שתף קטע נבחר

"תדאגו לעונש מוות למחבלים": משפחות נרצחי הפיגוע בברקן בצעדת מחאה

כ-700 בני משפחה וחברים של זיו חג'בי וקים יחזקאל-לבנגרונד ז"ל צעדו לזירת הפיגוע במפעל המחזור "אלון" ודרשו הקמת אזור תעשייה על שמם. המשתתפים במחאה צעדו כשידיהם כפותות, כפי שנמצאה קים לאחר שנורתה. אמו של זיו: "רצחו לי את הילד בדם קר ומתווכחים איתי על קומה וחצי במקום להרוס את בית המחבל כולו". ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "הגענו לכאן כדי להעביר מסר ברור לממשלה"

 

 

 

 

כ-700 בני משפחה וחברים של נרצחי הפיגוע בברקן צעדו היום (ג') לזירת הפיגוע במפעל המחזור "אלון" ודרשו הקמת אזור תעשייה על שמם של זיו חג'בי וקים יחזקאל-לבנגרונד ז"ל. המשתתפים במחאה צעדו כשידיהם כפותות, כפי שנמצאה קים לאחר שנורתה וקראו לנקוט בצעדי ענישה קשים נגד המחבל אשרף נעאלווה. "ראש הממשלה ושר הביטחון לא מבינים שום דרך חוץ מבקלפי", אמר רפאל לבנגרונד. "אנחנו לא מקבלים יותר הבטחות".

 

בתוך כך הוציא אמש מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן, צו הריסה לבית שבו התגורר המחבל. הצו, שמתייחס לקומת המרתף וקומת הקרקע של המבנה שבהן התגורר המחבל, נחתם לאחר שנדחתה השגה שהגישה משפחתו נגד ההריסה. עם זאת למשפחת המחבל ניתנה שהות טרם מימוש הצו להגיש עתירה לבג"ץ עד ל-11 בנובמבר.

מחאה בירושלים (צילום: צביקה טישלר)
(צילום: צביקה טישלר)

מחאה בירושלים (צילום: צביקה טישלר)
(צילום: צביקה טישלר)

מחאה בירושלים (צילום: צביקה טישלר)
(צילום: צביקה טישלר)

 

רפאל לבנגרונד התייחס להריסה המתוכננת ואמר כי "לא עושים חצי עבודה. תדאגו שיהיה עונש מוות, זה חובה. אנחנו יוצאים למאבק יחד עם המועצה האזורית שומרון להקים פה אזור תעשיה על שמם של קים וזיו ז"ל".

 

בני המשפחה הוסיפו כי לא ייתכן שחודש ימים מאז הפיגוע והמחבל לא נתפס וביתו לא נהרס. "אני מרגישה שעושים מאיתנו צחוק ומדברים על קירות", אמרה אמו של זיו, איריס חג'בי. "רצחו לי את הילד בדם קר והם מתווכחים איתי על קומה וחצי ולא הורסים את הבית כולו. זו לא הרתעה. צריך שהבית ייהרס כולו וגם המשפחה תגורש ותעצור את הכספים".

 

איריס התייחסה גם למצוד אחר המחבל. "אנחנו לא יודעים מה קורה, מחפשים אותו. הייתה כאן פאשלה של השב"כ. חודש לפני הפיגוע המחבל שלח פוסט ואף אחד לא ראה. תפסו כמה סייענים אבל זה לא עזר. אם היו עובדים כמו שצריך בהתחלה זיו היה חי".

 

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר כי "להיכנס לחדר במפעל ולראות את קים אזוקה זו ברבריות שאין כדוגמתה. אנחנו הגענו לכאן יחד עם המשפחות כדי להעביר מסר ברור: המחבל ושולחיו מהרשות הם בני מוות. אנחנו כאן כדי לבקש מהממשלה שצה"ל ייצא לבצע פעולות תגמול נגד הרשות הפלסטינית. המחבלים נשלחים לכאן כדי לגרש אותנו מכאן. אנחנו לא נברח מכאן. על הפיגוע הזה צריכה הייתה הממשלה להודיע על הקמת אזור תעשייה בשומרון. אנחנו פונים לראש הממשלה להקים אזור תעשייה על שמם של קים וזיו ז"ל".

 

במקביל ממשיכים כוחות הביטחון במצוד אחר המחבל שטרם נתפס. ההערכות הן שהוא נמצא בסביבת מגוריו והעובדה כי פעל לבד מקשה על הכוחות לאתרו. במהלך השבועות מאז הרצח הצליחו כוחות הביטחון לשם ידיהם על סייענים שפגשו במחבל ועזרו לו בדרכים שונות. היו גם שלל אינדיקציות שנבדקו ונשללו להימצאותו במקומות שונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
צעדת המחאה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים