שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש המוסד לשעבר: "הגיע הזמן להיפרד מהפלסטינים"
  דני יתום אמר בריאיון לאולפן ynet כי למרות שהפעולות נגד איום המנהרות של חיזבאללה בצפון חשובות, על ישראל לפעול לטובת הסכם קבע מול הפלסטינים. "חייבים לשכנע את הציבור שיש דברים נוספים פרט לאיומים מעזה ולבנון"

   

   

   

  ראש המוסד לשעבר דני יתום, הלוקח חלק ביוזמת "ביבי, הגיע הזמן להתגרש מהפלסטינים", התראיין היום (ה') באולפן ynet ואמר כי "זה הזמן להבטיח שאנחנו נקרא לציבור הישראלי ולנבחריו לפעול על מנת שלא לבצע סיפוח, להיפרד מהפלסטינים. יש לנו תוכנית סדורה: מה צריך לעשות כל עוד לא בשלו התנאים לחידוש המשא ומתן על הסכם של קבע".

   

  יתום התייחס לעיתוי פרסום היוזמה ואמר כי "זה בהחלט העיתוי הנכון, יש חזית צפונית ויש חזית דרומית ואנחנו רוצים למנוע חזית מרכזית. זה זמן מתאים כי מצבנו יהיה יותר קשה אם תיפתח חזית מול הרשות הפלסטינית, שתקרוס אם נמשיך לספח".

   

  "אנחנו חייבים לשכנע את הציבור שיש דברים נוספים פרט לאיומים מעזה ולבנון. אלה איומים שנמשכים כבר תקופה ארוכה. שנת 2019 צריך לשכנע את הציבור, שביום מן הימים, נלך לקלפיות, כשמה שהממשלה הזאת עושה, לפי דברי חברי הממשלה של היום, בעיקר הבית היהודי והליכוד, זה שלא יהיה פיתרון של שתי מדינות לשני עמים, אלא פיתרון של סיפוח", הוסיף.

  המשך פעילות צה
  המשך פעילות צה"ל לסיכול מנהרות הטרור בגבול לבנון(צילום: דובר צה"ל)

  יתום דחה את האפשרות שמשתמשים בחזית הצפונית כאיזשהו תירוץ כדי לא להתעסק בסוגיה הפלסטינית, ואמר: "אני לא חושב שיש כאן תירוץ, אני חושב שהאיום הוא אכן איום. יש חשיבות רבה מאוד בנטרול המנהרות מכיוון שהמנהרות הן חלק מתוכנית המלחמה של חיזבאללה. אנחנו חייבים להביא לכך שהיכולות המבצעיות של החיזבאללה, כמו גם של החמאס, ינוטרלו".

   

  יתום התייחס לסבב ההסלמה האחרון בדרום ואמר כי "המכה שהחמאס חטף לא הייתה פרופורציונאלית, היא הייתה צריכה להיות הרבה יותר קשה. היום, כשאנחנו יודעים מה הניע את הקבינט לקבל החלטה, קרי, העובדה שהולכים בעוד כמה זמן לחשיפת המנהרות של החיזבאללה, אני חושב שביב צריך להכות מכה קשה יותר את החמאס ובלי שום קשר, לפנות ולטפל בחזית הצפונית במנהרות".

  יירוט יירוטים מטח ירי עזה הסלמה דרום אשקלון (צילום: AFP)
  יירוט מטח מעזה לעבר אשקלון(צילום: AFP)

  תיעוד יירוט כיפת ברזל (צילום: רויטרס)
  תיעוד יירוט כיפת ברזל(צילום: רויטרס)

  תנועת 'מפקדים למען ביטחון ישראל', שבה חברים מאות מפקדים בכירים בדימוס מצה"ל, המוסד, השב"כ והמשטרה עומדת מאחורי הקמפיין: "ביבי, למען ביטחון ישראל, הגיע הזמן להתגרש מהפלסטינים".

   

  לטענת אנשי התנועה, הטיפול באיום המנהור מצפון הוא חיוני, אבל ביום שאחרי הטיפול במנהרות ישראל תעמוד שוב בפני האיום הקיומי היחיד כיום: בהקשר הפלסטיני. "על הממשלה לגבש מדיניות אחראית לבלימת מהלכי הסיפוח ולהובלת יוזמת היפרדות אזרחית בטרם נמצא את עצמנו מערערים במו ידינו את הרוב היהודי ומסכנים את ביטחון אזרחי ישראל", מסרו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים