שתף קטע נבחר

משפחת החשוד בהתעללות ב-11 ילדיו: "שוק של החיים"

בני משפחתו הקרובה של האב שמוחזק כבר כמעט חודש במעצר מספרים ל-ynet כי לא ידעו עד כמה התנהגותו חמורה. "כואב הלב, הרסו את הילדים", אמרו. אמו אף התאבלה עליו "כמו בשבעה". אחת הילדות סיפרה למשפחה על המעשים והם עודדו אותה להתלונן במשטרה: "רצינו להציל אותם"

 

 

כבר קרוב לחודש ימים שבני הזוג שחשודים בהתעללות ב-11 ילדיהם מוחזקים במעצר, כשבכל כמה ימים מאריך בית המשפט את מעצרם. מאז נחשפה הפרשה, עולה כי בני הזוג חשודים במעשים אלימים, הזנחה וכן במעשי מין. במהלך הדיונים הגדיר בית המשפט חלק מהמעשים של ההורים כ"התעללות סדיסטית". לפני שמעצרו של האב החשוד הוארך היום (ה') שוב - הפעם עד יום שלישי - דיברו לראשונה בני משפחתו הקרובה בריאיון ל-ynet.

 

"עבורנו התיק הזה הוא לא הפתעה", אמרה ש' ממשפחתו הקרובה של האב החשוד. "זה תיק שאנחנו כל הזמן ניסינו לפתוח ולהוביל כדי שיטופל. מה שכן, אנחנו ידענו רק על ההזנחה. לא שמענו על המכות או על התעללויות מיניות – זה שוֹק של החיים שלנו", הוסיפה.

האב החשוד שהתעלל באחד עשר ילדיו נפשית ומינית ()
האמא התאבלה: "כמו לשבת שבעה". האב החשוד בהתעללות, בבית המשפט

א', גם הוא מהמשפחה הקרובה, סיפר כי פניית אחת מהילדות של בני הזוג למשטרה, שהביאה לחשיפת הפרשה החמורה ולפתיחתה של תיבת הפנדורה, הייתה בלתי נמנעת. "הבנו שאין ברירה", אמר.

 

ש' הוסיפה כי כשהם גילו שהמצב של הילדים היה כל כך קשה, הם נשברו. "כואב הלב, הרסו את הילדים". לדבריה, כשחלק מהבנות במשפחה גדלו הן הבינו שאין דרך אחרת מאשר לפנות למשטרה. "היו חייבים להגיע למצב הזה בשביל להוציא את הילדים מהבית".

 

בני המשפחה אף סיפרו כי אמו של החשוד התאבלה על בנה לאחר חשיפת הפרשה. "זה היה כמו לשבת שבעה", תיארה ש'.

 

א' סיפר כי בתחילה, לפני כמה שבועות, כשהמתלוננת הראשונה בפרשה גוללה את שאירע בפניהם, הם לא ידעו אם להאמין לה או לא. "בסך הכל היא ילדה שהגיעה ממשפחה של מצוקה, כל המשפחה צריכה טיפולים והם לא קיבלו אותם, אבל אם יש דברים והילדים אמרו – אז שיבדקו את זה. עד היום אנחנו לא יודעים מה היה שם".

 

לצד זאת, א' הוסיף כי הילדה קיבלה את התמיכה הדרושה מהמשפחה המורחבת כדי ללכת למשטרה: "המטרה שלנו הייתה להציל את הילדים". ש' מספרת כי לצד ההלם הראשוני מהמצב, הם ממשיכים לתמוך בילדה. "עם כל השוק, היום אנחנו אומרים לה 'כל הכבוד, הצלת את המשפחה שלך'. אנחנו מרימים אותה. מבחינתנו, כמה שזה קשה וכואב לשמוע, אם זה הציל את האחים שלה זו המטרה שלנו, וזה הדבר שהכי חשוב לנו בעולם".

אמא אשר חשודה בהתעללות באחד עשר ילדיה ()
כבר כמעט חודש במעצר. האם החשודה בהתעללות
 

בני המשפחה הקרובה סיפרו כי למרות החשש ללכת למשטרה, כאנשים שמגיעים מהקהילה החרדית המסוגרת שפעמים רבות אוהבת לטפל בקשייה באופן פנימי, לא עלה בדעתם שלא לפנות לרשויות המדינה. "זה לא היה שיקול עבורנו", אמרה ש'.

 

"אלו ילדים שאתה רואה אותם נמקים, מתים, אני לא יכולה לראות את הדבר הזה. לא עשינו שום דבר שאני צריכה להרגיש איתו לא בנוח. אני לוקחת על עצמי את זה, גם אם יהיו מבחינתי בושות. יש ילדים להציל ולא מעניין אותי כלום".

 

בני המשפחה תיארו משפחה שחיה בהזנחה ובקשיים פנימיים ונפשיים במשך קרוב ל-20 שנה. על האב החשוד סיפרו בני המשפחה כי מדובר באדם שסובל מבעיות נפשיות, והם אף הגדירו אותו לראייתם כמשוגע. "הוא איש טוב, מחויך, אבל דפוק", אמר א'.

 

ש' הוסיפה כי האב החשוד "דיבר על עצמו כמשיח, שהמים עולים לקראתו. הוא מדמיין שהוא הגיע לעולם להציל אותו". לדעתם, מקומו של האב החשוד במוסד טיפולי ושיקומי, ולא מאחורי סורג ובריח.

 

"הוא צריך טיפול, הוא עבר טראומה כל החיים שלו", קבע א', שתיאר אדם שלכל אורך חייו חווה קשיים נפשיים. ש' הוסיפה: "הבן אדם חייב שיקום. מקומו במוסד כדי שיקבל טיפול. שירגיש קצת יותר טוב".

עו
"החשוד אמור להיות במוסד". עורך הדין ישראל ילון(צילום: מני וקשטוק )

פרקליטו של האב, עו"ד ישראל ילון, אמר היום: "זה סיפור אנושי קשה מאוד, סיפור שהגיע למחוזות פליליים והוא לא היה אמור להיות שם. מדובר באדם שסובל מבעיות נפשיות קשות מאוד - ובמקום להיות מטופל על ידי הרשויות - הוא מוזנח על ידן".

 

עורך הדין הוסיף: "המצב הוא שאדם עם בעיות נפשיות מצוי בסיר לחץ. הוא מגדל 11 ילדים, אמור לדאוג לכלכלתם, ולא משתלט על זה וגם לא יכול להשתלט. הוא אמור להיות במוסד, אבל במקום זה הוא נמצא בסיר הלחץ - וכך נולדה כל הפרשה הזאת. מדובר בסיפור מאוד עצוב שהיה אמור להתחיל במוסד ולהסתיים במוסד. העובדה שאנחנו נמצאים בנקודה המאוד קשה הזו של התיק הפלילי רק מהווה אצבע מאשימה כלפי הרשויות, שלמרות שפעם אחר פעם תשומת ליבם הופנתה לבעיה הזאת – הן לא נקפו אצבע והשאירו את המצב כפי שהוא".

 

היום, כאמור, בית משט השלום בתל אביב האריך שוב את מעצרו של האב החשוד. לראשונה הגיע לטעון בפני בית המשפט הקצין שאחראי מטעם המשטרה על חקירת הפרשה. גם בדיון היום שבה ההגנה על טענותיה כי מצבו הנפשי של החשוד אינו תקין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים