא מנעו את הפגיעה בפעוטות

 
  

מכות בכוח ביד, צביטות והושבה בכוח על כסאות. פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (א') כתב אישום בגין תקיפה לבית משפט השלום בעיר, נגד גננת ושתי סייעות בגן בגבעתיים. הפרשה נחשפה לראשונה ב-ynet. הגננת אביבה דהן והסייעות ליהיא בן דניאל ואורנה אקבלי נאשמות בגין שורה של אישומים בעבירת תקיפה של פעוטות בגן בגבעתיים. בנוסף, דהן ובן דניאל מואשמות בעבירת תקיפה על-ידי אחראי הגורמת חבלה של ממש.

 

על פי כתב האישום, מעשי הגננת והסייעות כללו במקרה אחד הסטה של עגלת בקבוקים של ילדים, כך שתפגע בפעוטה שאכלה, השלכה בכח על מזרונים, דריכה במכוון על רגל של פעוטה, דחיפת פעוט לקיר תוך דריכה על רגלו ועוד.

 

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד קלאודיה בילנקה, ולפיו במהלך החודשים מאי-יוני 2018, הנאשמות היו אחראיות על שלומם של כ-20 פעוטות בני חצי שנה עד שלוש בגן בגבעתיים. דהן הועסקה כגננת בגן ובן דניאל ואקבלי הועסקו כסייעות בקבוצת הפעוטות.

 

גננת אשר חשודה בתקיפה בפעוטות בגבעתיים (צילום: מוטי קמחי)
הגננת היום בבית המשפט, בעת הגשת כתב האישום(צילום: מוטי קמחי)

 

 

הגננת אביה דהן מכה פעוטה בגן הילדים ()
תיעוד האלימות בגן הילדים בגבעתיים

הגננת אביה דהן מכה פעוטה בגן הילדים ()
תקפו בהזדמנויות רבות את הפעוטות בדרכים שונות

הגננת אביה דהן מכה פעוטה בגן הילדים ()

לפי כתב האישום, דהן ובן דניאל תקפו בהזדמנויות רבות את הפעוטות בדרכים שונות, לרבות מכות, דחיפות, צביטות ובעיטות, ובמקרים אחדים גרמו מכאוב לפעוטות. הנאשמת אקבלי תקפה פעוטות בשתי הזדמנויות. הנאשמות נהגו אף להעניש את הפעוטות באמצעות העמדתם בפינת הגן לפרק זמן ממושך וכן מנעו מהם מזון.

 

בתקופה הנ"ל ובמהלך פרק זמן של כמה חודשים נהגה דהן בפעוטות באלימות מילולית ובכוחניות. במהלך התקופה, בחלק מהמקרים שתוארו בכתב האישום, נכחו חלק מהנאשמות בגן והיו עדות למעשי התקיפה של הנאשמות האחרות. הן לא מנעו את הפגיעה בשלומם ובבריאותם של הפעוטות, לא דיווחו על כך לגורמים הממונים ולא מילאו את חובתן כאחראיות, מתוקף תפקידן. לצד כתב האישום הגישה הפרקליטות בקשה להארכת מעצרן ולהוספת תנאים מגבילים עד תום ההליכים המשפטיים.

 

בקטע שתועד במצלמות האבטחה, נראית הגננת דהן מטלטלת פעוטה בוכה בפינת ההחתלה של הגן, ולאחר מכן משליכה אותה לעבר המזרן. סייעת בגן נראית כשהיא ממשיכה את המסכת האלימה ומשליכה את הפעוטה למזרן אחר. עובדות אחרות שתועדו בסרטוני מצלמות האבטחה נותרו אדישות אל מול האלימות שהופגנה כלפי הפעוטות.

אלון אייזנברג ()
עו"ד אלון אייזנברג. "מעריך שנגיע לתוצאה נכונה, משפטית ועובדתית"

אמא לאחת הפעוטות בגן, שהייתה בין אלה שהתלוננו למשטרה, אמרה היום: "אני האמא לילדה שבגינה הפרשה התפוצצה ואני שמחה שזה הגיע לידי כתב אישום נגד השלוש. הבת שלי באה יום אחד עם סימן כחול ואמרה שהרביצו לה. חשבתי בהתחלה שהיא לא פירשה נכון אבל אחרי שבוע היא סיפרה שוב. בדקתי את המצלמות וראיתי בעצמי שחמש דקות מתעמרים בבת שלי, מרביצים, דוחפים ומנערים, משהו שאף הורה לא ירצה לראות אי פעם. נחכה ונקווה שכולן תיכנסנה לכלא - זה הדבר שאני מעוניינת שיהיה, כך שבחיים הן לא יעבדו עם אף ילד אחר. בחודשים האחרונים הרבה מההורים מעוניינים להתקדם הלאה בחייהם אבל עד שימוצה הדין אני לא עוברת לסדר היום, אני לא חושבת שאי פעם אוכל.

 

"ילדיי נמצאים כרגע בגנים חדשים ואני כל רגע בודקת מה קורה איתם", מספרת האם. "הגננות יודעות שאני לא סומכת על אף אחד. אני שואלת כל יום את הילדה איך התנהגו הגננות. אני מקווה שבתי לא תהיה בטראומה לכל החיים כי זה גיל מאוד רך. אני ממליצה להורים ללכת לגנים עם מצלמות. זה שגננת אומרת משהו או מחייכת זה לא אומר שזה מה שמתרחש באמת מאחורי דלתיים סגורות, ממליצה לעשות ביקורי פתע, לבדוק מצלמות ולהיות עם היד על הדופק. לשאול את הילדים איך עבר היום, איך התנהגו הגננות. לראות אם יש משהו מוזר".

 

עורך הדין אלון אייזנברג שמייצג את  דהן אמר: "מרשתי התנצלה והתחרטה בפני כל ההורים, הרבה לפני שהמשטרה נכנסה לתמונה. כל מה שיש לנו לומר - נאמר בבית המשפט. היא עוברת ייסורים קשים מאוד מכל הסיפור הזה. לפי מה שהספקתי לקרוא האישום מנפח ומחמיר מאוד את החלקים העובדתיים, וגם האישום שיוחס לה חמור הרבה יותר ממה שדובר. אני מעריך שבסופו של יום נגיע לתוצאה נכונה, משפטית ועובדתית".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים