שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צה"ל ליוניפי"ל: נטרלו מנהרה של חיזבאללה בלבנון
  אלוף יואל סטריק הביע מחאה חריפה על הפרה בוטה מצד חיזבאללה של החלטת האו"ם 1701 והציג תצלום אוויר של בתים בכפר הלבנוני ראמייה, שממנה יצאה מנהרת טרור. דובר צה"ל: "יכולת הטילים המדויקים של חיזבאללה שולית עד לא מבצעית". רה"מ נתניהו לשגרירים בסיור במשגב עם: "גנו את התוקפנות והעצימו את הסקנציות"

  מפקד פיקוד צפון אלוף יואל סטריק נפגש היום (ה') עם מפקד יוניפ"יל באתר מנהרת חיזבאללה שאותרה ליד מטולה, והביע מחאה חריפה בפניו על הפרה בוטה של החלטת האו"ם 1701. סטריק הציג למפקד יוניפי"ל תצלום אוויר של קבוצת בתים בכפר הלבנוני ראמייה שבגזרה המערבית בדרום לבנון, שממנה יצאה לפי צה"ל מנהרת טרור שחצתה לעבר ישראל.

  אלוף פיקוד צפון יואל סטריק עם מפקד יוניפי
  אלוף פיקוד צפון יואל סטריק עם מפקד יוניפי"ל(צילום: דובר צה"ל)

  האלוף סטריק דרש מכוחות יוניפי"ל להגיע בימים הקרובים עם אנשי צבא לבנון לפתחי המנהרה בראמייה ולנטרלה. במקביל, צה"ל הציג לעשרות נספחים צבאיים זרים ולנציגי מעצמות, בהן ארה"ב, את פרויקט המינהור ההתקפי של חיזבאללה שחצה לישראל.

   

  בתוך כך, דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס דחה את הפרסומים הלבנוניים מהימים האחרונים שלפיהם לחיזבאללה יש כיום יכולת של אש מדויקת: "טיל מדויק פוגע במטרת נקודה כמו בניין והיכולת הזו של חיזבאללה כזו היא שולית עד לא מבצעית. אנו ממשיכים לפעול נגד פרויקט הדיוק של רקטות חיזבאללה, גם באתרים בסוריה שמסייעים מהם לחיזבאללה".

   

  בצה"ל הדגישו כי הפעילות נגד המנהרות תימשך גם במזג האוויר החורפי: "נערכנו לכך עם ציוד מתאים, מזון חם ואמצעי חימום לכל מאות החיילים שעוסקים בפעולה יחד עם הגורמים האזרחיים. אנו ממשיכים במאמץ איסוף המודיעין על מה שקורה בלבנון, ורבים מפעילי חיזבאללה, בהם בכירי הארגון, כלל לא ידעו על המנהרות הללו. הרעיון בהשמדת המנהרות הוא לפגוע בהיגיון של תכנית ההתקפה של חיזבאללה, הכוללת החדרת כוחות רבים לשטחנו תוך ירי תלול ושטוח מסלול".

   

  פקחי או
  פקחי או"ם בגבול לבנון(צילום: AFP)

  צה
  צה"ל מתארגן לקראת הריסת מנהרת טרור באזור זרעית(צילום: אביהו שפירא)

  תותח של טנק מרכבה (צילום: AFP)
  תותח של טנק מרכבה (צילום: AFP)

  עבודות צה
  עבודות צה"ל חשיפת מנהרת טרור בגבול לבנון כפר כילא(צילום: דובר צה"ל)

  מוקדם יותר ביקר ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו בקיבוץ משגב עם שבגליל העליון, יחד עם שגרירים של 25 מדינות. ברקע חשיפת המנהרות ההתקפיות של חיזבאללה שנחפרו מלבנון לישראל, אמר נתניהו כי הוא "מפעיל כוח בתבונה ובאחריות". גורם מדיני שנכח בסיור הזהיר את הצד שמעבר לגבול: "יש אפשרות סבירה שנצטרך לפעול בלבנון וזו לגיטימציה לפעולות נוספות".

  בנימין נתניהו בתדרך בעקבות המתיחות בצפון (צילום: עמית שאבי)
  בנימין נתניהו בתדרוך עקב המתיחות בצפון(צילום: עמית שאבי)

  בנימין נתניהו בתדרך בעקבות המתיחות בצפון (צילום: עמית שאבי)
  עם שגרירים מהעולם: "גנו את התוקפנות"(צילום: עמית שאבי)

  בנימין נתניהו בתדרך בעקבות המתיחות בצפון (צילום: עמית שאבי)
  נתניהו בסיור במשגב עם(צילום: עמית שאבי)

  נתניהו אמר עוד כי: "אנחנו שוללים מהאויבים שלנו את נשק המנהרות בשיטתיות ונחישות ונפעל ככל שדרוש. כל מי שיתקוף אותנו דמו בראשו, חיזבאללה וחמאס יודעים את זה.

   

  "אמרתי לשגרירים שהם צריכים לגנות את התוקפנות בצורה חד-משמעית ולהעצים את הסקנציות נגד הגורמים הללו.

   

  "הפעולה הזאת בתחילתה, אבל בסופה - נשק המנהרות שחיזבאללה השקיע בו כבר לא יהיה אפקטיבי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  אלוף פיקוד צפון עם מפקד יוניפי"ל
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים