שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הפעילה שהתפרצה נגד נתניהו: "תמיד מתייצבת לצדו, כנראה שאין דמוקרטיה"

  אורנה פרץ, שמחתה נגד דברי רה"מ בהשקת מוקד רפואי בקריית שמונה, מסבירה כי הביקורת שהפנתה אינה אישית כלפיו: "זאת עדיין זכותי להגיד". על המוקד הפרטי החדש: "מסחטת כספים". בשיחה עם יו"ר המחנה הציוני אמרה: "אני עם הליכוד גמרתי". נתניהו: "הרגשתי שזה לא מתאים"

   

  נתניהו תוקף את פרץ: "את משעממת"    (צילום: שמיר אלבז)

  נתניהו תוקף את פרץ: "את משעממת"    (צילום: שמיר אלבז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אורנה פרץ, הפעילה שהתפרצה לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בהשקת המרכז הרפואי בקריית שמונה, אמרה כי מטרת מחאתה הייתה לנוכח העובדה שהטיפול במרכז החדש יהיה כרוך בתשלום. נתניהו, כאמור, לא נותר אדיש לדבריה וכינה אותה "משעממת ולא מעניינת".

   

  אורנה פרץ ()
  אורנה פרץ

   

  השיחה של פרץ עם יו"ר המחנה הציוני

  השיחה של פרץ עם יו"ר המחנה הציוני

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בשיחה עם ynet אמרה פרץ כי "כשהיה פה חדר מיון קדמי יכולנו להגיע, לקבל טיפול ולהביא את ההתחייבות מקופת החולים בהמשך". כעת, לדבריה, מטופלי קופת חולים כללית יחויבו בתשלום אגרה של 89 שקל שלא יוחזרו אליהם. "גם ככה קריית שמונה נמצאת רחוק מכל מקום אפשרי, ולאזור שלנו מגיע שתהיה רפואה מתקדמת", אומרת פרץ. "אנחנו משלמים כל כך הרבה גם על החברות בקופות החולים, גם על התרופות והנסיעות לטיפולים. זאת פשוט מסחטת כספים".

   

  על ההתקוטטות עם ראש הממשלה אמרה כי דבריה נבעו גם מחוסר תמיכתה במועמדים המקומיים לראשות העיר מטעם הליכוד. "גם אם דבריי לא מצאו חן בעיניו - זאת עדיין זכותי לומר את הדברים. אני מאוד ימנית, ומתייצבת לטובת ראש הממשלה בכל מקום. חבל שהוא הגיב ככה וגרם לכך שכל אנשי הליכוד יתקפו אותי", אמרה פרץ. "רק אתמול הוא אמר מעל בימת הכנסת שאנחנו הדומקרטיה היחידה במזרח התיכון, כנראה שזה לא עומד במבחן המציאות".

   

  בהמשך היום שוחחה פרץ עם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי ואמרה לו "אני עם הליכוד סיימתי". גבאי אמר לה: "אותי את כמובן לא משעממת. אנחנו מקשיבים לך".

   

  מהליכוד נמסר כי "מדובר באישה שהפריעה לראש הממשלה כולל כשביקש לדבר על יעקב וינרוט. האישה צעקה "יום עצוב", ראש הממשלה ענה שנכון, זהו יום עצוב עקב פטירתו של יעקב וינרוט אך לצערנו היא בחרה בכל זאת להפריע. גורמים בסביבתו של רה"מ הוסיפו כי נתניהו לא נוטה להשיב כך למי שמפריע בנאומיו, אך פרץ חצתה כל נורמה מוסרית ואנושית כשבחרה להפריע בזמן שדיבר על לכתו של וינרוט. ההפרעה הכאיבה מאוד לראש הממשלה".

   

  בהמשך היום פרסם נתניהו התייחסות לאירוע: "הבוקר התפרצה פעילה פוליטית לדבריי בטקס חנוכת המרכז הרפואי בקריית שמונה. זה היה שעות ספורות אחרי שהתבשרתי על פטירתו של ידיד נפשי, עו"ד יעקב וינרוט. אני רגיל לביקורת ואין לי שום בעיה עם קריאות ביניים. קיבלתי אלפי קריאות כאלה בחיי. אבל היום, בעומק הכאב והצער, הרגשתי שזה פשוט לא היה מתאים".

   

  משמעות פתיחת המוקד: תשלום גבוה לפינוי באמבולנס

  ההבדל בין חדר המיון הקדמי של בית החולים זיו, שנסגר לפני חמש שנים מפאת חוסר תקציב, לבין המצב כיום, הוא לא רק בנוגע לתשלום כפי שפרץ מתארת, אלא גם בשאלת האחרית. המוקד הרפואי של חברת ביקורופא המחזיקה ב-25 מרפאות ברחבי הארץ ועובדת גם עם צה"ל. הפונים למרכז יקבלו שירותים מגוונים הכוללים אבחון וטיפול, מרשמים וחדרי רנטגן, אולטרסאונד וגיבוש קל.

   

  במקום יהיו גם מעבדות ורופאים מבית החולים זיו שייעצו לרופאי המרכז. עלות הטיפול תעמוד על כמה עשרות שקלים, ושאר ההוצאות יכוסו על-ידי קופות החולים בהתאם לסיכומים עם החברה הפרטית.

  מקרים חמורים יותר יישלחו באמבולנסים של מד"א לזיו.

   

  אך אם במתכונת הקודמת הפינוי לא היה כרוך בתשלום שכן המרכז היה שייך לבית החולים, כעת הפינוי יעלה הרבה יותר בשל המרחק הרב מקריית שמונה - כ-800 שקל לאמבולנס רגיל ואף יותר מכך במקרה של ניידת טיפול נמרץ. עם זאת יצוין כי בחמש השנים האחרונות לא היו בקריית שמונה שירותי בריאות, למעט מד"א, משעת הסגירה בקופות החולים ועד שעות הבוקר במהלך השבוע, ובסופי השבוע והחגים בכלל.

   

  תקציב הפעלת המקום יעמוד על כ-4 מיליון שקלים בשנה. בעיריית קריית שמונה אמרו כי הממשלה, כחלק מהתקציב הנקודתי לקריית שמונה בסך 222 מיליון שקל, תקצה 2.5 מיליון שקל למוקד בכל שנה, כאשר קופות החולים משלמות עוד כמיליון שקל. כחצי מיליון שקל יינתנו על ידי העירייה ורשויות מקומיות נוספות בגליל המזרחי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים