שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פנייה לנתניהו וארדן: "עשו צדק והיסטוריה, מנו אישה למפכ"ל"
  ברקע פארסת המינוי לתפקיד השוטר מספר 1, מציעות מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה והשרה לשוויון חברתי להעמיד מפכ"לית בראש הארגון. מי המועמדות האפשריות? הרשימה לפניכם

  מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה אוה מדז'יבוז' פנתה היום (ה') במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר לביטחון הפנים גלעד ארדן, בבקשה כי ימנו אישה לתפקיד מפכ"ל המשטרה. מדז'יבוז' פירטה בשיחה עם ynet רשימה של שבע קצינות בכירות בהווה ולשעבר במשטרה, בצה"ל ובשירות בתי הסוהר, שלדעתה רלוונטיות כמועמדות לתפקיד.

  אוה מדז'יבוז' ()
  אוה מדז'יבוז'
   

  במכתב שנשלח יחד עם השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל השתיים כתבו כי "לאור החלטתו של ניצב בדימוס משה אדרי להסיר את מועמדותו לתפקיד מפכ"ל המשטרה, ובהינתן הזדמנות נוספת לאתר מועמדים ומועמדות ראויים וראויות לתפקיד, אנו קוראות לך לבחון ברצינות את האפשרות לעשות היסטוריה וצדק ולמנות לראשונה בתולדות משטרת ישראל מפכ"לית".

   

  "מינוי מפכ"לית יעביר מסר לציבור" 

  גמליאל ומדז'בוז' הוסיפו: "אין ספק כי היום יותר מתמיד נכון להציב בצמרת המשטרה מנהיגות ויכולות ניהול מסוג שונה מזה שהכרנו בשנים האחרונות, ודאי לאור המידע שנחשף בשנים האחרונות על הנעשה בתוך המשטרה בכל הנוגע ליחס כלפי נשים - קצינות, שוטרות ואזרחיות. ישנן לא מעט מועמדות העומדות בדרישות התפקיד, ונשמח לסייע באיתור מועמדות רלוונטיות".

   

  לסיום הן כתבו כי "מינוי מפכ"לית יעביר מסר לציבור, יעיד על שינוי בסדרי העדיפויות ויאפשר לארגון שעבר בשנים האחרונות טלטלות קשות להתחיל תהליך של שיקום אמון כלפי פנים וכלפי חוץ, כמו גם העצמה והצמחה של דור חדש של מפקדות, קצינות בכירות ומפכ"ליות לעתיד. זו הזדמנות חשובה לעשות היא-סטוריה. אל לנו להחמיץ אותה".

   

  המועמדות שמנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה מדז'יבוז' מציעה הן: אורנה ברביבאי, אלוף במיל', בת 56, לשעבר ראש אכ"א; סימה וואקנין גיל, תא"ל במיל', בת 52, מנכ"לית המשרד לנושאים אסטרטגיים; עפרה קלינגר, רב גונדר, בת 56, נציבת שירות בתי הסוהר; גילה גזיאל, ניצב, בת 57, ראש אגף משאבי אנוש במשטרה; מיכל תשובה, תא"ל, בת 46, ראש מחלקת הסגל באכ"א ולשעבר ראש מספן בחיל הים; מירב קירשנר, תא"ל, בת 50, ראש מטה אכ"א וראש חטיבת הפרט; ואורית אדטו, רב גונדר, בת 63, לשעבר ראש שב"ס וקצינת ח"ן ראשית.

   

  נתניהו לפני ארבע שנים: "לא פוסל" 

  ראש הממשלה נתניהו אמר לפני כארבע שנים, לפני בחירת המפכ"ל הקודם רוני אלשיך, כי הוא לא פוסל את האפשרות שבעתיד תעמוד אישה בראשות המשטרה. בכנס צעירים וסטודנטים תומכי ליכוד באריאל אמר אז נתניהו כי "יכול להיות שהגיע הזמן, וזה הדבר הנכון למנות בהמשך מפכ"לית לראשות משטרת ישראל. אם הדבר יהיה תלוי בי, אני רוצה לקדם את הרעיון הזה. אני חושב שזה יהיה שינוי מרענן - אישה מפכ"לית בראשות משטרת ישראל".

   

  בתוך כך, גם שדולת הנשים בישראל פנתה היום לנתניהו ולארדן, בבקשה כי ימנו מפכ"ל שמיגור האלימות כלפי נשים עומד בראש סדר העדיפויות שלו. משדולת הנשים נמסר כי "זה הזמן למנות לתפקיד חשוב כל כך במאבק באלימות המגדרית, אדם - גבר או אישה, שיהיו מחויבים להביא לשינוי אמיתי ומהותי באופן שבו המשטרה מטפלת בפניות של נשים מאוימות ולשים סוף לתופעה האיומה של שליחתן בחזרה לביתן, שם הסכנה לחייהן רק נמשכת, ללא כל מתן מענה רציני למצוקתן.

   

  "אנחנו לא מוכנות לחזור לתחתית סדר העדיפויות של מקבלות ומקבלי ההחלטות", הוסיפו בשדולה. "מחאת הנשים הגדולה בהיסטוריה של המדינה לא תיפסק עד שהממשלה תתחיל לקחת בחשבון, בכל צומת החלטה, את ביטחונן של נשים ואת חייהן, כי אלה החיים עצמם. מהיום ההיסטורי והמדהים שקרה כאן השבוע - אין דרך חזרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים