שתף קטע נבחר

רפי כהן: "החובות שמיוחסים לי דמיוניים"

השף פושט הרגל יוצא נגד המנהל המיוחד שקבע כי החוב הכולל של כהן עומד על כ־14 מיליון שקל. כהן הגיש בימים האחרונים מספר בקשות לבית המשפט, בטענה כי מייחסים לו חובות בהם לא חב

השף רפי כהן, שהוכרז לאחרונה כפושט רגל, לא מוותר: לטענתו, מצבת החובות שמייחס לו המנהל המיוחד שמונה בתיק פשיטת הרגל שלו, בסך 14 מיליון שקל, הוא "דמיוני". כך עולה מבקשה שהגיש לבית המשפט. "תביעות החוב טרם התבררו, ורפי כהן מחזיק בטענות מוצקות כנגד חלק משמעותי מהתביעות", נטען.

 

השף רפי כהן הוכרז כפושט רגל

צו כינוס נכסים לרפי כהן: "14 מיליון שקל חובות"

 

ב"ידיעות אחרונות" דווח כי כהן הגיש בימים האחרונים מספר בקשות, שבמסגרתן טען כי מייחסים לו חובות בהם לא חב. כהן ביקש בין השאר לחייב את המנהל המיוחד שמונה לו להעביר לו את מלוא מסמכי הנהלת החשבונות הקשורים לחוב לרשות המסים.

רפי כהן בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
רפי כהן בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

באמצעות עורכי דינו, ברק מלכית וחן אגבלי, טוען כהן כי קיימת מחלוקת בינו לבין רשות המס בעניין גובה החוב. "רשות המס טוענת לחוב כולל של כ־1.8 מיליון שקל ולא סכום מופרך של כ־5.7 מיליון שקל כפי שטוען המנהל המיוחד. בית המשפט מתבקש לאפשר לחייב לשקם את חייו וזאת מבלי שהנזק הרב שנגרם לחייב ולנושים יהפוך לנזק בלתי הפיך וחמור בהרבה מזה שנגרם עד עכשיו, וזאת כאמור ייעשה רק באם החייב התמודד מול חובותיו וינסה להעמידם על הסכום האמיתי, עניין שייטיב עם כלל הנושים".

 

עוד טוען כהן כי "בהתאם לדוח המנהל המיוחד עומד המנהל על טענותיו, לפיהן החייב פעל תוך ערבוב נכסים בינו לבין החברות (מוכחש), על כן יש להטיל על כהן באופן אישי את כל החובות בכל התיקים בכל החברות - בפועל, המשמעות כי נושיו האישיים ייאלצו להתחלק עם יתר נושי החברות, וזכויותיהם ייפגעו".

 

כהן הוכרז כפושט רגל לפניי כחצי שנה. השופט איתן אורנשטיין קבע אז בהחלטתו כי "בתיק זה ניתן על ידי צו כינוס נכסים לחייב את רפי כהן. החייב הפעיל עסק של מסעדה, נקלע לקשיים וצבר חובות בהיקף ניכר".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים