שתף קטע נבחר

רצח הנערה סילבנה צגאיי בתל אביב: החשוד נעצר בתום מרדף

בתום 48 שעות של מצוד נעצר טספברהן טספסיון, החשוד שרצח במכות את סילבנה צגאיי בת ה-13. אזרח שהבחין בו בשוק הכרמל יצר קשר עם המשטרה. טספסיון ניסה להימלט, שוטרים לכדו אותו אחרי מאבק

 

החשוד ברצח הילדה בת ה-12 בתל אביב סילבנה צגאיי ()
סילבנה צגאיי והחשוד ברצח

רצח הנערה סילבנה צגאיי בתל אביב: הערב (ד') נעצר החשוד במעשה, טספברהן טספסיון. מהמשטרה נמסר כי "בתום מצוד נחוש שהתנהל על-ידי כוחות המשטרה בעקבות החשוד במעשה מאז מקרה הרצח, נעצר החשוד על-ידי כוח משטרה בעיר תל אביב באזור שוק הכרמל".

 

"לאחר שנעצר על-ידי השוטרים", נמסר עוד, "הוא מובל בשעה זו לחקירה במשטרת מחוז תל אביב". זמן קצר לאחר מעצרו של טספסיון התברר כי עד ראייה הבחין בו באזור השוק ויצר קשר עם המשטרה. למקום שוגרו כוחות גדולים, החשוד ניסה להימלט אך בתום מאבק - הוא נלכד ונעצר.


אתמול מסרו מקורבים למשפחתה של סילבנה כי היא ואמה תכננו לעזוב את הארץ. עוד מסרו כי טספסיון התנגד לכך שהן יעזבו את ישראל. הערב נודע כי נמצאו סימני תקיפה מינית על גופתה של הנערה. לא ברור מי התוקף ובאלו נסיבות הייתה התקיפה, מאחר ולא בוצעה בדיקת דנ"א.

 

דג'ן מנגשה, מבקש מקלט מאריתריאה, גר בעבר בשכנות לסילבנה ונחשף לטענתו לאלימות קשה מצד בן זוגה לשעבר של האם, החשוד ברצח סילבנה. "הוא התעלל בילדה והכה אותה באופן קבוע", סיפר.

 

על אחד המקרים שלהם היה עד סיפר השכן לשעבר: "הגרוש של האם היה מעביר לה דרך הילדה כסף בכל חודש, פעם אחת הוא נתן לה 2,000 שקל והיא לקחה מתוכם 100 שקלים כדי לקנות משהו עבור עצמה. כשבן הזוג של האם גילה את זה, הוא הרביץ לילדה והיא ברחה אלינו וסיפרה לנו. אחר כך היא חזרה הביתה. הייתה התעללות קבועה בבית הזה. סילבנה הייתה ילדה מהממת".

 

זירת הרצח (צילום: עמית שעל)
זירת הרצח(צילום: עמית שעל)

זירת הרצח ()

זירת הרצח (צילום: עמית שעל)
קרובי הנרצחת בזירה(צילום: עמית שעל)

מוקדם יותר היום, בסוכת האבלים בשכונת התקווה, סיפרו המנחמים על ילדה "חברותית, חייכנית וחמודה" -

אחותה של גויי, אמה של סילבנה, אמרה כי בני הזוג נפרדו לפני ארבעה חודשים: "בשבת שעברה הילדה הייתה לבד בבית עם החברה והוא בא ולקח דברים. הילדה התקשרה למשטרה שהוא לקח ניירות. המשטרה אמרה - 'אם הוא לא בבית אנחנו לא יכולים לעזור, אם הוא בבית נבוא'".

 

לדברי האחות דאהב, "הילדה אמרה לאמה שהיא לא רוצה את הבחור הזה. הוא בחור לא טוב". לדבריה, אנשי המשטרה הגיעו אתמול לבית האם.

 

אלי נחמה, מנהל בית הספר "ביאליק רוגוזין" שבו למדה סילבנה בכיתה ח', סיפר כי הצוות לא הבחין במשהו חריג. לדבריו, "אנחנו מכירים אותה שנתיים. היא השתלבה, הייתה חייכנית, צוחקת ומדברת. ביום ראשון היא הייתה כאן, והם יצאו לסיור לימודי. גם ביום שני היא הייתה, המחנכת שלה הייתה ביום חופשי. בדקנו וביררנו - לא היה שום סימן שמעיד על משהו, לא ידענו על החוויות שהיא עוברת, זו הפתעה גמורה לנו כבית ספר".

 

טקלאב, אביו של החשוד ברצח, סיפר כי בנו נפרד מאמה של הילדה לפני שלושה חודשים. "הוא כעס על האימא של הילדה והם נפרדו. אין לי מושג למה. אמרתי לו שהם צריכים לעבוד על מערכת היחסים שלהם. האימא של הילדה היא אישה ממש טובה, הבעיה היא איתו, הוא מאוד טיפש".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים