שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה על החברה של לבייב: "מתנהלת כארגון פשע"
  נציג המשטרה טען בדיון בהארכת מעצר חשודים בפרשת הברחת היהלומים לישראל כי החברה של לב לבייב "שמה לה למטרה להבריח יהלומים כמו שמבריחים סמים לישראל". מעצרו של זבולון לבייב, בנו של איש העסקים, הוארך בשלושה ימים

  לב לבייב (צילום: shutterstock, אוראל כהן)
  לב לבייב. במשטרה מעריכים שהוא יידרש לחקירה(צילום: shutterstock, אוראל כהן)
   

  בית משפט השלום בראשון לציון דן האריך היום (א') בשלושה ימים את מעצרם של שלושה מהחשודים בפרשת הברחת היהלומים. בין החשודים זבולון לבייב, בנו של איש העסקים לב לבייב.

   

  במסגרת חקירת הפרשה שפורסמה לראשונה ב-ynet, בית המשפט האריך ביום שני שעבר את מעצרם של ששת החשודים, בהם קרובי משפחתו של איש העסקים לבייב. בסוף השבוע שניים מהחשודים שוחררו בתנאים מגבילים.

   

   

  במשטרה סבורים כי עובד באחד המפעלים של לבייב (LLD) הבריח לכאורה לישראל כמות גדולה של יהלומים לפני שש שנים. בפתח הדיון אמר נציג המשטרה כי "חברת LLD מתנהלת כארגון פשע". הוא הוסיף כי "מדובר בחברה ששמה לעצמה למטרה להבריח יהלומים כמו שמבריחים סמים לישראל".

   

  במשטרה סבורים כי החשוד מכר את היהלומים בארץ מבלי לדווח על כך לרשויות המס. בפשיטה שערכו בלשי היחידה לחקירות בינלאומיות על ביתו נמצאו מאות תעודות משלוח הקשורות ליהלומים.

   

  במשטרה ניסו להבין כיצד הוברחו היהלומים לישראל, ועלו על נתיב מרכזי: כאמור, עובד בכיר באחד המפעלים של לבייב ברוסיה, שהגיע לפני שש שנים לישראל כתושב חוזר, טמן כמויות גדולות של יהלומים במזוודות יחד עם שאר הכבודה שלו.

   

  על פי החשד, מפעל היהלומים של חברת LLD ברוסיה פעל באופן חוקי, ואולם בפועל התקיימה בו גם פעילות חשאית פלילית. על פי העדויות שבידי חוקרי המשטרה, המפעל היה מקבל לעיבוד יהלומים שהיו רשומים כחוק ויוצאו מרוסיה למדינות שונות, כולל ישראל, עם תעודות משלוח מסודרות ודווחו לכל הגורמים הרלוונטיים בארץ. אלא שתחת המעטה הזה פעל גם "קו פלילי". על פי החשד, היהלומים בקו זה הגיעו ללא רישום למפעל, עובדו בתוך המפעל ומאוחר יותר הוצאו ללא רישום לבלדרים שונים שהכניסו אותם לישראל.

   

  בשבוע שעבר פשטו שוטרים על בתי החשודים והחרימו מכוניות יוקרה. בכוונת היחידות החוקרות לעצור חשודים נוספים בארץ ובחו"ל. על פי המשטרה גויס עד מדינה בפרשה. במשטרה מעריכים כי לא יהיה מנוס מזימונו לחקירה של לבייב, השוהה לפי שעה בחו"ל.

   

  בהודעת המשטרה נמסר כי המעורבים "קשרו קשר, תכננו, והוציאו לפעול במשך כמה שנים הברחה של יהלומים למדינת ישראל בשווי כולל של מאות מיליוני שקלים בניגוד לחוק ומבלי לדווח לרשויות המוסמכות". בשבוע שעבר החשודים נלקחו לחקירה באזהרה, בחשד למעורבות בעבירות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד ובעבירות נוספות.

   

  מטעמה של חברת LLD שבבעלות לב לבייב נמסר היום כי "החברה אינה מכירה כלל את האירוע המדווח בתקשורת. מר לבייב והחברות שבשליטתו פועלים בהתאם לנורמות הראויות, ותוך הקפדה על ציות לחוק. אנו מקווים כי הנושא יתברר במהרה והחשדות יתבררו כמשוללות בסיס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים