שתף קטע נבחר

המאבק בתחנות הכוח: "נעצור את שיווקי הדירות בראש–העין"

עם התקדמות התוכנית להקמת תחנות כוח במחלף קסם וסמוך לג'לג'וליה - מחריפים ראשי הרשויות באזור השרון את מאבקם במהלך. ראש עיריית ראש-העין: "הוריתי לעצור את כל השיווקים העתידיים בעיר. זו מלחמה על בריאות הילדים". המשמעות: הקפאה של 8,000 דירות

מכה להגדלת היצע הדירות: ראש עיריית ראש־העין, שלום בן־משה, הורה לעצור את כל שיווקי הדירות – ויקפיא שיווק של 8,000 דירות בדרום מזרח העיר. זאת במחאה על התוכנית להקים באזור השרון שתי תחנות כוח מבוססות גז טבעי.

 

בראש העין מאיימים: נעצור שיווק הדירות אם לא יבוטלו תחנות הכוח

 

במסגרת הוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל), הוגשו תוכניות להקים באזור שתי תחנות כוח פרטיות. הממשלה הסמיכה את חברת ריינדיר אנרגיה לתכנן תחנה בהספק 1,300 מגה־ואט באתר "מפגש השלום", בכביש 55 ליד גוש חורשים, ואת חברת קסם אנרגיה להקים תחנה של עד 450 מגה־ואט באזור צומת קסם, בשטח חקלאי של קיבוץ גבעת השלושה.

שכונה בראש העין. עוצרים שיווקים עתידיים (צילום: יריב כץ) (צילום: יריב כץ)
שכונה בראש העין. עוצרים שיווקים עתידיים(צילום: יריב כץ)

השבוע, כשהוועדה דנה בנושא, הפגינו תחת משרדיה בירושלים אלפי תושבי השרון, בטענה שתחנות אלו יסכנו את חיי 350 אלף תושבים. בתום הדיון, קסם אנרגיה קיבלה אישור להכנת תוכנית מפורטת, ולגבי תחנת השלום ניתנו 30 יום להשלמת הגשת מסמכים.

 

את ההפגנה הובילו יו"ר מטה המאבק בן־משה, ראש עיריית כפר־סבא רפי סער, ראשת מועצת דרום השרון אשרת גני־גונן, ראש מועצת ג'לג'וליה פאיק עודה, ראש עיריית כפר קאסם עאדל בדיר, וראש עיריית הוד־השרון אמיר כוכבי.

 

בראש־העין קיים היקף השיווקים הגדול ביותר, בדרך להקמת השכונה המזרחית, שבה 16 אלף דירות. לדברי בן־משה, "הוריתי לעצור את כל השיווקים העתידיים. בעתיד נחסום צירים מרכזיים בכביש 6 וכביש 5". לדבריו, "כולנו מאוחדים במאבק. זו מלחמה על הבית ועל בריאות הילדים. לא תקום תחנת כוח באזור שלנו".

 

גני־גונן מסרה: "לא נסכים לתחנות מזהמות במרכז הארץ. היה תהליך תכנוני לקוי. המדינה התנערה מאחריותה לתושבי המדינה. במקום לתכנן ולבחור מיקום מיטבי, הפריטו את התהליך". וסער אמר: "עיריית כפר־סבא ואני התנגדנו ונמשיך להתנגד לתחנות. לפי כל הנתונים שנאספו, אין היתכנות להקמת תחנת כוח באזור, ואני מצפה מהות"ל שלא לבזבז זמן וכספי ציבור. נמשיך לפעול יחד עם שאר הרשויות באזור ללא לאות וללא פשרות". 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
שכונת מגורים בראש העין
צילום: יריב כץ
מומלצים