שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

תוכנית מתאר לקריית טבעון; הכניסה לבת ים מתחדשת

ועדות התכנון הפקידו להתנגדויות את תוכנית המתאר הכוללנית של קריית טבעון, הכוללת תוספת של כ-1,500 דירות חדשות. עוד בצנרת התכנון: שני פרויקטים גדולים של פינוי בינוי, שישנו את פני הכניסה לעיר בת ים, ומכרז מחיר למשתכן בערד

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה שבמינהל התכנון, הפקידה להתנגדויות הציבור את תוכנית המתאר הכוללנית של קריית טבעון, שנועדה לתת מענה ליעד אוכלוסייה של 26.5 אלף תושבים. התוכנית תחליף את תוכנית המתאר הקודמת משנת 1999, ותהווה את התשתית התכנונית ואת הבסיס לפיתוח היישוב לטווח הארוך.

 

עוד בערוץ הנדל"ן של ynet:

הסכם הגג ביהוד עלה על שרטון

מחיר למשתכן ליד קיסריה: דירה ב-823 אלף שקל

כחלון בטקס אכלוס פרויקט מחיר למשתכן: "כדאי לחכות לדירה"

 

קריית טבעון ממוקמת בין עמק יזרעאל ועמק זבולון, צפונית לעיר יוקנעם, על שטח של 8,400 דונם ומונה כ-20 אלף תושבים. התוכנית כוללת תוספת של 300 יחידות דיור במתחמי דיור חדשים בגבעת קושט ורמת הדסה, וכ-1,200 יחידות דיור במסגרת התחדשות עירונית במרקם הבנוי הקיים.

 

 

בנוסף כוללת התוכנית תוספת של כ-146 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה, שמרביתם באזור תעסוקה חדש שייתווסף ליישוב בצמוד לשכונת צל אורנים, מתחמי התחדשות עירונית, והנחיות לשימור והנגשת השטחים הפתוחים לציבור, בדגש על הגן הלאומי שבמעטפת היישוב ופיתוח מרחב נחל קישון לפעילויות פנאי ונופש.

 

בוועדה המחוזית ציינו כי "התוכנית עושה את האיזון הראוי בין פיתוח היישוב לשמירת השתלבותו בסביבתו הטבעית הייחודית, וזאת על ידי יצירת צירים ראשיים המחברים בין מוקדי הפעילות היישוביים עם השכונות השונות. כמו כן, התוכנית כוללת את חיזוק והעצמת המרכזים היישוביים, הרחבת מערך שטחי הציבור ביישוב, עיבוי המרקם הבנוי הקיים על ידי עידוד התחדשות עירונית ותמהיל דיור לאוכלוסייה מגוונת.

 

קריית טבעון (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
קריית טבעון(צילום: אבישג שאר-ישוב)

התוכנית חלה על כל מרחב התכנון של המועצה המקומית קריית טבעון, בצירוף כ-60 דונם ממרחב התכנון של מועצה אזורית זבולון, שמיועדים עבור אזור תעסוקה. התוכנית הוגשה על ידי מועצה מקומית טבעון ורשות מקרקעי ישראל ונערכה על די משרד לרמן אדריכלים.

 

הכניסה לבת ים מתחדשת

הוועדה המחוזית של מחוז תל אביב אישרה שני פרויקטים רחבי היקף, שצפויים לשנות את פניה של אחת מהכניסות המרכזיות לבת ים -  מתחם שער העיר הצפוני ומתחם בילו. מדובר בפרויקטים של פינוי בינוי, במסגרתם ייבנו 9 מגדלים עם עד 938 יחידות דיור, וכן מתחמי מסחר, תעסוקה ומוסדות ציבור. התכניות צפויות לחזור לועדה המקומית לתכנון ובניה לאיחוד תכניות, טרם קבלת ההיתר.

 

בת ים כניסה לעיר פינוי בינוי (הדמיה: אדר' דודי גלור, גלור תכנון ואדריכלות בע
בת ים כניסה לעיר פינוי בינוי(הדמיה: אדר' דודי גלור, גלור תכנון ואדריכלות בע"מ)

הפרויקטים שקודמו על ידי אגף ההנדסה של העיריה, ממוקמים בצפון-מערב העיר, בכניסה מכיוון יפו ובסמיכות לחוף הים. בנוסף הם יכללו שטח ציבורי פתוח שיהווה ציר עירוני ירוק  לאורך רחוב שמחה הולצברג (הגבול), כיכר עירונית לרווחת התושבים וחזיתות מסחריות רציפות לאורך הרחובות בלפור ויורדי הסירה, שיעודדו תנועת הולכי רגל ורוכבי אופניים.

 

לפי התכנון, במתחם ביל"ו , התחום בין הרחובות ביל"ו, בלפור ושמחה הולצברג, יהרסו 4 בנייני מגורים ומבנה מתנ"ס. במקומם ייבנו שני מבני מגורים חדשים בני 39 קומות ומבנה ציבורי הכולל עד 10 קומות במרכז המתחם. במקום מתוכננות 374 יחידות דיור חדשות, המהוות תוספת של 273 יחידות דיור למצב הקיים, מתוכן 5%-10% יתוכננו כיחידות דיור נגישות לאנשים עם מוגבלויות ו-20% כיחידות דיור קטנות, בשטח של עד 80 מ"ר.

 

הפרויקט השני, שער העיר, ממוקם בגבול בת ים יפו בקו ראשון לים. במסגרתו יהרסו 8 מבני מגורים ומחסן ברחובות בלפור, שמחה הולצברג ואוסקר שינדלר ובמקומם ייבנו 6 מבנים חדשים שיכללו 564 דירות חדשות, המהוות תוספת של 431 יחידות דיור למצב הקיים. 5%-10% מיחידות הדיור יהיו נגישות לאנשים עם מוגבלויות ו-20% יהיו קטנות ויבנו על שטח של 68 מ"ר לטובת זוגות צעירים. בנוסף, ייבנה במסגרת התכנית מבנה למסחר ולמלונאות.

 

מכרז מחיר למשתכן בערד

רשות מקרקעי ישראל הודיעה היום (א') על פרסום מכרז משותף עם משרד הבינוי והשיכון לשיווק שישה מתחמים לבניית 198 יחידות דיור בערד, שישווקו במסגרת תכנית מחיר למשתכן.

 

המכרז (מספר בש/330/2018) כולל רכישת זכויות חכירה לבניית 198 יחידות דיור בשישה מתחמים לבנייה רוויה, כשבכל מתחם בין 20 ל-44 יחידות דיור. התוכנית חלה על שטח של 22 דונם בשכונת יהושפט, השוכנת בחלק הצפון מערבי של העיר. הפיתוח יעשה על ידי משרד הבינוי והשיכון.   

ערד. התוכנית החדשה תשתלב עם המרקם העירוני הקיים (צילום: בראל אפריים) (צילום: בראל אפריים)
ערד. התוכנית החדשה תשתלב עם המרקם העירוני הקיים(צילום: בראל אפריים)

מדובר בחלק מתוכניות שפורסמו לתוקף ברשומות על ידי הוועדה המקומית ערד, במסגרתן תוכננה תכנית אב על שטח של כ-280 דונם. תוכנית זו כוללת הקמת קרית חינוך ו-850 יחידות חדשות.

 

התוכנית כוללת מוסדות ציבור בהם גני ילדים, בתי ספר, אולם ספורט, קונסבטוריון, שטח ציבורי פתוח, דרכים ואזור למסחר. כמו כן מתוכנן שביל הולכי רגל, שמצידו האחד מגרשי מוסדות החינוך ומרכז ספורט, וסביבם 3 מתחמי מגורים. זאת במטרה ליצור רצף עירוני עם הסביבה הקיימת.

 

שיווק המתחם מתבצע במסגרת התכנית הממשלתית של מחיר למשתכן. במכרז מזמינה רשות מקרקעי ישראל, את ציבור היזמים להגיש הצעות לחתימה על חוזה חכירה לתקופה של 98 שנים עם אופציה להארכה לעוד 98 שנים ולחתימת חוזה בנייה. חוברת המכרז תהיה זמינה באתר האינטרנט של הרשות החל מה-31 באוקטובר. המועד האחרון להגשת הצעות למכרז הוא ה-31 בדצמבר בשעה 12:00 בצהריים.

 

מגדל משרדים חדש באזור התעשייה של חולון

קבוצת רפאל נדל"ן מדווחת על הקמת בניין משרדים חדש באזור התעשייה של חולון, המתכונן לכלול 20 קומות מעל קומת מסחר עם חנויות, מסעדות ובתי קפה. בקבוצה ציינו כי עלות הפרויקט הינה 450 מיליון שקל.

 

הדמיה של בניין רפאל נדל
בניין המשרדים המתוכנן בחולון. ההדמייה להמחשה בלבד(קרדיט הדמייה: קייזר אדריכלים)

נכון לעכשיו, התב"ע (תוכנית בניין עיר) מאפשרת לבנות במקום בניין משרדים בעל 13 קומות בלבד, שאושרו בוועדה המקומית, ובימים אלו מגישה הקבוצה בקשה להוספת 7 קומות נוספות, במטרה לאשר אותם על פי תב"ע עתידית. כל קומה תכיל כ-33 משרדים בגדלים שונים החל מ-47 מ"ר.

 

את הפרויקט תכנן האדריכל דני קייזר. בחברה ציינו כי הפרויקט, תחת השם GOLDTEC REFAER HOLON, עתיד לכלול בסופו של דבר שני מגדלים סמוכים, בעלות כוללת של 900 מיליון שקל.

 

בחברה הוסיפו כי הפרויקט מתוכנן באזור מבוקש לאור תנאי הארנונה הפחותים בהשוואה לערי מטרופולין אחרות, פיתוח התשתיות, דרכי הנגישות התחבורתית וסמיכותו לשטח תכנית ח' 500, בו מיועדות להיבנות כ-13 אלף יחידות דיור. דוד רפאל, מייסד ומנכ"ל הקבוצה, מסר כי "חולון כמו ערים רבות אחרות שמה דגש על פארק הייטק מתקדם וחדשני. אזור התעשייה של העיר יהפוך בשנים הבאות למקום פורח ומשגשג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר יישוב
קריית טבעון. תגדל ל-26.5 אלף תושבים
צילום: אבישג שאר יישוב
מומלצים