שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: העיתוי שקוף. אלוביץ': אטריות מחוממות
  רה"מ אמר כי ההמלצות על שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיק 4000 נגדו ונגד רעייתו "לא מפתיעות", ורמז למועד פרסומן - רגע לפני עזיבת אלשיך: "הן נקבעו עוד לפני החקירות, ואין להן מעמד משפטי". המחנה הציוני: "נתניהו, תתפטר"

   

   

  "ההמלצות לא מפתיעות, העיתוי שקוף": כך הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו להמלצות המשטרה נגדו בתיק 4000 (בזק-וואלה), כשהוא רומז למועד פרסומן - רגע לפני עזיבת רב-ניצב רוני אלשיך את תפקידו כמפכ"ל המשטרה. לפי הודעת המשטרה ורשות ניירות ערך, בין נתניהו לבעלי בזק שאול אלוביץ' הייתה "מערכת יחסים שוחדית" - והן המליצו להעמידו לדין על לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. בנוסף, הומלץ גם להעמיד לדין את שרה נתניהו על לקיחת שוחד בצוותא, מרמה והפרת אמונים בצוותא ושיבוש מהלכי חקירה ומשפט.

   

  מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר: "המלצות המשטרה לגביי ולגבי רעייתי לא מפתיעות איש, וכן לא העיתוי השקוף של פרסומן. המלצות אלה נקבעו והודלפו עוד לפני שבכלל החלו החקירות. להמלצות המשטרה אין שום מעמד משפטי. רק לאחרונה הגורמים המוסמכים דחו באופן גורף את המלצות המשטרה נגד שורה של אישי ציבור. אני בטוח שגם במקרה זה הגורמים המוסמכים, לאחר שיבחנו את הדברים, יגיעו לאותה מסקנה - שלא היה כלום כי אין כלום".

   

  אגב, הערב אמור נתניהו להופיע לצד רעייתו ולנאום באירוע הדלקת נר ראשון של חנוכה לחברי ליכוד בכפר המכביה ברמת גן.

  עיקרי המלצות המשטרה בתיק 4000 ()
  .

  עיקרי המלצות המשטרה בתיק 4000 ()
   

  בישיבת שרי הליכוד אמר השר ישראל כץ כי הוא מחזק את ראש הממשלה. ראש הממשלה נתניהו השיב: "תודה רבה לכם, אבל אתם כנראה לוקחים את זה יותר ברצינות ממני".

   

  יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט התבקש להתייחס להמלצות ואמר "אני מניח שהייתי התמורה". הוא התייחס לטענות שלפיהן באתר וואלה פורסמו כתבות שפוגעות בו, מאחר שהוא למעשה הוא זה שמתמודד מול נתניהו על קולות הימין. לאחר מכן הוסיף: "אין לי תגובה בעניין".

   

  השרה גילה גמליאל: "המשטרה שוברת פה שיאים בהמלצתה להעמיד לדין על החלטה שקיבל בהמלצת הדרג המקצועי. אני בטוחה שהיועמ"ש מנדלבליט לא יקבל את זה. אני מכירה את רה"מ 20 שנה. הוא לא מושחת ותמיד פועל משיקולים עניינים כשטובת המדינה היא הדבר היחיד שמנחה אותו. הציבור חכם ומבין את זה, ובבחירות הקרובות נראה ליכוד חזק מאי פעם".

   

  השרה מירי רגב: "כמה לא מפתיע שאקורד הסיום של המפכ"ל היוצא הן המלצות נגד ראש הממשלה ובני משפחתו. המפכ"ל אלשייך ממשיך לעשות הכל כדי שטריקת הדלת ביציאתו מהתפקיד תהיה חזקה ככל שניתן. ביום כניסתו לתפקיד הבטיח אלשייך שמשטרת ישראל תחדל מפרסום המלצות בעניין חקירות. גם ביום יציאתו הוא מוכיח שאין לו מילה. אני סומכת על ראש הממשלה ורעייתו. הם אנשים ישרים והגונים ששמים לנגד עיניהם את טובת מדינת ישראל ואזרחיה. הגיע הזמן לחדול מלתלות את נבחרי הציבור בכיכר העיר".

   

   

  בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
   

  הצהרתם של שקד ובנט (צילום:AFP)
  השר ובנט. אין תגובה(צילום:AFP)

  המשטרה המליצה להעמיד לדין את אלוביץ' על מתן שוחד, שיבוש מהלכי חקירה ומשפט, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך. פרקליטו, עו"ד ז'ק חן, מסר: "זה זמן רב שהמשטרה בהדלפותיה הכינה אותנו להמלצה זו. מדובר באטריות מחוממות ואין חדש תחת השמש. מקווים שעכשיו יתפנו אנשי המשפט לבחון את הראיות בכלים משפטיים ומקצועיים כשהם מנסים לעמוד במשימה הלא פשוטה לנתק את עצמם מהלחצים העצומים שמופעלים עליהם ואשר ליוו חקירה זו מראשיתה וזיהמו אותה. אלוביץ' עומד על טענתו שהוא לא עבר כל עבירה".

   

  בנוסף, הומלץ להעמיד לדין גם את רעייתו איריס אלוביץ' ואת הבן אור. פרקליטתה של איריס אלוביץ', עו"ד מיכל רוזן-עוזר, מסרה: "המלצות המשטרה היום הן חלק מהמגמתיות שבחקירתה ומעצרה של גב׳ אלוביץ' מלכתחילה. אנו תקווה שאנשי הפרקליטות יוכלו להשתחרר ממגמתיות זו ויבחנו את הראיות. אין לנו ספק שבחינה כזו מלמדת שגב׳ אלוביץ' לא עברה עבירה".

   

  בפתח ישיבת הממשלה התייחס השר אורי אריאל מהבית היהודי להמלצה להעמיד לדין את נתניהו ואמר: "מקווה שההמלצה תתברר כלא נכונה. אני מקווה שראש הממשלה ייצא זכאי וימשיך לטובת מדינת ישראל".

   

   

  תמר זנדברג מר
  ח"כ זנדברג. הצעת אי אמון של מרצ(צילום: נעם ריבקין פנטון/דוברות הכנסת)

  ציפי לבני (צילום: אלי מנדלבאום)
  ח"כ לבני. "נתניהו חייב ללכת"(צילום: אלי מנדלבאום)
   

  יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי: "ראש ממשלה עם כל כך הרבה פרשיות שחיתות סביבו לא יכול להמשיך בתפקידו ועליו להתפטר. אדם שמונע על ידי אובססיה חולנית למה יגידו עליו בתקשורת, לא יכול להנהיג את מדינת ישראל. כל יום נוסף בתפקידו הוא נזק לאזרחי ישראל".

   

  ראש האופוזיציה ציפי לבני מסרה: "נתניהו חייב ללכת לפני שיהרוס את גורמי אכיפת החוק כדי להציל את עורו. לעם ישראל מגיעה מנהיגות נקיה. הכרעה בבחירות עכשיו".

   

  ח״כ עפר שלח, יו״ר סיעת יש עתיד: "המלצות המשטרה חמורות ואנחנו דורשים את התפטרותו של ראש הממשלה בשל האספקט הציבורי"

   

  יו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה יואל חסון דרש מנתניהו להתפטר ולאפשר בחירות באופן בהול: "נתניהו, זמנך עבר. תניח את המפתחות על השולחן ונקה את שמך. ישראל חייבת לצאת לבחירות, לא במאי ולא בנובמבר, באופן מיידי. סיעת המחנה הציוני דורשת מראש הממשלה, ששקוע עד צוואר, להתפטר לטובת אזרחי ישראל".

   

  ביום רביעי תעלה לסדר היום הצעת חוק של סיעת מרצ לפיזור הכנסת. יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג: "אנחנו קוראים לכל הסיעות ולחברי הכנסת שטובת ישראל לנגד עיניהם: אל תפקירו את הממשלה שלנו לראש ממשלה שחשוד בשלושה תיקי שוחד חמורים. תיק השוחד החמור ביותר עד כה לא משאיר מקום לספק - ראש ממשלה שחשוד בעבירה החמורה ביותר בספר החוקים הישראלי לאיש ציבור לא יכול לכהן בתפקידו ולו עוד דקה אחת. לראש הממשלה אין מנדט מוסרי וציבורי לשבת בכסאו ועליו להתפטר היום. על ישראל ללכת לבחירות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי דסה, קובי גדעון, לע"מ
  נתניהו ואלוביץ'
  צילום: אלי דסה, קובי גדעון, לע"מ
  מומלצים