שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   המס על הטיפים: המסעדנים ינסו להגיע להסכמות עם האוצר
   אחרי הקמפיין שהובילו המסעדנים כנגד שר האוצר על רקע הכוונה להטיל מע"מ על הטיפים, והיטלים אחרים שנוספו לענף בשנים האחרונות, נקבע "סבב שיחות מקצועי" על מנת למצוא פתרון בהסכמה

   נציגי מטה המאבק של המסעדנים יפגשו מחר (ה') עם נציגי שר האוצר לסבב שיחות, בניסיון למצוא פתרון לבעיות שנוצרו בעקבות דרישות המיסוי שהוטלו עליהם, כך נודע ל-ynet.

    

   המסעדנים טוענים, כי אחרי הגזירות שהוטלו עליהם בכל הקשור למיסוי עובדים זרים ודרישת הפיקדון על העסקת עובדים מסתננים, הכוונה כעת, להטיל עליהם חיוב במע"מ בגין הטיפים, מובילה את הענף ל"קריסה כלכלית".

    

    

   מלצרית בעבודה (צילום: shutterstock)
   (צילום: shutterstock)

   נזכיר כי לפני כחצי שנה קבע בית הדין לעבודה בפסק דין תקדימי (שיכנס לתוקף בתחילת 2019), כי טיפים המשולמים למלצרים יחשבו כהכנסה של בית העסק, בגינה ישולמו ביטוח לאומי ופנסיה.

    

   למרות שבית הדין לא התייחס בפסיקתו לסוגיית המיסוי של הכספים הללו, ולמרות שברשות המסים שומרים על עמימות בנושא וטרם פרסמו את הנחייתם, כפי שפרסמנו לראשונה ב-ynet - ברשות נוטים לחייב את ההכנסות מטיפים בתשלום מע"מ, מהלך שעלול לפגוע הן במסעדנים והן במלצרים עצמם.

    

   ה"גזרה" הצפויה הזו, מבחינת המסעדנים, שמצטרפת כאמור לקודמותיה, הביאה להתקוממות של בעלי המסעדות ולהתארגנות חדשה בקבוצת "מסעדנים חזקים יחד", במטרה "לנסות להציל את הענף מקריסה כלכלית", כפי שהם מכנים זאת .

    

   ההתארגנות הובילה קמפיין כנגד שר האוצר ברשתות החברתיות ,כמו גם יוזמות שונות כגון הוספת שורה בקבלה הניתנת ללקוח במסעדה בה כתוב "תוספת מס כחלון".

    

   בשלב זה יפגשו נציגי מטה המאבק, ובראשם יועץ המס ירון גינדי, נשיא לשכת יועצי המס ועו"ד עמית גרוס, עם נציגי השר כדי לגבש מתווה לסבב שיחות מקצועי במטרה למצוא פתרונות לבעיות בתעשייה, בדגש על היבטי המיסוי. 

    

    

   "יש נושאים בהם צריכים לטפל באופן מיידי, כגון הפחתת היטל עובדים זרים ומתן הלוואות מהמדינה למסעדנים כדי שיעמדו בנטל התשלומים הרטרואקטיבי של ההיטל שכבר הוטל עליהם, הכרה בענף כעבודה מועדפת והימנעות מהטלת מע"מ על הטיפים של המלצרים", אומר ל-ynet ירון גינדי, שכבר פנה לפני מספר שבועות במכתב לרשות המסים בטענה כי מהלך של הטלת מע"מ בגין הטיפ למלצרים הוא מנוגד לחוק.

    

   תומר מור, ראש מטה "מסעדנים חזקים ביחד" אמר ל-ynet: "אנו שמחים על כך שבאוצר מעוניינים לקדם שיח למציאת פתרונות לענף שנמצא בקריסה. קבענו דד-ליין ל-20 בנובמבר, אז נבחן את תוצאות השיחות הללו".

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים