שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אפילו מארק צוקרברג מטריל בפייסבוק
  מייסד ומנכ"ל הרשת החברתית, הצטרף לקבוצת ממים שצוחקת על סטודנטים מפונקים במיוחד שלומדים באוניברסיטת "הארוורד" היוקרתית. מאז הוא מטריל, משתף ומגיב - וגורר די הרבה תשומת לב

  למארק צוקרברג יש הרבה צרות על הראש: פרצות אבטחה בפייסבוק, מעורבות זרה בבחירות האמצע בארצות הברית, מייסדים שנוטשים את הספינה, קריאות לרגולציה, תפוצה רחבה של פייק ניוז, ביקורת ציבורית נרחבת בנוגע לניהול מידע אישי של משתמשים - כל אלה מעסיקים במיוחד את מייסד ומנכ"ל הרשת החברתית הפופולרית בעולם. פלא שהוא צריך לקחת לעצמו איזה רגע ולהשתחרר?

   

  מארק צוקרברג (צילום: EPA)
  מעוניין לצרף גם את ביל גייטס. מארק צוקרברג(צילום: EPA)

   

  במהלך סוף השבוע האחרון, רגע אחרי שנרגעו הרוחות סביב בחירות האמצע, נודע כי צוקרברג הצטרף לקבוצת פייסבוק, וכי הוא אפילו משתתף בה. בקבוצה, הנקראת Harvard Memes for Elitist 1% Tweens, יש למעלה מ-52 אלף חברים, והיא עוסקת בפרסום ממים משעשעים הנוגעים לסטודנטים ובוגרים של אוניברסיטת "הארוורד" היוקרתית, ובאופן ספציפי - למפונקים והעשירים שבהם. צוקרברג, בעצמו סטודנט לשעבר בהארוורד ואחד הנושרים המפורסמים מהאוניברסיטה, לא מסתפק בשיטוט אלמוני בקבוצה - אלא תורם מדי פעם גם תגובות, שגוררות באופן טבעי התלהבות אמיתית בקרב חברי הקבוצה.

   

   

  "הקבוצה הזו נפלאה", כתב צוקרברג באחד הפוסטים. מרגע שחברי הקבוצה שמו לב שיש אושיית רשת אמיתית ביניהם, אחת מהן תהתה בקול איפה ביל גייטס, מאחר וגם מייסד מיקרוסופט נמנה על רשימת הנושרים המוצלחים. בתגובה אליה, צוקרברג כתב: "חכי רגע, אני אביא אותו" ותייג את גייטס.

   

  הפעילות הפומבית של צוקרברג בפייסבוק היא, ברוב המקרים, מאוד מחושבת, ועוסקת בעדכונים או חדשות גדולות הנוגעות לרשת החברתית עצמה, או לשיתוף של תמונות משפחתיות. השתתפות קלילה ומבודחת בקבוצת ממים מהסוג הזה היא מאורע קצת יותר נדיר עבורו, ועבור משתמשי פייסבוק. כדאי לזכור שהאסטרטגיה הנוכחית של פייסבוק ממוקדת כולה בקהילות - כלומר קבוצות סביב נושאים שונים ברשת החברתית. ייתכן מאוד שמדובר דווקא בצעד מחושב מטעם יחסי הציבור של פייסבוק, שנועד מצד אחד להפוך את דמותו של המייסד לאהודה יותר, ומצד שני - להגביר את המיקוד בקהילות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים