שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הפיתרון לאשה שחיה עם ילדיה באוהל: דירה זמנית בקריות
  בעקבות הפרסום ב-ynet על אוסנת קרן, שנאלצה לעבור לחיות עם ארבעת ילדיה בשני אוהלים ארעיים על חלקת דשא קטנה בחולון, משרד השיכון מצא לה דירה בקריות לשלוש השנים הקרובות

   

  לאחר הפרסום ב-ynet – נמצאה דירה לאישה וארבעת ילדיה שחיים בשבוע האחרון באוהל בחולון : כבר שבוע שאוסנת קרן בת ה-39 חיה עם ארבעת ילדיה - בני 6 עד 11 – ברחוב, בשני אוהלים ארעיים על חלקת דשא קטנה בסמוך לתחנת דלק ברחוב משה דיין בחולון.

   

  התנאים התברואתיים בהם חיה המשפחה רעים מאוד, והם סובלים מפגיעת חרקים ומזיקים שונים במתחם. עתה, מסתמן כי נמצא פיתרון עבור קרן וילדיה והם צפויים לעבור לדירה זמנית בקריות.

  אישה וארבעת ילדיה נזרקו לרחוב כי לא עמדו בעול השכירות (צילום: מיטל כהן)
  (צילום: מיטל כהן)

  קרן, המתקיימת בעיקר מקצבה של 3,100 שקל מהביטוח הלאומי, לא יכולה לעמוד בתשלומי שכר דירה ולא זכאית לדיור ציבורי על פי הקריטריונים של משרד הבינוי והשיכון. גם ועדה ציבורית שהתכנסה השבוע (ג') לא מצאה פיתרון למצוקתה, ולטענתה סירבה להגדיל את הסיוע או להכיר בה כזכאית לדיור.

   

  הבעייתיות במצבה של האישה הוא בכך שהיא מתקיימת מקצבת מזונות של הביטוח הלאומי, ולא מהבטחת הכנסה. חברתה של קרן, מיטל כהן – פעילה בולטת למען דיור ציבורי, פנתה לאחרונה לעורכת הדין איילת הלברשטט, מרכזת תחום הדיור הציבורי באגף הסיוע המשפטי של משרד המשפטים.

  אישה וארבעת ילדיה נזרקו לרחוב כי לא עמדו בעול השכירות (צילום: מיטל כהן)
  (צילום: מיטל כהן)

  בעקבות כך, מתכננים בסיוע המשפטי לעתור לבית המשפט המחוזי נגד משרד הבינוי והשיכון בכל הנוגע לקריטריונים שלפיהם קרן אינה זכאית לדיור ציבורי. "הסיוע המשפטי הגיש כבר בעבר עתירה נגד משרד השיכון כדי שלא יפסול על הסף בקשות לזכאות לדירה אך ורק בשל העובדה שהמבקש מקבל קצבת מזונות מביטוח לאומי", אמרה עו"ד הלברשטט, "כעת אנו ממתינים לפסק דין בעתירה זו".

   

  יחד עם זאת, לאחר פניה ולחץ כבד שהפעילה מיטל כהן, לצד פניה של מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, חגי רזניק, נמצא פיתרון זמני לבעיה. יובל פרנקל, מנכ"ל חברת "עמיגור", יצר קשר עם קרן, והודיע לה כי תוכל לקבל סיוע ולעבור לדירה בקריות ששייכת לסוכנות היהודית, אך אינה חלק ממכסת הדירות של הדיור הציבורי.

   

   "ביום שישי אני מתקפלת מפה בעזרת ה'. אני עוברת לקריות", אמרה קרן, "אני עוברת זמנית, לשלוש שנים, ואחפש לילדים מסגרות בקריות". אולם, מדובר בפיתרון זמני לפרק זמן מוגבל. במשרד השיכון מבקשים בשלב זה להוציא את קרן מהרחוב ולהעבירה לדירה, למרות שאינה זכאית על פי המשרד לדיור ציבורי. "עדיין מבקשת שיפנו לבית משפט", היא מוסיפה.

   

  ממשרד הבינוי והשיכון נמסר בתגובה: "בעקבות פניית מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון לראשי החברות המשכנות, נמצאה בקריות דירה בבעלות הסוכנות היהודית ובניהול חברת 'עמיגור', וסוכם עם גברת אוסנת קרן כי תגיע מחר לראות את הדירה. במקביל, בדיון שהתקיים השבוע בוועדה הציבורית בעניינה, מצאה הוועדה לנכון לבקש מסמכים נוספים בטרם תכריע בנושא". 


   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיטל כהן
  אישה ו ארבעת ילדיה נזרקו ל רחוב לא הצליחו לשלם תשלום שכירות ב חולון מגורים ב אוהל מגורים ב רחוב
  צילום: מיטל כהן
  מומלצים