שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בעלה של האישה שנפלה אל מותה: "המשטרה לקחה לי אותה"
  הערב התקיימה הלווייתה של מזל הדדי, מנהלת החשבונות בחברה של לב לבייב, שגופתה נמצאה סמוך לבורסה ליהלומים ברמת גן. בעלה: "היא הייתה מלאך, היא לא הייתה עוזבת את הילדים לבד". המשטרה: "אין קשר בין החקירה לבין המקרה הטרגי"

     

  הערב (יום ד') התקיימה בבית העלמין בחולון הלוויתה של מזל הדדי, מנהלת החשבונות בחברת היהלומים LLD שבבעלותו של איש העסקים לב לבייב, שנפלה אל מותה אתמול בצהריים ליד מתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן. "היא הייתה מלאך, היא לא הייתה עוזבת את הילדים לבד", אמר בעלה קובי הדדי בהלוויה. 

   

  "יש עננה שחורה מעל 433, הם התעללו בה בחקירה, החוקר צרח עליה", הוסיף הבעל. "התחננתי שיעזבו אותה. חיכיתי לה בחוץ שלוש שעות והיא אמרה לי מה הם עשו לה. הם לקחו לי את האישה. אל תקשיבו לכלום, האמת עוד תתברר, האמת רחוקה ממה שהם סיפרו".

  הלוויה של מנהלת חשבונות בחברה של לב לבייב פרשת יהלומים (צילום: עמית הובר )
  ההלוויה של מזל הדדי, הערב. "האמת עוד תתברר"(צילום: עמית הובר )

  רבקה, חברתה של המנוחה, סיפרה היום: "אני בהלם מוחלט. היא אישה חמודה מאוד, שכנה נעימת הליכות, הייתה תמיד אומרת שלום ומה שלומכם. לא ראו שום דבר על האישה הזו שיש מצוקה או משהו. הייתה אישה חזקה ונחושה, באמת מקסימה מאוד, אשת משפחה, שלושה בנים למופת".

   

  מאמן הכדורגל שרון מימר, שהיה חבר טוב של מזל, סיפר בהלוויה: "היא הייתה אישה מדהימה, אמא מדהימה וחברת אמת. מדובר באבידה קשה".

   

  העובדת זומנה לחקירה במסגרת פרשת "יהלום שחור", שפורסמה לראשונה ב-ynet, שבמסגרתה בכירים בחברה נחקרו במסגרת פרשת הברחת היהלומים לישראל, אך לא ברור מה חלקה של העובדת בפרשה. כזכור, תחילת החודש עצרה המשטרה שישה חשודים, בהם בנו ואחיו של לבייב, בחשד להברחת ענק של יהלומים לישראל בשווי 300 מיליון שקלים ומבלי לדווח על כך לרשויות המס. על פי המשטרה גויס עד מדינה בפרשה.


  קבר הלוויה מזל הדדי בית עלמין חולון לב לבייב פרשת יהלומים יהלום השחור ()
  הקבר של מזל הדדי בבית העלמין בחולון

  הלוויה של מנהלת חשבונות בחברה של לב לבייב פרשת יהלומים (צילום: עמית הובר )
  ההלוויה של מזל הדדי, הערב(צילום: עמית הובר )

  הלוויה של מנהלת חשבונות בחברה של לב לבייב פרשת יהלומים (צילום: עמית הובר )
  (צילום: עמית הובר )

  הלוויה של מנהלת חשבונות בחברה של לב לבייב פרשת יהלומים (צילום: עמית הובר )
  (צילום: עמית הובר )

  בעקבות מות העובדת, החברה של לב לבייב הפנתה אצבע מאשימה אל המשטרה, ואף פנתה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה למנות ועדת בדיקה למות העובדת, ולבחון את התנהלות היחידה שחוקרת את הפרשה. "נסיבות מותה מעלות את החשש כי העובדת נטלה את חייה מתוך מצוקה נפשית קשה בשל חקירה אגרסיבית וחסרת מידה לה הייתה נתונה בימים האחרונים במשרדי יאחב"ל", נכתב בפניית החברה ליועמ"ש. "אירוע זה, על רקע הדברים שיובאו מיד, מחייב בדיקה עצמאית ודחופה של משרד היועץ המשפטי לממשלה לנסיבות מותה".

   

  עוד נכתב בפנייה של החברה ליועמ"ש כי "אתמול בשעות אחר הצהריים המוקדמות עשתה העובדת את דרכה ממשרדי החברה לכיוון תחנת הרכבת. היא לוותה על ידי עובד החברה שראה אותה יוצאת מהמעלית ואת הבניין לכיוון ביתה. מהמידע שברשות החברה עולה כי במהלך דקות אלה קיבלה טלפון מהיחידה החוקרת להגיע לחקירה נוספת. כחצי שעה לאחר מכן נמצאה מוטלת על המדרכה מתחת לחלון משרדה, כשהיא ללא רוח חיים".

   

   

  על פי עדויות של קרובים, זמן קצר לפני מותה היא התקשרה לאמה ווידאה איתה כי האם תגיע אליה, כפי שקבעו מראש. בנוסף לכך, מעדויות של עובדים בחברה התברר כי היא יצאה מבניין המשרדים ושבה אליו בהמשך, אולי בעקבות שיחת טלפון. בנוסף טענו כי נודע להם שקיבלה מסמך לידיה. משטרת מרחב דן, שהאירוע התרחש בתחומה, היא זו שמטפלת בשלב זה במקרה. נכון לשעה זו במשטרה מתייחסים למקרה כאל התאבדות, אלא שסימני השאלה בנוגע לדקות שלפני הנפילה הגיעו גם לידי המשטרה, וסביר להניח שייבדקו.

   

  המשטרה: "שומרים על כבוד הנחקרים"

  במשטרה אמרו היום: "משטרת ישראל מצרה על תוצאותיו הטראגיות של האירוע שהתרחש בבורסה ברמת גן. מטעמי צנעת הפרט ובשל העובדה שהחקירה לקביעת סיבת מותה של המנוחה נמצאת בעיצומה, כפי שמתבצע בכל מקרה מוות דומה, אין בכוונתנו להתייחס לאירוע.

   

  עוד נמסר מהמשטרה כי "כל ניסיון מצד גורמים בעלי עניין לקשור בין המקרה הטראגי לניהולה המקצועי של החקירה, מצביע על אי הכרת העובדות לאשורן ויש בו כדי להטעות את הציבור. משטרת ישראל פועלת כל העת ברגישות הנדרשת, תוך הקפדה יתרה על שמירת כבודם וזכויותיהם של חשודים ונחקרים, ולצד זה פועלת באופן מקצועי כל העת בנקיטת פעולות חקירה מגוונות שתכליתן – הבאת מבצעי עבירה לדין וחקר האמת. משטרת ישראל מתייחסת לאירוע זה במלוא האחריות והרגישות הראויה ולומדת את נסיבותיו".

   

  לגבי החקירה עצמה נמסר מהמשטרה: "משטרת ישראל פתחה בחקירה בחשד לביצוע עבירות חמורות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד וכן עבירות נוספות שבוצעו על פי החשד על ידי גורמים העובדים וקשורים לחברת LLD".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים