שתף קטע נבחר

קרדיט: בן שפייר

במקום שבו אמא נרצחה: קאי יחזקאל הדליק נרות

במקום שבו אירע הרצח בברקן - בחנוכייה שעליה תמונותיהם של קים וזיו: גיא יחזקאל כשבזרועותיו קאי, רפי לבנגרונד וחזי חג'בי ברכו בהתרגשות על הדלקת הנר השלישי, בטקס מרגש: "האור ינצח את החושך שאויבינו מפזרים"

 

 

להפיץ את האור במקום של חושך גדול: חודשיים חלפו מאז יצאו קים יחזקאל לבנגרונד וזיו חג'בי לעבודתם במפעל אלון שבברקן, ולא שבו, באחד הפיגועים שטלטלו את החברה הישראלית. אמש (יום ג') אחז קאי בן השנה וחצי בשמש עם אביו, והדליק את הנר השלישי של חנוכה באותו המקום.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

כל מה שרציתם לדעת על חנוכה - בעמוד המיוחד שלנו. היכנסו

 

בטקס מרגש במיוחד חזרו בני המשפחות למקום הרצח: גיא יחזקאל, בעלה של קים, כשהוא אוחז בזרועותיו את בנם קאי, רפי לבנגרונד, אביה - וחזי חג'בי, אביו של זיו. יחד הם ברכו בהתרגשות על הדלקת החנוכייה, שעליה הודבקו תמונותיהם של קים וזיו, ושרו משירי חנוכה.

 

עוד חנוכה בערוץ היהדות :

חנוכה הוא חג טוב (ויקר): 300 אלף שקלים לחנוכייה

 

האב השכול רפי לבנגורד קרא בקול חנוק מדמעות "לכל עם ישראל להתאחד ברגעים אלו ולהביע הזדהות עם המשפחות השכולות".

 

"הבטחתי לקים שלא ארגע עד שלא נעשה את מה שדרוש - ונעשה זאת בכל דרך אפשרית", אמר לבנגרונד. "כחלק מזה נערוך הפגנה גדולה בכיכר רבין במוצ"ש ונדליק נרות. ואם אתם מרגישים אזרחים סוג-ב' - אז גם אתם מוזמנים, כי אנחנו מרגישים אזרחים סוג-ב'", הוסיף. "לא מטפלים לנו בבעיה. המחבל עדיין מטייל חופשי, ביתו עומד וכלום לא קרה. לא נוותר עד שייעשה הצדק".

 

הדלקה עצובה (צילום: צעירי חב
משפחות חג'בי, יחזקאל ולבנגרונד רוצות להפיץ אור(צילום: צעירי חב"ד)

 

מנהל המפעל, רפי אלון, סיפר על הימים הקשים והלילות ללא שינה מאז האסון, ועל התחושות הקשות של העובדים שחלקם טרם חזרו לעבודה סדירה.

 

הרב מנחם קוטנר מצעירי חב"ד למען נפגעי הטרור, מוביל פרויקט הדלקות נרות חנוכה עם בני משפחות שכולות דווקא במקום הפיגוע. את הטקס המרגש פתח בדברים על משמעות הדלקת הנרות דווקא במקום שבו זרעו אויבי ישראל חושך בעולם.

 

הדלקה עצובה בברקן: קאי וגיא יחזקאל מדליקים את הנר השלישי במקום שבו נרצחה קים יחזקאל לבנגרונד ()
הדלקה עצובה בברקן: קאי וגיא יחזקאל מדליקים את הנר השלישי במקום שבו נרצחה קים יחזקאל לבנגרונד

 

"אנחנו נושאים את לפיד האור, ומכריזים באמונה שהאור ינצח את החושך שאויבינו מפזרים". לדבריו, עוד בימי השבעה הציע למשפחות האבלות לערוך את הטקס "על מנת לזקוף קומה ולשאת בגאווה את האור של עם ישראל".

 

גונדר: מתפללים לנס

במחנה ההמתנה בגונדר, אתיופיה, נערכה הדלקת נרות מרגשת ומלאת תקווה. את הנר השלישי הדליקו הילדים הממתינים לעלות ארצה, בתקווה לנס וישועה, המתגלמת בברכה "שעשה ניסים לאבותינו בימים ההם בזמן הזה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים