שתף קטע נבחר

החתן בכה מהתרגשות: חידון התנ"ך הגיע לאפריקה

כי מציון תצא תורה: לראשונה בתולדות אפריקה נערך באנגולה ובניגריה חידון תנ"ך, בדומה לחידון המסורתי שנערך מדי יום העצמאות בישראל. 1,000 משתתפים נרשמו לחידון באנגולה, ולשלב הגמר שנערך לפני כמה ימים עלו 12 מתמודדים, כאשר הפרס על המקום הראשון – טיסה לישראל, למחנה התנ"ך

הזוכה בחידון התנך באנגולה בוכה מהתרגשות (שגרירות ישראל באנגולה)
חתן התנ"ך מאנגוליה, ליאונל בייאה, בוכה מהתרגשות(שגרירות ישראל באנגולה)
 

 

חידון התנ"ך הגיע לאפריקה: לראשונה בתולדות היבשת נערך באנגולה ובניגריה חידון תנ"ך, בדומה לחידון התנ"ך המסורתי שנערך מדי יום העצמאות בישראל. 1,000 משתתפים נרשמו לחידון באנגולה, ולשלב הגמר שנערך לפני כמה ימים עלו 12 מתמודדים, כאשר הפרס על המקום הראשון – טיסה לישראל, למחנה התנ"ך.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

אירוע הגמר נערך בלואנדה הבירה בשיתוף פעולה עם משרד החינוך הישראלי, ובסיוע האוניברסיטה התיאולוגית ואגודת התנ"ך. המתכונת – דומה ביותר לחידון הישראלי המתקיים מידי יום העצמאות. השלב המסכם של החידון נמשך שלוש שעות ונערך לפני 300 צופים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הוא שודר בטלוויזיה האנגולנית וגרר התעניינות רבה, כאשר כתבות סביבו פורסמו בתקשורת המקומית. במהלך החידון נשאלו שאלות על ידי קבוצת פנטומימה מקומית, ולאורכו נכללו שירים מתוך התנ"ך, חלקם בעברית.

 

מאנגולה לניגריה

איציק בן אבי, ממונה תוכניות חינוכיות ופרויקטים במינהל חברה ונוער במשרד החינוך וחננאל מלכה, חתן התנ"ך לשנת 2015, הגיעו במיוחד לחידון ושימשו כשופטים לצידו של שגריר ישראל באנגולה, אורן רוזנבלט.

 

חבר השופטים (שגרירות ישראל באנגולה)
חבר השופטים(שגרירות ישראל באנגולה)

 

הזוכה בחידון, שהתרגש עד דמעות הוא ליאונל בייאה, סטודנט להנדסת אלקטרוניקה, שזכה בכרטיס טיסה לארץ התנ"ך ובהשתתפות במחנה התנ"ך בחודש הקרוב.

 

רוזנבלט אמר כי החידון יצר קשר חיובי בין העם האנגולני ומדינת ישראל. "באנגולה שבה השלטון איננו ידידותי, חשוב לייסד קשרים גם על בסיס מכנים משותפים נוספים עם העם, ולא רק השלטון. במהלך ההכנות לחידון שארכו חצי שנה, יצרנו קשרים חשובים עם ארגונים נוצריים מובילים: ארגון הגג של הכנסיות הפרוטסטנטיות, אגודת התנ"ך והאוניברסיטה התיאולוגית".

 

מאנגולה המשיך נציג משרד החינוך לאבוג'ה שבניגריה, שם התקיים אתמול (יום ד') אירוע הגמר של חידון התנ"ך בניגריה, המונה כ-190 מיליון איש. שלושת המקומות הראשונים זכו בנסיעה לישראל, אך לא יספיקו להשתתף במחנה התנ"ך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שגרירות ישראל באנגולה
הזוכה הגדול, ליאונל בייאה, בוכה מהתרגשות
שגרירות ישראל באנגולה
מומלצים