שתף קטע נבחר

"גוגל הסתירה כי חשפה מידע של מאות אלפים"

מידע פרטי של משתמשים ב"גוגל פלוס" היה חשוף למפתחים חיצוניים במשך שלוש שנים, אך ענקית הטכנולוגיה החליטה להסתיר את המחדל - כך מדווח "וול סטריט ג'ורנל". כעת הרשת החברתית צפויה להיסגר

מבוכה ענקית לגוגל: העיתון "וול סטריט ג'ורנל" מדווח הערב (יום ב') כי ענקית הטכנולוגיה חשפה מידע פרטי של מאות אלפי משתמשים ברשת החברתית שלה "גוגל פלוס" - וכשגילתה על כך בחרה להסתיר את המחדל מחשש שהדבר יוביל לפגיעה במוניטין שלה ולצעדים רגולטוריים נגדה.  

 

אילוס אילוסטרציה גוגל (צילום: AFP)
גוגל(צילום: AFP)

 

כעת, לפי מקורות הבקיאים בנושא, מתכוונת חברת הענק להודיע על צעדים חדשים להגנה על פרטיות המשתמשים ולהפסיק את הפעילות של "גוגל פלוס". זהו למעשה המסמר האחרון בארון הקבורה של הרשת החברתית שהושקה בשנת 2011 על מנת להתחרות בפייסבוק, אבל הפכה לאחד הכשלונות הגדולים בתולדות גוגל. בנוסף לסגירת הרשת החברתית, החברה צפויה לצמצם את הגישה שהיא מעניקה למפתחים חיצוניים למידע של משתמשי אנדרואיד וג'ימייל.
 

לפי הדיווח, באג בתוכנה של "גוגל פלוס" איפשר למפתחים חיצוניים לקבל גישה למידע פרטי של משתמשים בין 2015 למרס 2018, המועד שבו התגלתה הבעיה ותוקנה במסגרת חקירה פנימית. בשלב זה, הצוות המשפטי של גוגל הכין מסמך שבו הוזהרו בכירי החברה כי חשיפת התקרית תוביל לצעדים רגולטוריים, ובנוסף תגרור השוואות לפרשת קיימברידג' אנליטיקה שטלטלה את פייסבוק בשנה האחרונה. גם מנכ"ל גוגל, סונדר פיצ'אי, קיבל תדרוך על התוכנית, שאושרה על-ידי ועדה פנימית, שלא להודיע למשתמשים על התקלה החמורה.

הצוות המשפטי כתב במסמך שחיבר כי לחברה אין כל ראיות המצביעות על כך שמפתחים חיצוניים השתמשו לרעה במידע, אך הודה כי אין דרך לדעת זאת בוודאות. המידע שנחשף כולל שמות מלאים, כתובות מייל, תאריכי לידה, מגדר, תמונות פרופיל, מקומות מגורים, מקצועות וסטטוס זוגי. המידע לא כלל מספרי טלפון, הודעות מייל, פוסטים או הודעות אישיות.

 

 

דובר מטעם גוגל מסר בתגובה ל"וול סטריט ג'ורנל" כי כאשר בחברה התלבטו אם לחשוף את התקרית, אנשיה בדקו "אם ניתן לזהות במדוייק את המשתמשים שצריך להודיע להם, אם יש ראיה כלשהי לשימוש לרעה ואם יש פעולות כלשהן שמפתחים ומשתמשים יכולים לנקוט בתגובה. התשובה לכל השאלות האלה הייתה שלילית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים