שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: הירי אל שב"ס - נקמת קוטייר עודה שלא הורשה לצאת להלוויית אחיו
  במשטרה חושדים כי חייליו של ראש ארגון הפשע קוטייר עודה מג'לג'וליה עומדים מאחורי הירי אל מתקני שב"ס הלילה ושלשום. לפני שלושה שבועות מת אחיו והוא לא הורשה לצאת להלוויה. החשד: הירי - נקמה על הכבדת תנאי מעצרו עד תום ההליכים

  עם מעצרם של שני חשודים לאחר אירוע הירי הלילה (יום ו') אל מתחם בתי הסוהר איילון ברמלה מתחוורת התמונה המלאה: במשטרה חושדים כי חייליו של ראש ארגון הפשע קוטייר עודה מג'לג'וליה הם שביצעו את הירי הלילה וגם את הירי שלשום לעבר בית המעצר הדרים בשרון. עודה עצור עד תום ההליכים עם חברים נוספים מארגונו הנאשמים בתיקי רצח - האחד בבת ים והאחר ביפו. לפני שלושה שבועות מת אחיו של עודה, וזה היה בטוח שיוכל לצאת להלוויה, אך שב"ס דחה את הבקשה.

    

    

  בעקבות אירוע הירי הראשון השבוע לעבר כלא הדרים בשרון, הועבר עודה מכלא רימונים הסמוך לכלא איילון. מתברר שהמידע הזה הגיע לאנשיו שביצעו הלילה את הירי לכלא איילון. בעקבות כך צפויים בשב"ס להעביר את קוטייר לכלא אחר.  

  הפגיעה במגדל השמירה (צילום: דוברות שב
  הפגיעה במגדל השמירה בכלא גבעון, הלילה(צילום: דוברות שב"ס)

   

  עורכת הדין נעמה אלחדד שמייצגת את עודה, הדפה את הטענות של המשטרה ושב"ס: "קוטייר עודה שוהה כבר יותר משנה בתנאי הפרדה קשים שכוללים בין היתר מניעת ביקורים ושיחות טלפון. שב"ס אישרו זה מכבר לקוטייר לצאת אל קבר אחיו בליווי סוהרים ולכן התזה של המשטרה שלפיה אירועי הירי בוצעו על רקע שלילת יציאה לקבר אחיו משוללת כל יסוד. הקלות הבלתי נסבלת שבה מייחסים לקוטייר קשר לאירועי הירי הנטענים חייבת להיפסק".

   

  עוד אמרה עורכת הדין כי "המחלוקות של קוטייר עם שב"ס בנוגע לתנאי כליאתו מטופלים כבר תקופה ארוכה במסגרת עתירות לבית המשפט, כך שמוטב היה למשטרת ישראל ולשב"ס לו היו עוסקים בחתירה לחקר האמת במקום להתעסק בספקולציות, שאין בינן לבין המציאות כל קשר".

   

  עורכת דין נעמה אלחדד (צילום: מוטי קמחי )
  עורכת הדין נעמה אלחדד, שמייצגת את עודה(צילום: מוטי קמחי )

  הירי למתחם בית הכלא היה סמוך לשעה 00:15, לא היו נפגעים אהל היו פגיעות ירי במגדל השמירה הדרומי של בית הסוהר גבעון שבמתחם ובמבנה המפקדה בכלא. אנשי שירות בתי הסוהר פתחו בסריקות באזור והמשטרה הוזעקה למקום. המגדל שנפגע מהירי היה מאויש בסוהרים שביצעו עבודות שמירה באותה העת. נציבת שירות בתי הסוהר, גונדר עפרה קלינגר, מפקד מחוז מרכז ומפקדי בתי הסוהר שבמתחם הגיעו למקום להערכת מצב. במשטרה חושדים כי הירי אל בתי סוהר נועד להרתיע ואף לפגוע בסוהרים.  

   

  מואשם בשלושה מעשי רצח

  קוטייר עודה נחשב לאחר העבריינים המסוכנים במדינה וכעת מתנהל נגדו משפט שמייחס לו עמידה בראש ארגון פשיעה, בינואר השנה הגישה פרקליטות מחוז תל אביב כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד 17 נאשמים, בהם עודה, תושב המשולש, שמואשם בניהול ארגון פשיעה ואחראי לשלושה מעשי רצח ועבירות נוספות, בהן ניסיונות רצח ועבירות נשק. על מנת להעמיד לדין את קוטייר וארגונו גייסה המשטרה עד מדינה מתוך ארגונו, תושב המשולש.

  הרציחות המיוחסות לעודה הן רצח אבישי וקנין בפברואר אשתקד בטיילת בבת ים והרצח הכפול של מריה גאנם ונאדי פארס במאי בשנה שעברה. הארגון של עודה פועל משנת 2016 ונחשב לארגון אלים ומסוכן שאינו בוחל באלימות קשה ופועל לצד ארגוני פשיעה אחרים.

   

  במסגרת החקירה נגד הארגון של עודה הצליחו החוקרים להחדיר מצלמות ומכשירים להאזנות סתר ללב לבו של ארגון הפשיעה, ואחר כך פתחה המשטרה בגל מעצרים, שכלל את קוטייר ו"חייליו". בחקירה גויס אחד ה"חיילים" המרכזיים כעד מדינה. הוא סיפק למשטרה שלל ראיות, וסייע לפענח גם שישה ניסיונות רצח באזור המרכז, בכלל זה ניסיונות שבהם היו מעורבים ארגוני פשיעה אחרים, שהזמינו את מעשי הרצח מקוטייר ואנשיו. לפי המשטרה, ארגונו של קוטייר סיפק גם שירותים לארגוני פשיעה ולעבריינים בכירים הפועלים באזור המרכז בתמורה לשיתופי פעולה או לכסף.

   

  החשודים בירי לעבר מתחם בית הכלא יובאו לקראת הצהריים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה. "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את הניסיונות להלך אימים על מערכות אכיפת החוק ותכביד את ידה על האחראים לאירועים אלה", לשון הודעת המשטרה.

   

  לפני יומיים, ביום רביעי לפנות בוקר, ירו אלמונים לעבר בית המעצר הדרים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מהחקירה הראשונית עלה כי הירי אמנם בוצע לכיוון בית המעצר הדרים, אבל על פי החשד הרקע הוא פעילות השב"ס נגד ארגון פשיעה שאנשיו כלואים בבית הסוהר רימונים הסמוך.

  במהלך פעילות השב"ס בוצעו צעדים המונעים מאותם חברי ארגון פשע להוציא הנחיות פליליות מהכלא החוצה, וכן להוציא הנחיות פליליות בתוך הכלא. בבתי הכלא במתחם הדרים, רימונים והשרון כלואים אנשי ארגוני פשיעה רבים.

   

  בשב"ס אישרו בעקבות הירי לבית המעצר הדרים, כי הם בדק את הקשר בין הירי לפיצוץ מטען החבלה ברכבה של קצינה בשב"ס, המשרתת בכלא רימונים, בעת שחנה סמוך לביתה בנתניה, בחודש שעבר. בשל החשד שהרקע לאירוע הוא תפקידה בכלא, הוצמדה לה אבטחה. בשלב זה נשלל החשד ששני אירועי הירי לעבר בתי הכלא קשורים לפיצוץ ברכב של הקצינה.

   

   

  .

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים