שתף קטע נבחר

הפרקליטות: אפי נוה יועמד לדין בכפוף לשימוע

הודעה על הכוונה להעמיד לדין את ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה בכפוף לשימוע נמסרה לפרקליטו. נוה חשוד בקשירת קשר לעוון, יציאה מישראל וכניסה לישראל שלא כחוק וקבלת דבר במרמה. מתברר כי נוה שיקר לבקרית גבול וטען שאינו מכיר את האישה שהעביר שלא כחוק

 

אפי נוה. שימוע בפני פרקליטות המחוז (צילום: הלל מאיר/TPS) (צילום: הלל מאיר/TPS)
אפי נוה. שימוע בפני פרקליטות המחוז(צילום: הלל מאיר/TPS)

 

פרקליט המדינה שי ניצן קיבל הערב (יום א') את ההמלצה להעמיד לדין את ראש לשכת עורכי הדין, אפי נוה, בכפוף לשימוע שיתקיים בעניינו בפני פרקליטות המחוז.

 

בהודעת הפרקליטות נאמר כי פרקליט המדינה קיבל את המלצת המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, ופרקליטות מחוז מרכז (פלילי) והודיע לבא כוחו של עו"ד אפי נוה, כי לאחר בחינת חומר החקירה בתיק שבנדון, הפרקליטות שוקלת להעמידו לדין בכפוף לשימוע. נוה חשוד בעבירות של קשירת קשר לעוון, יציאה מישראל וכניסה לישראל שלא כחוק בצוותא, וקבלת דבר במרמה בצוותא. הודעה כאמור נמסרה היום לבא כוחו של נוה.

 

לפי חומר החקירה, החליטו נוה ואישה שהייתה עימו לצאת יחד לחו"ל. השניים קשרו קשר להסתיר ולהעלים במרמה ושלא כחוק את יציאת האישה מגבולות ישראל, וכניסתה חזרה לגבולות ישראל, ולמנוע במרמה ושלא כחוק את תיעוד הכניסה והיציאה הרשמיים ברישומי המעברים.

 

על פי החשד, נוה הזדהה בפני העמדה הממוכנת המוציאה אישור מעבר (גייט פאס) ליוצאים לחו"ל, וקיבל את אישור המעבר. לעומת זאת האישה שיצאה עמו, לא הזדהתה בעצמה, לא בפני בקר גבולות ולא בפני עמדה ממוכנת וממילא לא קיבלה גייט פאס. עם קבלת אישור המעבר, מסר אותו נוה לידי האישה, והיא עברה בשער המעבר באמצעותו. במקביל, נצמד נווה אל גבה של אישה אחרת שעברה בשער המעבר באמצעות האישור של עצמה, צעד מאחוריה ובעקבותיה בזריזות, וכך השתחל ועבר בשער המעבר יחד עמה, בו זמנית. בדרך דומה פעלו השניים עת חזרו לישראל, אז נצמד נוה לאישה שחזרה עמו.

 

באופן זה הוסתרו והועלמו לכאורה יציאתה וכניסתה של האישה מישראל ולישראל, ונמנע תיעודן הרשמי בתיעוד המעברים, וזאת במרמה ושלא כחוק. בעת החזרה, בקרית גבול שהוצבה ושהתה בסמוך לשערי מעבר אלה, הבחינה בהתנהלותם של השניים, ניגשה אליהם, ותשאלה אותם תשאול ראשוני בנושא. במהלך תשאול זה הציגו השניים מצג כוזב לפיו אינם יודעים במה מדובר. נוה אף טען בפני הבקרית בכזב שכלל אינו מכיר את האישה.

 

"בגין כל אלה הפרקליטות שוקלת להעמיד את נוה לדין בכפוף לשימוע שיתקיים, ככל שיתבקש, בפני פרקליטות המחוז", לשון הודעת הפרקליטות.

 

בתחילת החודש הסתיימה חקירתו של נוה. לפי הדיווח אז, חוקר במשטרה אמר לנוה: "ניסית להבריח אישה יחד איתך". נוה השיב: "לא נכון". החוקר אמר: "יש לנו צילומים", ועל כך השיב נוה: "עשיתי טעות איומה, לא התכוונתי לרמות, זה היה עניין של רגע אחרי שהאישה הייתה בפאניקה מוחלטת וביקשה ממני. לא חשבתי עד הסוף על מה שאני עושה".

 

החוקר תהה: "זה היה גם ביציאה מהארץ?", ועל כך השיב נוה: "כן, הגענו לשדה התעופה ולא רציתי שאשתי תדע שהיא טסה איתי בגלל משפט הגירושין. אין לה שום עיכוב יציאה מהארץ, היא פשוט עברה איתי דרך השער".

 

עו"ד בועז בן צור שמייצג את נוה מסר בתגובה: "כפי שהבהרנו בעבר, אין כל יסוד להעמדתו לדין של מר נוה ושל בת זוגו. הודעת הפרקליטות - שגויה, והדברים יתבררו אל נכון בהליך השימוע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים