שתף קטע נבחר

"הניתוח לשחזור הותיר את חולת הסרטן עם שד מעוות"

ניתוח לשחזור שד שעברה אישה שהתגלה גידול סרטני בשדיה הותיר אותה עם א-סימטריה חמורה, מחסור בפטמה וצלקות קשות. כעת מגישה האישה תביעה נגד הכירורג הפלסטי בגין רשלנות רפואית

ה', תושבת אזור המרכז בשנות ה-40 לחייה, לקתה בשנת 2016 בסרטן שד. בעקבות המחלה היא נאלצה לעבור כריתה של שדה הימני. בחודש מרץ האחרון היא עברה ניתוח לשחזור השד במרפאתו של ד"ר מיכאל שפלן. בתביעה שהגישה לאחרונה באמצעות עו"ד אופיר בן משה, טוענת האישה כי ניתוח השחזור הותיר אותה עם חוסר סימטריה קשה בין השדיים, מחסור בפטמה וצלקות גסות.

 

על פי הנטען בכתב התביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב, הומלץ לה' לעבור את הניתוחים לשחזור בבית חולים ציבורי, אך היא בחרה לפנות למנתח פרטי - ד"ר מיכאל שפלן, שהמליץ לחולה לבצע את הניתוח לשחזור השד במעמד הניתוח לכריתתו.

 

בנוסף המליץ שפלן על שחזור השד באמצעות מותחן (החדרת מותחן מרוקן בצורת שד מתחת לשריר החזה וניפוחו באופן הדרגתי), ועל הקטנת השד השמאלי כדי שיתאים בגודלו לשד המשוחזר.

 

ניתוח שחזור שד (צילום: shutterstock)
"הניתוח הותיר את האישה עם חוסר סימטריה קשה וצלקות גסות"(צילום: shutterstock)

בחודש מרץ אשתקד עברה התובעת את הניתוח המשולב - כריתה ושחזור - בבית חולים אסותא רמת החיל בתל אביב. במהלך הניתוח הוחדר שתל סיליקון בנפח 560 סמ"ק לשדה הימני של ה' ושדה השמאלי הוקטן ב-380 סמ"ק. בניגוד להמלצתו הראשונית, במהלך הניתוח שביצע ד"ר שפלן, לא הוכנס מותחן לשד.

 

ביקורת שבוצעה לאישה על ידי ד"ר שפלן 11 יום לאחר הניתוח גילתה כי היא סובלת מנמק בשד ששוחזר, והיא נאלצה לעבור ניתוח נוסף לכריתת העור שנמק.

 

עוד כתבות:

לנצח את סרטן השד: העצות הטובות ביותר מחולות ומומחיות

שחזור שד לאחר כריתה: איך זה מתבצע?

המקעקע שהפך למלאך של חולות הסרטן

 

בחודש מאי של אותה שנה נבדקה ה' שוב במרפאתו של ד"ר שפלן, שהמליץ על החלפת השתל במותחן. באותו החודש עברה התובעת ניתוח שלישי תחת הרדמה מלאה, במהלכו הוצא השתל והוכנס מותחן. 

 

מומחה: "ד"ר שפלן טעה והתובעת נותרה עם עיוות"

לכתב התביעה, שהגיש עו"ד בן משה צורפה חוות דעת של רופא מומחה בתחום הכירורגיה הפלסטית, שבה הוא מותח ביקורת על החלטתו של ד"ר שפלן שלא להכניס מותחן בניתוח הראשון. בנוסף טוען המומחה כי שפלן שגה כשהחדיר שתל סיליקון בנפח גדול למרות שאיכות העור של המנותחת היה ירוד.

 

את חוות דעתו מסכם המומחה בכותבו כי "מדובר במקרה מצער בו בוצע ניתוח לשחזור שד בניגוד לפרקטיקה המקובלת שגרם לסיבוכים ולניתוחים מיותרים, שגם הם לא בוצעו כנדרש, ובעקבותיהם נותרה התובעת עם צלקות ושדיים מעוותים". 

 

שחזור שד לכתבה בלבד ( )
"התובעת נותרה עם צלקות ושדיים מעוותים"

 

פסיכיאטרית שבדקה את התובעת תיארה כי הנזק האסתטי שנגרם לה גרם לה לנזק נפשי. "עקב הניתוח הכושל חוותה הנבדקת אכזבה ותסכול רבים ופיתחה בהדרגה פגיעה במצב הרוח המלווה בחוסר רצון ואנרגיה, ירידה בשמחת החיים, חרדות רבות, הזנחה עצמית, ייאוש ותסכול", נכתב בחוות הדעת. בהמשך מתואר כי האישה נמנעת מיצירת קשרים רומנטיים עם גברים ו"בקושי מסוגלת להביט בעצמה בראי".

 

הפסיכיאטרית אבחנה כי התובעת סובלת מתסמינים של דיכאון וחרדה והעריכה את נכותה הנפשית ב-20 אחוזים.

 

בסך הכל דורשת התובעת לפצותה בסכום של עד 2.5 מיליוני שקלים.

 

מד"ר שפלן נמסר בתגובה: "אם וכאשר תגיע התביעה נגיב עליה בצינורות המקובלים ולא דרך התקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א-סימטריה קשה - השדיים של ה' לאחר הניתוח
עו"ד אופיר בן משה
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים