שתף קטע נבחר

ניפגש ב-2020: דחייה בפתיחת הקאנטרי במרכז ת"א

למרות הצהרות העירייה כי מרכז הספורט הקהילתי היחיד שנבנה במרכז העיר ייפתח עוד השנה, ל-ynet נודע כי פתיחתו נדחתה מבלי לעדכן את הציבור במועד החדש. עיריית תל אביב: "מדובר בפרויקט מורכב במיוחד"

מרכז הספורט הקהילתי החדש ברחוב ארלוזורוב בתל אביב היה אמור להפתח לרווחת התושבים בחודש יולי האחרון, כפי שהבטיחה בעבר העירייה. אולם ל-ynet נודע, כי עבודות הבנייה מתעכבות וכי מועד הפתיחה המתוכנן נדחה בכמעט שנתיים, זאת מבלי לעדכן את הציבור במועד החדש.

 

פרויקט ההשכרה הגדול של תל אביב תקוע

לכתבות נדל"ן נוספות

 

בחודש מאי 2016 החלה העירייה, באמצעות החברה העירונית "אחוזות החוף", להקים מרכז ספורט קהילתי חדש - אם תרצו "קאנטרי" - שנועד לשרת את תושבי מרכז העיר, המשוועים למתקני ספורט ופנאי ציבוריים. בעירייה השקיעו בפרויקט כ-106 מיליון שקל.

מרכז ספורט קהילתי תל אביב (צילום: איתי שיקמן)
מרכז הספורט כיום(צילום: איתי שיקמן)
 
מרכז ספורט קהילתי תל אביב (צילום: איתי שיקמן)
מרכז ספורט קהילתי תל אביב(צילום: איתי שיקמן)
בטרם התחילו עבודות הבנייה, הצהירה העירייה כי הפרויקט עתיד להסתיים בחודש יולי 2018, לאחר קצת יותר משנתיים של עבודות. אלא שבבדיקת ynet נמצאו תאריכים שונים למועד הפתיחה של האתר, שיוצרים בלבול בקרב הציבור.

 

כך, בשלט שהוצב באתר העבודות של בניית המתחם נכתב, כי איכלוס המבנה יתרחש במהלך שנת 2019. עם זאת, מבדיקה באתר החברה העירונית "אחוזות החוף" עולה, כי מועד הפתיחה המעודכן של מרכז הספורט הקהילתי החדש הוא ברבעון הראשון של 2020, זאת מבלי להוציא הודעה רשמית בנושא.

 

מרכז ספורט קהילתי תל אביב (צילום: איתי שיקמן)
מרכז ספורט קהילתי תל אביב(צילום: איתי שיקמן)

 

מרכז ספורט קהילתי תל אביב (צילום: איתי שיקמן)
מרכז ספורט קהילתי תל אביב(צילום: איתי שיקמן)

המרכז עתיד להשתרע על שטח של כ-6,000 מ"ר ויכלול אולם רב-תכליתי, בריכות, חדרי כושר, חדרי חוגים, משחקייה, קפיטריה, חדרי טיפולים וקומת גג למשטחי שיזוף. כמו כן, במרחב הציבורי מסביבו יוקמו אזורי ישיבה, מתקני קשירת אופניים, גינון וצמחייה וכן יוקם חניון תת-קרקעי לכ-200 מקומות חנייה, שאמור לסייע למצוקת החנייה באזור.

 

מרכז ספורט קהילתי תל אביב (הדמיה: צילום מסך מתוך האתר)
הדמייה של מרכז הספורט עם סיום העבודות(הדמיה: צילום מסך מתוך האתר)

העבודות בשטח נמשכות כל העת, כשרק בחודשים האחרונים הותקנו במקום במבצע מורכב מתקנים הנדסיים כבדים לטובת המבנה. אלא שהשינוי המשמעותי במועד הפתיחה, מבלי לעדכן את הציבור, מעלים סימני שאלה סביב התנהלות העירייה.

 

 

לדברי אחד מתושבי האזור מדובר בלא פחות משערורייה. "הקאנטרי החדש אמור לשפר את איכות החיים של תושבי האזור המרוחקים מכל מתקן דומה. בעירייה דאגו לפמפם היטב את הפרויקט לפני תחילת הביצוע, עם הבטחה לדיירים כי האתר שבנייתו גורמת למפגעי אבק ורעש הממררים את חיי ההורים והילדים באשכול הגנים הקרוב במשך שנתיים, יהפוך למוקד הנאה. פתאום, בלי שום הסבר, הם מאריכים את הפרויקט בעוד שנה וחצי, תוספת של כמעט 50% לזמן העבודה, בתירוצים שמדובר בפרויקט מורכב. הם לא ידעו את זה לפני שהתחייבו לתאריך הסיום? נשמע כמו תירוץ עלוב. בושה וחרפה".

 

בעיריית תל אביב לא ציינו מדוע לא פרסמו את דחיית מועד הפתיחה של האתר אך מסרו בתגובה לפניית ynet, כי "מדובר בפרויקט מורכב במיוחד, בעיקר מבחינה קונסטרוקטיבית. במהלך העבודות אירע אסון לא צפוי, כשהקונסטרוקטור הראשי של הפרויקט, צבי המלי ז"ל הלך לעולמו. בנוסף, במקום התגלו עתיקות שחייבו חפירות הצלה במשך למעלה מארבעה חודשים. נכון להיום צפוי המרכז להתחיל לפעול בינואר 2020".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: צילום מסך מתוך האתר
מרכז ספורט קהילתי תל אביב
הדמיה: צילום מסך מתוך האתר
מומלצים