שתף קטע נבחר

"בתי נחשפה לחולה חצבת בקופת חולים"

טל הורביץ קיבלה שיחת טלפון מלחיצה, בה נאמר לה שבתה בת החודשיים נחשפה לחולה חצבת בזמן המתנה לבדיקה בקופת חולים. בפוסט שהעלתה לפייסבוק היא כתבה למתנגדי החיסונים: "גרמתם למגיפת חצבת במדינה. אנשים יחלו בגללכם"

 

 

"שוב אני בפנייה נרגשת למתנגדי חיסונים: הפעם בזכותכם אני לא רק עצבנית בתיאוריה, אלא אחרי שיחת טלפון מלבבת ממשרד הבריאות שבישרה לי שאני צריכה לרוץ עם תינוקת בת חודשיים לקבל חיסון כי היא נחשפה לחולה חצבת בעת המתנה לבדיקת אולטרסאונד בקופת חולים. גרמתם לפאקינג מגיפת חצבת במדינה. אנשים יחלו בגללכם. תינוקות ימותו בגללכם". כך החל הפוסט שכתבה טל הורביץ. 

 

"ביום שני האחרון קיבלתי טלפון ממשרד הבריאות", מספרת הורביץ באולפן ynet. "נאמר לי שהבת שלי שהיתה בבדיקה שגרתית בקופת חולים, נחשפה יחד עם עוד כ-12 תינוקות לחולה חצבת שהיה שם באותו זמן.

 

"כיוון שחצבת זו מחלה מדבקת מאוד, בעצם כל התינוקות האלה, שמדובר על תינוקות בגילאי חודשיים עד שלושה חודשים שהם לא מחוסנים עדיין, חשופים להידבקות במחלה ושאנחנו צריכים לקבל בדחיפות חיסון של נוגדנים שזה החיסון היחיד שאפשר לקבל אחרי שיש חשש להידבקות. עוד אמרו לנו כי למעשה נשאר לנו רק יום אחד לקבל את החיסון כיוון שיש שישה ימים מיום ההחשפות שבהן החיסון הזה עדיין אפקטיבי".

 

חצבת זו מחלה מדבקת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
חצבת זו מחלה מדבקת(צילום: shutterstock)

ההורים קיבלו הנחיה להגיע למיון ילדים בית חולים איכילוב כדי לקבל את החיסון. "כשהגענו לשם עם עוד הורים רבים, נאמר לנו שאזלו מנות החיסון ושיש מחסור בכל הארץ בגלל שיש המון חשיפות בזמן האחרון לחצבת אז פשוט אזל המלאי לחיסונים", היא מספרת.

 

מה עשיתם?

"חזרנו הביתה בלי חיסון בידיעה שאם עד יום שלישי הילדים לא יקבלו את החיסון אנחנו בחסדי שמיים. מי שנדבק עלול לחלות ולתינוקות בגיל הזה המחלה יכולה להיות קטלנית. היינו בלחץ נוראי ורק בשעות הלילה התקשרו אלינו להודיע לנו שאיתרו מנות חיסון בחיפה ובצפת, משנעים אותן למרכז ולמחרת הזמינו אותנו להגיע לקופה והסוף הטוב הוא שהבת שלי חוסנה. את הפוסט כתבתי עוד לפני שהגענו לאיכילוב בשביל לפרוק קצת כעס ותסכול על המצב".

 

קראו עוד:

"הורים שלא מחסנים מסכנים את כל הילדים בהידבקות" 

שניידר: "76 ילדים שהיו במיון נבדקו מחשש להדבקה בחצבת"

הצעה: הורים שלא יחסנו את ילדיהם - ישלמו דמי ביטוח נוספים

 

אילו תגובות קיבלת?

"לשמחתי רוב התגובות היו תומכות. אני רוצה להאמין ולקוות שרוב הציבור עדיין מבין שחיסונים זה דבר חשוב ונכון, וסומכים על המדע, המחקרים, הרופאים ומשרד הבריאות, אבל לצערי היו גם תגובות פחות חיוביות של מתנגדי חיסונים שמאוד מאוד נלחצים מכל מקרה כזה כי הם מרגישים שהם מותקפים, שאולי חלילה זה יוביל לאיזשהי חקיקה בתחום".

 

מה הם כתבו לך?

"דברים איומים ונוראים: שאני משקרת, שאני מרמה. היו כאלה שטענו שבכלל אין לי תינוקת, שאני פשוט ממציאה את זה בשביל האג'נדה.

 

"האנשים שמובילים את הקבוצות האלה זה כל מיני מרפאים אלטרנטיבים למיניהם, שאני לא אומרת חלילה שרפואה אלטרנטיבית היא בהכרח לא קיימת אבל זה כל מיני הילרים שאין להם את הידע או הבסיס הרפואי והם נוטים לחשוב שבחיסונים יש נזקים, דברים שכבר מחקרים רבים הוכיחו שהם לא נכונים.

 

"הם פשוט יוצרים בהלה ופחד בקרב אנשים שבאמת אין להם את הידע והכלים ומשכנעים אותם לא להתחסן, ושוב, אני גם לא אומרת שלא יכול להיות מקרה שילד נפגע מחיסון אבל זה כל כך נדיר כמו בכל פרוצדורה רפואית שיש בה סיכון".

 

הפוסט המלא:

פוסט על חיסונים ( )
פוסט על חיסונים

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים