שתף קטע נבחר

רוצה להיות נטפליקס: HOT משיקה אפליקציית תכנים ישראלים לשוק העולמי

החברה תחל להציע את אפליקציית NEXT TV בארה"ב בגרסה לשוק הבינלאומי, שתכלול סדרות ישראליות בעברית. העלות גבוהה: 10 דולר לחודש, לעומת 14-8 דולר לנטפליקס. 3 חודשים חינם בתקופת ההשקה

HOT תציע סדרות ישראליות לשוק הבינלאומי. החברה תשיק את אפליקציית NEXT עם תכנים ישראלים בלבד, בתחילה עבור השוק האמריקני ובהמשך בשווקים נוספים כמו צרפת. גובה ההשקעה 2.5 מיליון שקל.

 

HOT בלחץ: תשווק חבילה של סלולר + אפליקציית טלוויזיה

HOT השיקה שירות טלוויזיה עם רמי לוי

מתנתקים מ-HOT מתלוננים: לא באים לאסוף ציוד

 

עד היום אפליקציית NEXT TV של HOT היתה סגורה לגולשים מחו"ל. כעת, באפליקציה החדשה התכנים יתורגמו או ידובבו, והעלות: 10 דולר בחודש - עלות גבוהה מהמסלול הבסיסי של נטפליקס שמתומחר לאמריקאים ב-8 דולר. החברה תאפשר ללקוחות לצפות בתכנים בחינם למשך 3 חודשים בשלב ההשקה.

הוט ()
  

לשאלה מדוע השירות יקר מנטפליקס, השיב סמנכ"ל התוכן נדב חנין: "היום מי שרוצה לצפות בתוכן ישראלי עושה זאת דרך צפייה פיראטית. יהיו לנו אלפי שעות תוכן שיורחבו". כלומר, בחברה מבינים שמדובר בצורך של ישראלים שחיים בחו"ל והוא מתומחר בהתאם לביקוש.

 

לגבי חלוקת תמלוגים ליוצרים, אמר שהיא תשתנה לפי המדינה. "המטרה היא להגדיל את העוגה גם לנו וגם ליצירה המקומית".

  

מנכ"לית HOT, טל גרנות, אמרה במסיבת העיתונאים: "אנחנו יוצאים היום לדרך בינלאומית. הסדרות הישראליות משווקות בכל העולם. לפני כשנה וחצי השקנו את NEXT שהיא פלטפורמה דיגיטלית וניקח אותה לצעד הבא. קודם כל נחדור למדינות אחרות בעולם, תוך התאמת ותרגום פלטפורמת נקסט. שנית, נעבוד על שיתופי פעולה עם גופים בינלאומיים כולל מתחם של סדרות ישראליות בפלטפורמות תוכן בינלאומיות, ושלישית, נמשיך למכור פורמטים לגופים בינלאומיים. אנחנו גם חלק מקבוצת אלטיס שלה יש פעילות ב-50 מדינות בעולם".

 

גרנות המשיכה ואמרה כי "זו תקופה בה אנשים טסים יותר, רואים תרבויות אחרות, עובדים מול חו"ל ועולם התוכן נכנס לזה כמו כפפה ליד. יש פתיחות גדולה. הסדרות ישראליות עושות חיל בעולם - הבורר ומחוברים לדוגמה קיבלו גרסאות במדינות רבות בעולם. זכינו לאחרונה בפרס בז'נבה על אוטונומיות. 

 

"גרסה אמריקנית לאופוריה מופקת בימים אלה. לצופי HOT יש את הגשר שזה בדנית ויש את הכלה מאיסטנבול בטורקית והסדרות האלה שוברות שיאים; אז אנחנו מרגישים שזה הרגע לקחת את התוכן הזה ולהוביל את התעשייה הישראלית לא רק בישראל אלא גם בעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
אלטיס הוט נקסט צרכנות
נקסט הוט next hot VOD
מומלצים