שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ח"כ חזן על דבריו לח"כ גילאון: "השתמשתי בביטוי הזה הרבה פעמים"
  חבר הכנסת המשיך לתקוף לאחר דבריו במליאה שהובילו לסערה. "התייחסתי אך ורק לחוסר התרבות שלו, להתבהמות שלו, לעובדה שהאיש מקלל בלי הפסקה", אמר. חברתו לסיעה שרן השכל אמרה: "שמעתי את אורן לא פעם נטפל לאנשים עם מוגבלויות, מקלל ברמה כזו שמביישת גם אותנו בתנועת הליכוד"

   

   

  ח"כ אורן חזן התייחס הבוקר (ג') באולפן ynet לסערה שחולל במהלך הדיון על חוק "נאמנות בתרבות" לאחר שכינה את ח"כ אילן גילאון ממרצ "חצי בן אדם".

   

  "תפסיקו לבלבל את המוח, בואו נירגע. זה ביטוי ששגור בפי ואני משתמש בו הרבה, זה קרה אז עם אותה גברת ח"כית (איילת נחמיאס-ורבין) בחניון שאמרתי לה: 'חשבתי שאת בן אדם, אבל וואלק את חצי בן אדם, את לא מתורבתת'. זה קרה במהלך הקדנציה הרבה פעמים", אמר ח"כ חזן.

   

  הוא הוסיף: "אני אמרתי גם באותו רגע, שנייה לפני ורגע אחרי, וגם כשעליתי והתנצלתי, שאם מישהו בטעות הבין לא נכון שהתייחסתי אך ורק לחוסר תרבות שלו, להתבהמות שלו, לעובדה שהאיש מקלל בלי הפסקה, מכפיש בלי הפסקה, וואלק הוא לא בן אדם, אני אומר את זה גם עכשיו".

   

   

   

  חזן מתעקש כי לא התייחס לנכותו של ח"כ גילאון וכינה אותו ואמר: "בוא ניישר קו, מי שעשה את ההקשר זו התקשורת, והשמאלנים... מתוסכלים. לא ראיתי אתכם קופצים ועושים פושים כשקראו לי אתמול בהמה, אפס וזבל, לפני המקרה הזה. לא ראיתי את כל התקשורת רועדת ואת השמאל הכ"כ נאור מזדעק כאשר אלעזר שטרן אמר על שרת התרבות: 'אני לא רוצה לספר מה עשית כדי לקבל את הדרגות שלך', תוך כדי שהוא רומז אתם יודעים בדיוק למה. אבל כשזה קשור אליי מאוד נוח לכם".

   

  ח"כ חזן אף טען כי מה שמחזק את טענתו שלא רמז לנכותו של ח"כ גילאון היא העובדה, לדבריו, שהוא פעיל יותר במאבקם של הנכים. "אני היחיד מבין כל 120 חברי הכנסת, שכאשר היה פה אוהל המחאה של הנכים, יום לילה ובגשם, היחיד שהגיע אליהם. אילן גילאון הוא אדם צבוע שבשבוע שעבר כשהתקיים דיון על הנגשת מערת המכפלה הוא סירב כי בעיניו נכים מתנחלים הם סוג ז', סליחה על השפה, הם אפילו לא סוג ב'".

  אורן חזן (צילום: יואב דודקביץ')
  "לא ראיתי אתכם קופצים ועושים פושים כשקראו לי אתמול בהמה, אפס וזבל". ח"כ חזן(צילום: יואב דודקביץ')
  אורן חזן (צילום: יואב דודקביץ')
  (צילום: יואב דודקביץ')

  אורן חזן (צילום: יואב דודקביץ')
  (צילום: יואב דודקביץ')

  אורן חזן מירי רגב (צילום: יואב דודקביץ')
  (צילום: יואב דודקביץ')
   

  "אני חייב להגיד משפט חשוב, אתם הופכים את הנכים למסכנים, אתם הופכים את גילאון למסכן, אני מתייחס אליו שווה בין שווים ודיברתי אליו כמו שאני מדבר לכולם" הוסיף ח"כ חזן.

   

  כשנשאל אם לדעתו יהיה חבר כנסת גם בכנסת הבאה, אמר "מי שיקבע זה לא חברי הכנסת המתוסכלים שיושבים פה בכנסת, חלקם אנונימיים, אחרים מיותרים לחלוטין, מי שיקבע זה רק הציבור. כרגע הבחירות לא עומדות על הפרק, כשיגיע הרגע אני מאמין שעם ישראל יחזיר לי באמונה שלמה על כל העמידה האיתנה שלי למען ארץ ישראל ועם ישראל ותורת ישראל".

   

  ח"כ שרן השכל, חברת מפלגתו של חזן, נשאלה גם כן באולפן ynet בנוגע להתבטאותו ואמרה: "אני נמנעת מלהגיב. כל פליטת פה כזאת היא מתוכננת ומתוזמנת על מנת לבוא ולצבור עוד הד תקשורתי שיאדיר באמת את ההתבטאויות הדוחות האלו. שמעתי את ח"כ אורן לא פעם נטפל לאנשים עם מוגבלויות, מקלל ברמה כזו שמביישת גם אותנו בתנועת הליכוד, לכן אני מעדיפה לא להתייחס כדי לא להוסיף עוד איזשהי האדרה כזו או אחרת למהלכים הפשוט דוחים שהוא מבצע כדי לבוא ולתפוס עוד איזשהי כותרת במדיה הישראלית".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב דודקביץ'
  חזן במליאת הכנסת, אמש
  צילום: יואב דודקביץ'
  מומלצים