שתף קטע נבחר

בגיל 40: בנו של כדורגלן העבר כבש את ראשל"צ

שנה לאחר שנעצר בחשד לשוחד, הפסיד ראש העיר דב צור בסיבוב השני של הבחירות לסגנו רז קינסטליך. "עדיין לא מעכל, אשמח להסתייע בצור במה שניתן", אמר קינסטליך, שהיה מועמד לראשות ההתאחדות לכדורגל. מהפך גם בבת-ים: נתניהו בירך את מועמד הליכוד ברוט לאחר שתמך ביריבו

 
חגיגות במטה רז קינסטליך במסגרת הבחירות המקומיות לראשות ראשון לציון (צילום: עמית שעל)
קינסטליך חוגג מהפך(צילום: עמית שעל)
מהפך בעיר הרביעית בגודלה בישראל: רז קינסטליך, מי שעד לא מזמן כיהן כסגנו של דב צור, ניצח בסיבוב השני בראשון לציון והדיח את ראש העיר המכהן בעשר השנים האחרונות מכיסאו. קינסטליך גבר על צור בפער של כ-5%, וזכה ל-36,523 קולות לעומת צור שקיבל 32,829.

 

בסיבוב הראשון לא הייתה הכרעה בבחירות בראשון לציון. צור בן ה-63, שעד לפני כמה חודשים הוביל במרוץ למרות שנמצא במרכז פרשת שחיתות, קיבל 32% מקולות הציבור, בעוד קינסטליך בן ה-40 קיבל 22%. אלא שהאחרון זכה לתמיכתם של ראש העיר המיתולוגי מאיר ניצן, וכן לתמיכתם של ליאל אבן זהר ומוטי עג'מי, שהתמודדו גם כן בסיבוב הקודם - תמיכה שככל הנראה הייתה קריטית לקינסטליך וברגע האמת גם הוכיחה את עצמה.

 

 
הבחירות המקומיות ראשון לציון ()

רז קינסטליך מועמד לראשות עיריית ראשון לציון בבחירות המקומיות (צילום:  עמית שעל)
הסגן הצעיר שהדיח את ראש העיר(צילום: עמית שעל)

המטה של המתמודד רז קינסטליך (צילום: עמית שעל)
(צילום: עמית שעל)

דב צור ראשות עיריית ראשון לציון בחירות לרשויות המקומיות 2018 (צילום: ירון ברנר)
דב צור(צילום: ירון ברנר)

מהשעה 22:00, עת נסגרו הקלפיות והחלה ספירת הקולות, התקבצו פעיליו של דב צור במטה ברחוב משה בקר בעיר, כשעיניהם נשואות למסך שהציג את תוצאות האמת המעודכנות. קינסטליך הוביל לאורך כל הדרך ומשהבינו שהקרב אבוד - התחושות בחדר היו קשות. בינתיים במטה של קינסטליך ברחוב הרצל בעיר נרשמו קולות שמחה. ראש העיר הנבחר צפה בתוצאות כל העת יחד עם פעיליו וההתרגשות במטה הייתה בשיאה.

 

קרוב לשעה 01:00 בלילה התמונה כבר הייתה ברורה ודב צור, ראש העיר המודח, פרסם הודעה שבה הוא מודה בהפסד ומברך את סגנו על הניצחון. "זכיתי לשרת את העיר ראשון לציון ואת תושביה במשך עשור", כתב צור שנעצר בשנה שעברה ונחשד בקבלת שוחד. "זו הייתה שליחות מרתקת וזכות גדולה. לצערי, יצאתי להתמודדות הזו עם ידיים קשורות כאשר אני נאלץ להתמודד עם עננה מיותרת וחסרת שחר. אני מודה לכל מי שהצביעו עבורי ועשו את המאמצים הגדולים מאוד בתנאים בלתי אפשריים. כעת הגיע העת לאתגרים חדשים. שוחחתי הלילה עם רז ואיחלתי לו הצלחה באתגר העצום הניצב לפניו. אעזור לו ככל שיבקש".  

 

רגע לפני שיצא לחגוג עם תומכיו אמר קינסטליך ל-ynet: "אני מתחיל לעכל. זו הייתה תקופה ממש לא קלה. היה קמפיין מאוד לא פשוט אבל אני שמח שזה נגמר. אני שמח שעכשיו ראשון לציון תקבל הנהגה חדשה, עם תפישות חדשות. העיר כולה אמרה את דברה, לא רק הצעירים". הוא הוסיף: "דב צור התקשר אליי ובירך אותי על הזכייה. הוא אמר שהוא עומד לרשותי כבר ממחר. אני מאוד מעריך את הטלפון שלו ואשמח להסתייע בו במה שניתן".

 

קינסטליך שירת בצבא במערך הנ"מ וכבר בגיל 25 נבחר לראשונה למועצת העיר ראשון לציון. הוא עמד בראש סיעת "הירוקים+הצעירים" ואף נחשב למועמד לכהן כיו"ר ההתאחדות לכדורגל. אביו פנחס (פיני) קינן היה כדורגלן עבר במכבי פתח תקווה שבעשרות השנים האחרונות משמש בתפקידים שונים בהתאחדות לכדורגל.

 

 

קינסטליך שוחח הבוקר עם אולפן ynet ותיאר את התחושות לאחר הזכייה בבחירות: "כיף לדעת שזה נגמר ושזה מאחורינו, וכיף לדעת שהולכים עכשיו לעבוד בשביל התושב ולעשות שינויים בעיר שאנחנו אוהבים, זאת לא הייתה מערכת בחירות קלה".

 

הוא התייחס לטענות ראש העיר דב צור על כך שהפסיד עקב פרשת השחיתות ששמו נקשר בה ואמר: "אני פחות רוצה להתייחס לסיבות שדב אומר. גם במערכת הבחירות שלי, אני הלכתי בקמפיין חיובי, לא השמצתי את דב, וככה אני גם רוצה להמשיך היום. דב צור איש מאוד מוכשר, ואנחנו אומרים לו תודה רבה על 10 שנים שנתן לעיר ראשון לציון".

 

"הדבר הראשון שאני עושה בעיר קודם כל אנחנו נניח בשולחן המועצה כבר במועצה הראשונה את הנושא של הנחה של 25 אחוז הנחה לאזרחים הוותיקים, אני מאמין שזה יעבור כבר במועצה הראשונה. אחר כך יש לנו עוד המון תוכניות עבור החינוך, עבור איכות החיים, עבור איכות הסביבה".

 

"זאת הייתה הבטחת בחירות שלי, וזאת הבטחה בכלל של אני חושב כל שאר המועמדים שהצטרפו אליי לקואליציה וזאת תהיה הבשורה הראשונה שלנו עבור תושבי ראשון לציון. אני חושב שלאזרח הוותיק מגיע את מה שמגיע לו ואנחנו ניתן לו את זה. אני הולך להיות ראש עיר של כולם, של הצעירים, של המבוגרים, של הדתיים, של כל הקהילות בראשון לציון באשר הן", הוסיף.

 

גם בבת ים הסמוכה נרשם מהפך, וצביקה ברוט שנתמך על-ידי מפלגת הליכוד גבר על ראש העיר המכהן יוסי בכר שזכה לתמיכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "בת ים החליטה - הלילה יוצאים לדרך חדשה", אמר ברוט לתומכיו. "לפני זמן קצר התקשר אליי ראש הממשלה נתניהו שהודה לי ובירך אותי על הניצחון. סיכמנו לעבוד ביחד כדי לקדם את כל הנושאים החשובים של בת ים. דיברנו גם על זה שתנועת הליכוד, לראשונה מזה 25 שנה, זוכה בראשות העיר והפכה לסיעה הגדולה במועצת העיר".

 

 
הבחירות המקומיות בת ים ()

צביקה ברוט מנצח הבחירות המקומיות לראשות עיריית בת ים (צילום: קובי קואנקס)
צביקה ברוט, ראש העיר החדש של בת ים(צילום: קובי קואנקס)

ברוט הוסיף: "אני חייב להגיד מילה על יוסי בכר. אני מבקש למחוא כפיים לראש העיר שהיה ראש העיר של כולנו. יוסי בכר הוא פטריוט בת ימי שפעל בשנים האחרונות עבור העיר ואין ספק שזה הזמן והמקום להגיד לו תודה.

הניצחון הזה הערב הוא לא רק שלי, הוא קודם כל שלכם, האריות והלביאות, הלוחמים הפעילים שנתנו את הלב והנשמה. עשיתם חודשים שלמים לילות כימים בשמש, בגשם והבאתם את השינוי לבת ים. הבאתם פה בשורת שינוי. אם יש מישהו שהטיל ספק לרגע בכוח של הבת ימים, אם יש מישהו שחשב שהבת ימים הם פראיירים, הערב התברר - רק הבת ימים החליטו. 

 

"אני רואה את עצמי כנציגה של 160 אלף בת ימים, מי שהצביע לי ומי שלא. יותר מדי שנים העיר שלנו מפלוגת ומסוכסכת, אבל ממחר בבוקר אין יותר מחנות בבת ים, יש רק בת ים אחת, מאוחדת, משלבת ידיים והיא יוצאת ביחד לדרך חדשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שעל
רז קינסטליך
צילום: עמית שעל
מומלצים