שתף קטע נבחר

השר קרא בשיחה סגורה: "אעשה הכול כדי למנוע את המיזוג בין רשת לערוץ עשר"

כלפי חוץ טען שר התקשורת כי "ריבוי ערוצים מסחריים ותחרות בריאה הם בשורה בשוק התקשורת". ואולם, ל-ynet נודע כי בשיחה סגורה באחרונה, הדגיש השר כי הוא יוביל למניעת המיזוג בין שני הערוצים. קרא בתגובה: "גם אם פוליטית נאמרו דברים כאלה, הם לא משקפים את המציאות"

 

 

שר התקשורת קרא (צילום: אוליבייה פיטוסי) (צילום: אוליבייה פיטוסי)
שר התקשורת קרא(צילום: אוליבייה פיטוסי)

 

כשברקע קיצוצים בערוץ עשר שנלחם על חייו ופיטורים ברשת בעקבות ביטול המיזוג בין שני הערוצים - התבטאות נדירה של שר התקשורת איוב קרא בשיחות סגורות חושפת את המתרחש מאחורי הקלעים.

 

שר התקשורת אמר באחרונה בשיחה סגורה: "אעשה הכול כדי למנוע את המיזוג בין רשת לערוץ עשר", כך נודע ל-ynet. בשבוע האחרון פרסם השר הודעה לתקשורת על כך שביקש מיושבת ראש הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', להניע את הליך השימוע ולקבל החלטה בהקדם.

עשר ורשת ()

השר קרא אמר ל-ynet בתגובה היום כי "מבחינת סמכות אין לי שום מעמד כדי שאני אטרפד את זה. זו החלטה מקצועית של מועצת הרשות השנייה, ולכן גם אם פוליטית נאמרו בשיחות או לא בשיחות דברים כאלה, הם לא משקפים את המציאות מכיוון שעמדתי ידועה והאג'נדה שלי ברורה - אני לא אכבה את ערוץ עשר, הבהרתי את זה בכל מקום. יש פרוטוקלים.

 

"בישראל לא אתן שיכבו ערוץ ולא חשוב איזה. מה שיקבעו במועצת הרשות השנייה - אכבד, זו עמדתי. עמדתי הכללית היא שאני לא מכבה ערוצים בישראל. זו עבירה על החוק לעסוק בעניין מקצועי, גם יושבת ראש מועצת הרשות השנייה - הבהרתי לה שמה שהם יקבעו מאחורינו. אני לא יודע באיזו סיטואציה הדברים שאמרתי נשמעו".

 

בעבר, בתשובה לשאלת ynet מה עמדתו של השר בקשר למיזוג, נמסר מטעמו כי "עמדת שר התקשורת עקרונית היא שריבוי ערוצים מסחריים ותחרות בריאה הם הבשורה של שוק התקשורת שהשר מוביל בשנה האחרונה. יחד עם זאת, השר לא ייתן שייסגרו ערוצים - כפי שהציל את ערוץ 20, השר יסייע לכל ערוץ במצוקה. השר ימתין לעמדות המקצועיות והבדיקות של מועצת ההגבלים העסקיים ומועצת הרשות השנייה ואז יקבל החלטה".

 

המיזוג בין ערוץ עשר לרשת עבר כבר את הממונה על ההגבלים העסקיים, והצדדים אף סיכמו ביניהם על היציאה לדרך, אולם יושבת ראש הרשות השנייה שמאלוב-ברקוביץ', ביקשה לערוך שימוע, מה שעיכב את ההליך וגרם לרשת להודיע על ביטולו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
השר קרא
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים