שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מתכוננים לבחירות האמצע: פייסבוק הקימה "חדר מלחמה"
  הרשת החברתית הקימה חדר מבצעים מיוחד במטה שלה בקליפורניה, בו תוכל לעקוב מקרוב אחר בחירות האמצע המתקרבות בארצות הברית, ו"להבטיח כי הפלטפורמות שלנו בטוחות לשימוש לקראת הבחירות"

  בחירות האמצע בארצות הברית מחייבות היערכות מיוחדת - גם ברשתות החברתיות: פייסבוק הקימה "חדר מלחמה" ייעודי, על מנת לעקוב מקרוב אחר המתרחש, ולצמצם אפשרות של מעורבות זרה על גבי הפלטפורמות השונות שברשותה.

   

  פייסבוק קליפורניה (צילום: Shutterstock)
  הקימה חדר מלחמה. מטה פייסבוק בקליפורניה(צילום: Shutterstock)

   

  בריאיון ל-CNN, אמר סמיד צ'קרברטי, מנהל תחום הבחירות והמעורבות האזרחית מטעם פייסבוק, כי חדר המלחמה מהווה שיא של פעילות אינטנסיבית בה נוקטת הרשת החברתית מאז הבחירות לנשיאות ב-2016. "ביצענו השקעות עצומות בשנתיים האחרונות, בכוח אדם ובטכנולוגיה, כדי להבטיח שהפלטפורמות שלנו בטוחות לשימוש במהלך הבחירות".

   

  חדר המלחמה המדובר הוקם במטה פייסבוק שבמאונטיין וויו, קליפורניה, ובו יתרכזו בתקופה הקרובה צוותים מאגפי המשפטים והמדיניות של פייסבוק, וכן צוותי אבטחת מידע - במטרה להיאבק בהפצת מידע שגוי, להסיר עמודים מזוייפים ולהתחקות אחר "שחקנים רעים".

   

  במהלך השנה החולפת פייסבוק הודיעה על הסרה של אלפי עמודים וחשבונות, שנועדו להפצת מידע שגוי ולמניפולציה על בוחרים. בין היתר, הודיעה כי הסירה עמודים שמקורם ברוסיה ובאיראן ושעסקו בהפצה של פייק ניוז. בשבוע שעבר הודיעה כי הסירה עוד מאות עמודים שעסקו בפעילות פוליטית והתגלו כבלתי אותנטים.

   

   מארק צוקרברג גבעת הקפיטול (צילום: AP)
  הגיע לשימוע בסנאט. מארק צוקרברג(צילום: AP)

   

  הרשת החברתית נתונה לביקורת ציבורית נרחבת מאז הקמפיין לנשיאות ארצות הברית לפני כשנתיים: אז התגלה כי רשתות חברתיות, והבולטות שבהן - טוויטר

  ופייסבוק, שימשו כר פורה להפצה של פייק ניוז, ספאם פוליטי והטייה של מערכת הבחירות כולה. פרשת קיימברידג' אנליטיקה, במהלכה התברר כי הופרה פרטיותם של 87 מיליון משתמשי הרשת החברתית, ופרצת האבטחה הקריטית שהתגלתה לפני פחות מחודש ואיפשרה להאקרים לגנוב מידע של 29 מיליון משתמשי פייסבוק - הוסיפו להדהד ביקורת גם באשר לאופן שבו הרשת החברתית מבטיחה את פרטיות המשתמשים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים