שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "צעירה הגיעה עם תסמיני שבץ - בביה"ח התעלמו והיא מתה"
  בתביעה שהגישו בני משפחתה של בת 40 מאזור הצפון נטען כי האישה פונתה לבית החולים לאחר שחוותה תסמינים של שבץ בביתה, אולם משהגיעה לשם אושפזה במחלקה פנימית ללא בדיקת רופא ולא בוצעו לה שום בדיקות. למחרת נפטרה. בית החולים: "האישה טופלה באופן מיידי עם הגעתה. נגיב לתביעה כשתתקבל"

  צעירה חשה ברע לאחר שהתמוטטה במקלחת ופונתה לבית החולים הלל יפה עם תסמינים של שבץ מוחי.

   

  למרות התחינות של בני משפחתה שיבצעו לה בדיקת סי-טי, לטענתם, בבית החולים סירבו וביצעו את הבדיקה רק לאחר שעות. אז הסתבר שהאישה סבלה מדימום מסיבי בראשה, שכפי הנראה גרם למותה לאחר יממה.

   

  בימים האחרונים הגישו בני משפחתה תביעה בגין רשלנות רפואית נגד בית החולים.

   

  לפני כשנה וחצי, אישה כבת 40 תושבת הצפון חשה ברע. היא סיפרה לבני משפחתה שהיא מתקשה לנשום וסובלת מכאבי ראש. כמה שעות מאוחר יותר, כאשר התקלחה, הבין בעלה כי היא איננה מסוגלת לעמוד וחש לעזרתה.

   

  לדבריו, אשתו התלוננה על כאבי ראש חזקים וצידו הימני של פניה התעוות. הבעל המודאג הזעיק את ילדיו וביקש מהם עזרה. בשלב הזה, האישה עדין הייתה בהכרה וביקשה שישימו לה מים על הראש.

    

  פונתה לבית החולים באמבולנס (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  פונתה לבית החולים באמבולנס(צילום: shutterstock)

   

  רק לאחר 8 שעות הועברה לבדיקת CT

  בתה של האישה התקשרה למד"א והזעיקה ניידת שהגיעה במהירות ופינתה את האישה לבית החולים הלל יפה בחדרה. בחדר המיון נבדקה האישה והוחלט להרדים אותה ולהכניס לה טובוס לקנה הנשימה. בהמלצת הרופא היא נשלחה לצילום חזה – שנמצא תקין.

   

  בשלב הזה הועברה החולה לאשפוז במחלקה הפנימית, אולם לטענת בני משפחתה במשך יותר משעתיים היא לא נבדקה על ידי רופא, לא נרשמה שום המלצה לטיפול רפואי ובכלל לא התקיים שום דיון אודות מצבה.

   

  בני המשפחה טוענים שעל אף שניסו לשוחח עם אנשים הצוות ולתאר להם את השתלשלות האירועים לפני ההגעה לבית החולים – מידע שייתכן והיה לו חשיבות בבחירת אופן וצורת הטיפול – הצוות הרפואי הורה לסלק את בני המשפחה מהמקום ונאסרה עליהם כניסה לחדר בו אמם מאושפזת.

   

  בשעות הבוקר, הצוות הרפואי הודיע לבני המשפחה כי לאמם יש בצקת בריאות, קושי נשימתי ואי ספיקת לב. הרופאים החליטו להשאיר אותה מורדמת ומונשמת. בני המשפחה המודאגים שאלו את הצוות מדוע האירוע המוחי ממנו היא סובלת לא מטופל, אולם לטענתם הם נדחו על הסף ונאמר להם שאמם לא סובלת מאירוע שכזה.

   

  בעלה של האישה ובני המשפחה לא משו ממיטתה והתחננו בפני הצוות הרפואי לבצע לה בדיקת סי-טי. אולם רק לאחר 8 שעות של אשפוז במחלקה הפנימית ולאחר בקשות חוזרות ונשנות הוחלט להעביר את האישה לטיפול נמרץ ולבצע צילום סי-טי. בבדיקה התגלה דימום מוחי גדול עם פריצה של דם לכל חדרי המוח.

   

  לטענת בני המשפחה, על אף הממצאים המדאיגים האלו, הנוירולוגית בבית החולים התפנתה לבדוק את החולה אחרי יותר משעה מאז קבלת פענוח התוצאות.

  היא אמרה לבני המשפחה כי החולה נמצאת בתרדמת עמוקה, ללא שום תגובה ולאחר התייעצות עם מומחה מבית חולים אחר, בישרה לבני המשפחה שמצבה של האישה הוא בלתי הפיך.

   

  יממה מאוחר יותר היא נפטרה. היא הותירה בעל וארבעה ילדים קטנים.

   

  "המקרה צריך להדליק נורה אדומה בפני הרופאים"

  לכתב התביעה צורפה חוות הדעת של ד"ר יעקב וידנפלד מומחה בנירולוגיה שכתב לבית המשפט: "במצב תקין וסביר בהגיע חולה צעירה בהכרה מעורפלת ועם צורך בהנשמה מצבו מחייב בירור מיידי ואינטנסיבי במטרה להגיע בזמן המהיר ביותר לאבחנה ולטיפול... המקרה הזה היה צריך להדליק נורה אדומה בפני רופאי חדר המיון".

   

  בימים האחרונה הגישו כאמור בעלה וילדיה של תביעה נגד בית החולים הלל יפה, בטענה לרשלנות רפואית בטיפול באמם. בני המשפחה עתרו לבית במשפט המחוזי בלוד באמצעות עורכת דינם רוית פישר.

   

  "למרות תחנוני בני משפחתה של האישה שהיו לצידה בבית החולים, לא נבדקה החולה על ידי נוירולוג מומחה ולא בוצעה לה בדיקת הדמיה מוחית כפי שהיה מתבקש שיעשה", אמרה עורכת הדין פישר, "תחת זאת הועלתה המנוחה לאשפוז במחלקה פנימית למשך הלילה והבוקר למחרת, ללא אבחנה וללא טיפול שאם היה ניתן בזמן היה מיטיב את מצבה ומונע את הידרדרותה.

   

  "בשל כל אלה, נותרה החולה ללא טיפול רפואי מתאים, ללא התייחסות מקצועית וכל שכן ללא אבחנה כשהיא מדממת אל מוחה עד לרגע פטירתה".

   

  מבית החולים הלל יפה נמסר בתגובה: "מדובר באישה שעם הגעתה לבית החולים טופלה במהירות ובהתייחסות מיידית, בהתאם למצבה המורכב. התביעה טרם התקבלה בבית החולים. לכשתתקבל, בית החולים יגיב בערכאות המתאימות. בית החולים מאחל למשפחה שלא יידעו עוד צער".

   

  הסימנים המוקדמים של שבץ מוחי:

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חסן שעלאן
  ביה"ח הלל יפה
  צילום: חסן שעלאן
  צילום: דנה זומר
  עו"ד רוית פישר
  צילום: דנה זומר
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים