שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בזכות הצמצום בהוצאות: רווחי שטראוס טיפסו ב-15%

  הקבוצה מסכמת רבעון שלישי עם רווח של 144 מיליון שקל; הירידה החדה במטבע הברזילאי גררה הפסד של 101 מיליון שקל, הפעילות בישראל צמחה ב-3.6% עם הכנסות של 887 מיליון שקל

  שטראוס חותמת את הרבעון השלישי עם ירידה של 2.4% בהכנסות שהסתכמו ב-2.15 מיליארד שקל, לצד עלייה ברווח התפעולי והנקי - בזכות ירידה בהוצאות.

   

  שטראוס לא מעלה מחירים? ייקרה שלגונים ברשת קפה עלית

  מחיר החלב הגולמי ירד - בסופר המחירים עלו

  גיורא בר דעה מונה למנכ"ל שטראוס

   

  הירידה במכירות הושפעה מהפרשי מט"ח שליליים שגרעו 108 מיליון שקל משורת ההכנסות (מתוכם 101 מיליון שקל נובעים מהירידה החדה בשערו של הריאל הברזילאי מול השקל). מכירות חברת הקפה ירדו ב-9.7% ביחס לתקופה המקבילה.

  גיורא בר דעה (צילום: סיון פרג')
  גיורא בר דעה(צילום: סיון פרג')
   

  בשוק המקומי ספגה החברה ירידה של 5 מיליון שקל בהכנסות בשל מכירת פעילות מקס ברנר ופעילות הסלסה על ידי סברה. בה בעת, שוק המזון הישראלי סייע לקבוצה שרשמה בפעילות זו צמיחה של 3.6% במכירות ל-837 מיליון שקל.

    

  הצמיחה בשוק המקומי הושגה בעיקר בזכות חטיבת הבריאות, בהובלת המחלבות שרשמו עלייה של 4.2% במכירות ל-575 מיליון שקל. הצמיחה הושגה למרות זינוק במחיר החלב הגולמי ומבלי ששטראוס העלתה מחירים (כפי שעשו המתחרות תנובה וטרה). יחד עם זאת, הרווח התפעולי של החטיבה עלה רק ב-0.5%. מכירות חטיבת הממתקים צמחו ב-2.4% והרווחיות התפעולית זינקה ב-4.8% והיוותה 10.3% מהמכירות.

   

  תחום המים ששטראוס החלה להציג בנפרד מציג ברבעון צמיחה של 9.4% במכירות שהסתכמו ב-157 מיליון שקל. תחום הממרחים והמטבלים הבינלאומי צמח ב-5.1% הירידה במכירות הקבוצה גררה נסיגה של 3.9% ברווח הגולמי שהסתכם ב-1.346 מיליארד שקל. ירידה של 7.1% בהוצאות ההנהלה סייעה לשטראוס להציג עלייה של 6.1% ברווח התפעולי ל-235 מיליון שקל. ירידה של 15.6% בהוצאות מיסים תרמה גם היא לשורה התחתונה: קבוצת שטראוס מסכמת את הרבעון בעלייה של 15.1% ברווח הנקי, שעמד על 144 מיליון שקל.

   

  גיורא בר דעה, מנכ"ל קבוצת שטראוס, מסר עם פרסום הדוח: ״הקבוצה ממשיכה להציג ביצועים חזקים. תוצאות החברה הן במכירות והן ברווחיות ממשיכות להשתפר באופן עקבי בפעילות הישראלית ובפעילות הבינלאומית, זאת למרות השפעה שלילית מהותית של שערי החליפין על התוצאות השקליות, בעיקר בגין הפעילות בברזיל. הקבוצה ממשיכה לשים דגש על צמיחה מבוססת חדשנות לצד המשך השקעה בפרודוקטיביות בכל פעילויות החברה״.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים