שתף קטע נבחר

שוב: תלונה נגד הרב מוטי אלון על פגיעה מינית ב"פורום תקנה"

5 שנים אחרי שהורשע בביצוע מעשה מגונה, פנה צעיר לגוף המטפל בנפגעי הטרדה מינית במגזר הדתי. לדבריו, פגישות שקיים עם אלון קיבלו אופי מיני. לפי הדיווח של "עובדה", חלק מהמפגשים תועדו. לאחר פגישה עם שלושה רבנים בכירים השעה עצמו אלון מפעילות ציבורית. הוא טרם הגיב

 

מוטי אלון (צילום: נועם מוסקוביץ') (צילום: נועם מוסקוביץ')
מוטי אלון(צילום: נועם מוסקוביץ')

עוד גלגול לפרשה שטלטלה את הציונות הדתית: מערכת "עובדה" פרסמה היום (ג') שצעיר התלונן על פגיעה מינית שספג בשנה האחרונה ממוטי אלון, שהורשע ב-2013 בביצוע מעשה מגונה קטין ונידון לעבודות שירות בלבד. את התלונה הגיש הצעיר ל"פורום תקנה", המטפל בנפגעי הטרדה מינית במגזר הדתי. עד כה לא נמסרה תגובת אלון לדברים.

 

על פי הדיווח, פנה הצעיר לפורום תקנה לפני כחודש וחצי וסיפר שבמהלך השנה החולפת יצר קשר עם אלון כדי להתייעץ עמו על רקע מצוקה שבה היה נתון. לדבריו התקיימו ביניהם כמה פגישות שקיבלו במהירות אופי מיני. בשלב מסוים הוא החל לתעד חלק מהמפגשים מחשש שיפקפקו בגרסתו. חברי הפורום ונחשפו לתיעוד וכי הצעיר הותיר רושם אמין. הוצע לו להגיש תלונה במשטרה, אך הוא בחר לפנות לרבנים אחרים, שאינם חברים בפורום.

 

 

בסיבוב הקודם ניסה אלון לקעקע את אמינות פורום תקנה ולהפוך אותו לגוף שנוי במחלוקת בציבור הדתי, ולכן המתלונן בחר הפעם לפנות גם לרבנים חיצוניים לפורום - רב העיר צפת שמואל אליהו, שבשנים האחרונות חשף וטיפל באופן פרטי בכמה מקרים של פגיעות מיניות מצד רבנים (בהם פרשת הרב עזרא שיינברג); הרב חיים דרוקמן, שהיה דווקא בכיר התומכים באלון לאחר ההרשעה, ונשיא פורום תקנה יעקב אריאל.

 

לפני כשבועיים הבין אלון שתיעוד שלו בסיטואציה מינית נמצא בידי רבנים בכירים, שאחד מהם היה התומך המשמעותי שלו בפרשה הקודמת. בעקבות כך ביטל אלון אירוע גדול שתוכנן להתקיים בבית מדרשו בשבוע שעבר וטס במפתיע לחו"ל. כל העת הוא היה בקשר עם שלושת הרבנים, אולם הוא נפגש איתם לראשונה רק אתמול.

 

בפגישה הוא הבין שאינו יכול להכחיש את המעשים המתועדים או לתת להם פרשנות שאינה מינית. בעקבות כך סוכם כי בשלב ראשון יפסיק לאלתר את פעילותו הציבורית כרב וכמובן את קבלת הקהל לייעוץ פרטי, וכן יפנה לטיפול מקצועי. הרכב הרבנים שקיבל את התלונה לא סיים את הטיפול בפרשה.

 

בדצמבר 2013 נגזרו על אלון שישה חודשי עבודות שירות בגין ביצוע מעשים מגונים בקטין בשני מקרים. כמו כן הוא נידון ל-15 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של עשרת אלפים שקל למתלונן. שנה קודם לכן הוא הורשע בתקיפה מינית בכוח של קטין בשני מקרים (בתחילה הואשם בביצוע עבירות מין בשני קטינים, אולם בהמשך נמחק אחד האישומים לאחר שאחד המתלוננים סירב להעיד בבית משפט). בכתב האישום נטען כי הרב חיבק קטין בעת שהיה בן 17 "והמשיך ללטף אותו בחלקי גופו השונים וכן נשק על פניו זמן ממושך".

 

גם אחרי הרשעתו התעקש אלון שמדובר בעלילה שקרית: "המהלך כולו עגום אבל רק התחשלתי והתגדלתי מזה. לי טוב ואני מקווה שגם למשפחתי טוב. אבל אני חושב שיש לבדוק מה השפיע על המקרה ואיך הדברים מתנהלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מוסקוביץ'
מוטי אלון
צילום: נועם מוסקוביץ'
מומלצים