שתף קטע נבחר

מפגן הכוח של רה"מ: "ביבי הקיסר שלנו, כמו משה רבנו"

רבים מפעילי הליכוד המרכזיים שהוזמנו לטקס הדלקת נר ראשון שקלו שלא להגיע, אך ההמלצות בתיק 4000 לא נתנו להם להישאר בבית. "אף אחד לא יפיל אותו בלי בחירות, זה מנהיג של פעם בדור", אמרו התומכים המושבעים

  

שלושה חודשים אחרי שפעילי הליכוד המרכזיים התכנסו להרמת כוסית עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בגני התערוכה - חברי המפלגה זכו אמש (ראשון) שוב לנאום תקיף נגד המשטרה וכלי התקשורת, הפעם בעקבות המלצות המשטרה בתיק 4,000 הגורסות כי נתניהו קיבל שוחד מבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'.

 

בפעם הקודמת ניצל נתניהו את האירוע החגיגי לנאום שעסק בהישגיו האחרונים - אך מפגן הכוח של ראש הממשלה נועד בעיקר כדי לאותת ליריביו הפוליטיים שהשטח הליכודי איתו, ושלמרות ההמלצות - הוא חזק מתמיד.

בנימין נתניהו כנס של הליכוד (צילום: מוטי קמחי )
נתניהו אותת ליריבו שהשטח עדיין שלו(צילום: מוטי קמחי )
 

עיקרי המלצות המשטרה בתיק 4000 ()
 

"פרסום ההמלצות ביום האחרון לכהונת המפכ"ל מוכיח את מה שאני אומר מהיום הראשון: זה משחק מכור מראש", אמר נתניהו לפעיליו. רה"מ הכחיש מכל וכל את החשדות המיוחסים לו ואמר: "לא נתתי לאלוביץ' כלום ולא קיבלתי ממנו כלום. אף אחד לא היה בקומבינה כי לא הייתה קומבינה".

 

חברי כנסת, נציגי הרשויות המקומיות ועשרות פעילי המפלגה מכל רחבי הארץ המתינו מחוץ לאולם בכפר המכבייה יותר משעתיים לפני פתיחת הדלתות. כבר בתור הצפוף החלו ויכוחים סוערים על הדרך שבה פרשות נתניהו סוקרו.

 

רבים מהנוכחים הודו שלא תכננו להגיע לאירוע הדלקת הנר הראשון של חנוכה, אך עם פרסום ההמלצות החליטו להגיע לתמוך בראש הממשלה. "לא יעזור לכם כלום", אמר אחד הפעילים בכניסה לאולם. "אף אחד לא יפיל את ביבי בלי בחירות". גבר נוסף שבדיוק חלף עם רכבו בדרך לחנייה צעק "רק ביבי".

 

המחמאות לנתניהו המשיכו למרות הממצאים הקשים שעלו עם סיום חקירת פרשת בזק-וואלה. "בעוד 17 דקות ייכנס לכאן הקיסר שלנו, נתניהו הראשון", קרא אחד הפעילים לקראת הגעתו של ראש הממשלה.

 

 

כנס הליכוד נאום ()
כפר המכבייה, הערב
 

הקהל בכנס הליכוד בכפר המכביה נר ראשון של חנוכה (צילום: מוטי קמחי )
רבים הודו שלא התכוונו להגיע, אך ההמלצות שכנעו אותם(צילום: מוטי קמחי )
הקהל בכנס הליכוד בכפר המכביה נר ראשון של חנוכה (צילום: מוטי קמחי )
שלטים נגד אהוד ברק(צילום: מוטי קמחי )

הקהל בכנס הליכוד בכפר המכביה נר ראשון של חנוכה (צילום: מוטי קמחי )
עשרות המתינו מחוץ לאולם בשעתיים שלפני האירוע(צילום: מוטי קמחי )

מירי רגב בכנס הליכוד (צילום: מוטי קמחי)
מירי רגב בכנס הליכוד(צילום: מוטי קמחי)

פעיל נוסף השווה את נתניהו לנביא ואמר: "ביבי הוא כמו משה רבנו. אנשים עדיין לא מבינים שהוא מנהיג שצומח פעם בדור, ומוביל את עם ישראל כמו שמשה הוביל אותו".

 

אחד התומכים החליט לתקוף גם את ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, והניף שלט שהתייחס למיזם האחרון שבו השקיע: "אהוד ברק, הקנאביס דפק לך את המוח. אחרי הבנק, תלך לרופא", כתב.

 

"השמאל והזבל מרוטשילד מתאחדים, ביבי ושרה העם איתכם", נכתב בשלט נוסף.

 

גם שרי הליכוד התייצבו לצד ראש הממשלה בעקבות ההמלצות. השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל אמרה כי "המשטרה שוברת שיאים בהמלצתה להעמיד לדין על החלטה שנתניהו קיבל בהמלצת הדרג המקצועי. רה"מ לא מושחת ותמיד פועל משיקולים עניינים כשטובת המדינה היא הדבר היחיד שמנחה אותו"

 

שרת התרבות מירי רגב כיוונה את האש לעבר אלשיך ומסרה: "המפכ"ל ממשיך לעשות הכל כדי שטריקת הדלת ביציאתו מהתפקיד תהיה חזקה ככל שניתן. ביום כניסתו לתפקיד הבטיח שמשטרת ישראל תחדל מפרסום המלצות בעניין חקירות - וביום יציאתו הוא מוכיח שאין לו מילה".


פורסם לראשונה 02/12/2018 22:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים