שתף קטע נבחר

מנכ"ל משרד השיכון: "אם נתעלם מדיירי הדיור הציבורי - זה יתפוצץ לנו בפנים"

חגי רזניק התייחס למחסור בדירות לזכאי הדיור הציבורי בדברים שנשא בפתיחת כנס התאחדות הקבלנים והבונים המתקיים באילת. "30 אלף איש קיבלו זכאות על הנייר. המדינה צריכה לייצר עבורם תוכנית אסטרטגית ארוכת טווח"

"כשאתה מסתכל כמה משקי בית מקבלים סיוע בדיור ציבורי במדינות קפיטליסטיות כמו ארה"ב אתה מגלה שמדובר במעל 4%, ואם ישראל לא תעשה צעד דרמטי היא תתרסק מתחת לאחוז אחד. אסור שזה יקרה, שהאנשים הללו יישארו מאחור", כך אמר הערב (ד') מנכ"ל משרד השיכון, חגי רזניק, בפתיחת כינוס הנדל"ן של ארגון הקבלנים והבונים בתל אביב-יפו ובת ים המתקיים באילת.

 

הפתרון לאשה שחיה עם ילדיה באוהל: דירה זמנית בקריות

האוצר נגד משרד השיכון: מעדיף מימון כדורגל על חשבון הדיור הציבורי

 

רזניק התמקד בדבריו במחסור שקיים בדירות לזכאי הדיור הציבורי. "30 אלף זכאים לא מקבלים דירה", אמר. "ברובן אלו נשים חד הוריות שחשופות לניצול. זה לא משהו שהממשלה תוכל להתעלם ממנו, כי אם נתעלם מהאוכלוסייה החלשה הזו, זה יתפוצץ לנו בפנים".

חגי רזניק (צילום: קוסטנטין גרוסמן)
חגי רזניק(צילום: קוסטנטין גרוסמן)
 

בהמשך התייחס לצעדים שנוקט משרד השיכון בנושא: "בכך שהשר גלנט מינה אותי לתפקיד ממלכתי, הוא נתן לי את היכולת להיות פה לאותם 30 אלף זכאים בפני המדינה, כי להם אין את הכוח לקום ולצעוק. גיבשנו בהוראת השר את תוכנית לגור בכבוד, שכוללת תמריצים וויתור על זכויות תכנוניות, כדי לייצר זכויות ערכיות לדירות לדיור הציבורי. כפי שיודעים לייצר ברשות מקרקעי ישראל קרן לשטחים פתוחים ולבנות מגלשות, אין שלא נייצר תמריצי מיסוי, בעיקר כשהכנסות המדינה מקרקע טיפסו".

 

הוא הוסיף, כי "אנחנו נאבקים על יישום התוכנית הזו. הרצון שלי הוא לייצר תוכנית ארוכת טווח לאנשים החלשים הללו, שקיבלו זכאות על הנייר, בלי לקבל בית אמיתי ובלי שהם יכולים להתמודד בשום תוכנית ולקנות בית. פריפריה ושוליים הם לא רק גיאוגרפיים, אלא גם חברתיים. לפיכך המדינה צריכה לייצר תוכנית אסטרטגית ארוכת טווח, כי מגיע להם לקבל מגורים בקרוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים