שתף קטע נבחר

בניזרי - בר שלום, שלב ההתנצלויות: "אני מרגיש רע מאוד"

לאחר שכינה אותה "רפורמית" ו"רשעה ארורה" - הרב דוד בניזרי מתנצל בפני בתו של מייסד ש"ס, עדינה בר שלום, שאיימה בתביעת דיבה: "הדברים לא היו צריכים להיאמר", מסר. "עברו עליי ימים קשים כולל נדודי שינה. אני מתנצל ומבקש את סליחתה"

 

 

אחרי ההשתלחות בתומכי עליזה בלוך ("אפסים") ובבתו של הרב עובדיה יוסף שפעלה למענה ("רשעה ארורה") – מגיעה ההתנצלות: הרב דוד בניזרי מבית שמש הודיע כי הוא חוזר בו מהאמירות הקשות נגד החרדים שהצביעו לראש העיר הנבחרת, והודה: "היו דיבורים שהיה עדיף שלא יאמרו".

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

"עברו עליי ימים לא פשוטים, כולל נדודי שינה", התוודה בניזרי במכתב שהעביר לפרסום ב"קרן אור", אתר חדשות מקומי בבית שמש. "הדברים לא היו צריכים להיאמר ואני מרגיש רע מאוד. לכן אני מבקש להעביר לה (לרבנית עדינה בר שלום – ק"נ) באמצעותכם את ההתנצלות, ואני מקווה שהיא תקבל אותה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

בניזרי מזוהה עם ש"ס שתמכה בראש העיר היוצא, משה אבוטובול, שהובס בבחירות, והוא רב קהילה בבית שמש. אחיו הוא שלמה בניזרי, לשעבר מבכירי התנועה. במכתב למקומון הסביר כי "תהום פעורה בין דעותיי לדעותיה", והדבר גרם לכך ש"בלהט הדברים כיניתי אותה 'רפורמית'".

 

"כל כוונתי הייתה להדגיש אך ורק את המרחק בין דעותיה לדעת תורה של רבותינו הקדושים", הבהיר, "אולם לא הייתה כוונתי כלל חס ושלום לגבי רמת קיום המצוות מצידה, וכן הביטויים 'רשעה ארורה' הינם ביטויים שהייתי שמח אילו לא נאמרו, ו'דברי חכמים בנחת נשמעים'".

 

"מתנצל ומבקש את סליחתה"

הרב בניזרי סיכם: "הייתי רוצה להתנצל ולבקש את סליחתה, ומכאן בקשתי שטוחה שכל הקורא התנצלות זו שיעביר אותה למיודעיו. והאמת והשלום אהבו".

 

הרב דוד בניזרי, הרבנית עדינה בר שלום (צילום: אלכס קולומויסקי)
הרב דוד בניזרי, הרבנית עדינה בר שלום(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

באירוע שנערך לאחר היוודע תוצאות הבחירות, ושתיעוד ממנו נחשף ב-ynet בתחילת השבוע, נראה בניזרי משתלח בחרדים שתמכו בראש העיר הנבחרת - כשלצדו אבוטבול המפסיד וח"כ מנחם מוזס (יהדות התורה). "כל בית שמש צמודה לדעת תורה, אבל בצדדים יש את האפסים", אמר על אלה שלא נשמעו לקריאת רבני ש"ס להצביע עבור ראש העיר היוצא, והוסיף: "אני מרחם על המסכנים האלה".

 

הוא תקף גם את מפלגת "נץ" המזוהה עם אלי ישי ועם הרב עובדיה יוסף, הנכד של מנהיג ש"ס המנוח, שגם נושא את שמו, וכינה אותה "הנץ הטמא הזה". על עדינה בר-שלום אמר: "אני מרחם על הבת הרפורמית שלו, הרשעה הארורה הזו, שבאה לפה ודיברה בשם הרבנות ובשם 'מועצת הנשים של בית שמש'. אוי לה מיום הדין, אוי לה מיום התוכחה".

 

הרבנית בר שלום אמרה בתגובה: "על שנאה כזאת חרבה ירושלים, ואין לי ספק שגם יום הכיפורים אינו מכפר. בכוונתי להגיש תביעת דיבה כנגדו. איני רפורמית וכוונתו הייתה לפגוע בשמי ובשם משפחתי. לא אעבור על כך לסדר היום. אנשים כדמותו פוגעים אנושות בציבור החרדי ומן הראוי שילמד שיש מחיר לחרצובות לשונו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב ניזרי - עדינה בר שלום. שלב ההתנצלויות
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים