שתף קטע נבחר

בקרוב: שיפוצניקים יחויבו באחריות של שנה

ועדת הכלכלה אישרה לקריאה שניה ושלישית הצעת חוק שתחייב קבלני שיפוצים לתת אחריות של שנה לפחות על עבודות בהיקף של 20 אלף שקל ומעלה. יוזם ההצעה ח"כ פולקמן: "הצעת חוק שתבחין בין אנשי המקצוע לחאפרים"

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום (ב') את הצעת חוק "אחריות לעבודות שיפוצים" של ח"כ רועי פולקמן (כולנו) וחברי כנסת נוספים לקריאה שנייה ושלישית. לפי ההצעה, כל קבלן שיפוצים יחויב לתת למזמין אחריות של שנה לפחות על עבודות בהיקף של 20 אלף שקל ומעלה, ובתקופת האחריות יחויב קבלן השיפוצים לבצע תיקון ליקויים ללא תשלום ובתוך זמן סביר.


הוועדה קיבלה את הצעת פולקמן להוריד את רף האחריות לעבודות, מ-44 אלף שקל כפי שנקבע בהכנת ההצעה לקריאה ראשונה, ל-20 אלף שקל בלבד על מנת לאפשר ליותר צרכנים לקבל אחריות. עוד התקבלה הצעתו של ח"כ עבד אל חכים חאג' יחיא (הרשימה המשותפת), לקבוע כי ההצעה תיכנס לתוקף 3 חודשים לאחר פרסומה ברשומות, על מנת לתת לבעלי המקצוע זמן היערכות. ההצעה תחול על חוזים חדשים, שיסוכמו לאחר כניסת החוק לתוקף.

 

  (צילום: shutterstock)
כל קבלן יחויב לתת אחריות של שנה לפחות(צילום: shutterstock)

בעבודות בסכום נמוך מ-20 אלף שקל, עדיין יכול הצרכן לתבוע על נזק שגרם לו הקבלן, אלא שבמקרה כזה, חובת ההוכחה שהקבלן גרם את הנזק תחול על הצרכן. בעבודות מעל 20 אלף שקלים, בתקופת האחריות, תחול חובה על הקבלן להוכיח שלא הוא גרם לנזק.

  

פולקמן אמר בעקבות האישור כי "מדובר בהצעת חוק צרכנית שתטפל בחאפרים בענף השיפוצים ותבחין בינם לבין בעלי הרישיון".

 

בהתאחדות קבלני השיפוצים, שלקחה חלק פעיל בהכנת החוק בירכו על אישורו היום בוועדת הכלכלה. לדברי יו"ר ההתאחדות ערן סיב, "ההתאחדות עושה מאמצים כבירים למיסוד הענף וביעור תופעת החאפרים. הצעד הזה יסייע לנו רבות, ויהווה נדבך במאבק בחאפרים שנעלמים לאחר ביצוע העבודה ולא מספקים אחריות כלשהי. זה יאפשר לציבור להבדיל בין קבלן שיפוצים מורשה אשר עומד בכל דרישות ותנאי החוק, לבין חאפר שלא כדאי להפקיד בידיו עבודת שיפוצים. אני מברך את ח"כ פולקמן ואת שר הבינוי והשיכון יואב גלנט על פעילותם לטובת הציבור ולמיסוד ענף השיפוצים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים