שתף קטע נבחר

נתניהו בוועדת החוץ והביטחון: "אנחנו עדיין בעיצומה של מערכה"

לראשונה כשר ביטחון: אחרי שהודיע כי הוא לוקח לעצמו את התפקיד בעקבות התפטרות ליברמן, ראש הממשלה השתתף בדיון של ועדת חוץ וביטחון של הכנסת. הוא חזר על דבריו ולפיהם זה לא הזמן לבחירות: "נמשיך לפעול לביטחון המדינה, בין אם שותפינו יחליטו להפיל את הממשלה ובין אם לא"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו משתתף הבוקר (יום שני) בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת - לראשונה בתפקידו כשר הביטחון. נתניהו נשא דברים בפני העיתונאים בתחילת הדיון, ולאחר מכן הדיון סווג כ"סודי" ונמשך ללא נוכחות התקשורת. ynet העביר את הדברים בשידור חי.

 

בפתח הדיון אמר יו"ר הוועדה אבי דיכטר כי "אני חושב שוועדת החוץ והביטחון כבר שברה הרבה מאוד שיאים, אבל אני לא זוכר שיא כשבוועדה קיבלנו סקירה מראש הממשלה, שר הביטחון ושר החוץ".

 נתניהו לפני דיון בועדת החוץ והביטחון (צילום: EPA)
"עדיין בעיצומה של מערכה". נתניהו בדיון בוועדת חוץ וביטחון(צילום: EPA)

 נתניהו לפני דיון בועדת החוץ והביטחון (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

נתניהו אמר מיד לאחר מכן: "נכנסתי אתמול לתפקיד שר הביטחון. נפגשתי עם הרמטכ"ל גדי איזנקוט ועם הרמטכ"ל המיועד אביב כוכבי. אנחנו נערכים לכל האתגרים. כפי שאמרתי אמש, אנחנו בתוך מערכה שעדיין לא הסתיימה - ובתקופה ביטחונית רגישה כזו זה חוסר אחריות להפיל את הממשלה. בין אם שותפינו יחליטו להפיל את הממשלה ובין אם לא, אנחנו נמשיך לפעול כדי להבטיח את ביטחון המדינה שלנו ואת ביטחון אזרחינו".

 

הוא הוסיף כי "נעשה זאת בשום שכל, באחריות ובנחישות. אני סומך על צה"ל, אני סומך על כוחות הביטחון ואני סומך על אזרחי ישראל. יחד נוכל לכל אתגר ונבטיח את בטחון ישראל".

 נתניהו לפני דיון בועדת החוץ והביטחון (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 נתניהו לפני דיון בועדת החוץ והביטחון (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 נתניהו לפני דיון בועדת החוץ והביטחון (צילום: רויטרס)
נתניהו מגיע לדיון(צילום: רויטרס)

 

 

גם בהצהרה שמסר אמש בקריה בתל אביב אחרי פגישה עקרה עם יו"ר כולנו משה כחלון, אמר ראש הממשלה: "אנחנו נמצאים באחת התקופות הביטחוניות המורכבות ביותר. בתקופה כזאת לא מפילים ממשלה, זה חוסר אחריות". את הדברים אמר נתניהו על רקע המשבר הקואליציוני שנוצר בעקבות התפטרות שר הביטחון אביגדור ליברמן בשבוע שעבר, ובתום פגישות עם ראשי הקואליציה בימים האחרונים.

 

אחר שהצהיר על כניסתו לתפקיד שר הביטחון - חרף דרישת יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט לקבל את התפקיד - אמר נתניהו: "בתקופה כזאת לא הולכים לבחירות. זה חוסר אחריות. יש לנו עוד שנה שלמה עד הבחירות. אנחנו בעיצומה של המערכה ובאמצע המערכה לא נוטשים. באמצע המערכה לא משחקים בפוליטיקה. ביטחון המדינה הוא מעבר לפוליטיקה. וביטחון המדינה הוא גם מעבר לשיקולים אישיים. ולכן אתם רואים את המאמץ שאני עושה בימים האחרונים. אני עושה כל מאמץ למנוע בחירות מוקדמות מיותרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
נתניהו בוועדת החוץ והביטחון
צילום: EPA
מומלצים