שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן: "מתקרבים למחבל, זמנו אוזל"
  שר הביטחון ליברמן נפגש היום עם המסתערבים של יחידת דובדבן. "עקבתי מקרוב אחר המאמצים הכבירים ללכידת המחבל שרצח את קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד". נתניהו באזכרה לרחבעם זאבי: "סומך על כוחות הביטחון שלנו שמשקיעים כל מאמץ לשים את ידם על המרצח"

   

  ליברמן עם חיילים מיחידת דובדב (צילום: דובר צה
  ליברמן היום, עם חיילים מיחידת דובדבן(צילום: דובר צה"ל)

  שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום (ג') בפגישה עם המסתערבים של יחידת דובדבן, שיחד עם כוחות נוספים של צה"ל ושב"כ משתתפים במרדף אחרי המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן כי "אנחנו מתקרבים אל המחבל, הזמן שלו הולך ואוזל".

   

   "עקבתי מקרוב אחר המאמצים הכבירים ללכידת המחבל שרצח את קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד", צייץ ליברמן בחשבון הטוויטר שלו. "היחידה הזאת עושה דברים דמיוניים, הרבה מעבר לכל ספר מתח".

   

   
  במעמד ההכרזה על נגיד בנק ישראל החדש הביע ראש הממשלה בנימין נתניהו אופטימיות באשר לסיכויים ללכוד את המחבל: "מהדיווח שקיבלתי הבוקר אני מעריך שלא ייקח הרבה זמן עד שנתפוס את המנוול הזה. קשה לתאר את הבהמיות, את האכזריות. אנחנו נתפוס אותו, שלא יהיה שום ספק, זה הדבר הראשון והחשוב ביותר".
   

  נתניהו, שהשתתף היום בטקס האזכרה לשר רחבעם זאבי, התייחס גם שם לפיגוע באזור התעשייה ברקן. "שלשום איבדנו שם בפיגוע נורא את קים יחזקאל וזיו חג'בי, זכרונם לברכה. אנחנו תמיד חושבים שאנחנו ראינו את השפל של הבהמיות, וכל פעם מגלים לנו שאנחנו טועים", הוסיף נתניהו. "המחבל המתועב הזה, המנוול הזה, ביקש להרוג יהודים, ובה בעת לרסק את החיים המשותפים בברקן. אני סומך על כוחות הביטחון שלנו שמשקיעים כל מאמץ לשים את ידם על המרצח, הם ישיגו אותו ונמצה איתו את מלוא הדין. אנחנו נזכור לנצח את קים וזיו, ואנחנו נמשיך לבסס את ברקן".

  זיו חג'בי קים יחזקאל (צילום: יריב כץ)
  זיו חג'בי וקים יחזקאל-לבנגרונד ז"ל שנרצחו בפיגוע(צילום: יריב כץ)

  בנימין נתניהו בטקס אזכרה ממלכתי לרחבעם זאבי (צילום: אוהד צויגנברג)
  נתניהו בטקס האזכרה לרחבעם זאבי(צילום: אוהד צויגנברג)
   

   

  תיאום עם הפלסטינים

  מאז הפיגוע ביום ראשון, כוחות הביטחון ממשיכים את המרדף אחרי המחבל אשרף נעלאווה. צה"ל ושב"כ ממשיכים בסריקות הנרחבות בין השאר בכפר שוויכה שבו הוא מתגורר. הם מיפו את בית משפחתו, חקרו ועצרו חשודים בסיוע למחבל. נעלאווה תועד על ידי מצלמות האבטחה נמלט מהמפעל עם כלי הנשק. עד כה אף גורם לא נטל אחריות על פיגוע הירי, ולכן מבחינת מערכת הביטחון ההתייחסות לאירוע היא כאל פיגוע של "מחבל בודד". עד כה גם לא זוהתה שום השתייכות ארגונית של המחבל לאחד מארגוני הטרור.

   

  מקור במנגנוני הביטחון הפלסטיניים אמר ל-ynet כי "בעקבות הפיגוע מתקיים תיאום ביטחוני (הכולל חילופי מידע) הקשור במצוד אחר המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן. המידע שנאסף על ידי המנגנונים בשלב הנוכחי קשור לניסיון להתחקות אחר תנועותיו של המחבל מרגע ההימלטות שלו ועד עכשיו.

   

  "המנגנונים הפלסטיניים מנסים גם הם לעצור אותו. ההערכה הגוברת היא שהמחבל יעדיף להסגיר את עצמו לידיהם כדי לחמוק ממוות בעת ניסיון מעצרו או אולי אף מתוך מחשבה שהרשות הפלסטינית תתקשה להסגיר אותו לישראל".

   

  בהתפתחות נוספת בחקירת הפיגוע נודע כי המחבל לא היה זה שכפת באזיקונים את קים ז"ל לפני שנרצחה, אלא שמדובר בעובד ניקיון פלסטיני במפעל, שהמחבל אילץ אותו באיומים לעשות זאת. עובד הניקיון, שנחקר בשב"כ, חשש לחייו ונעתר למחבל. רק לאחר שעשה כבקשתו הותר לו לברוח.

   

  בינתיים, המשלחת הישראלית לאו"ם, שבראשה עומד השגריר דני דנון, הציגה במטה הארגון בניו יורק את תמונות שני הנרצחים - זאת בתום יומיים שבהם לא נשמע כל גינוי מצד האו"ם בנוגע לפיגוע. דנון אמר כי "האו"ם לא השמיע קול נגד הרצח האכזרי, אך אנחנו נמשיך לזכור ולהזכיר לעולם את החיים שנקטפו, את השנאה ואת ההסתה".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים