שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  מבצע "מגן צפוני": חיילי צה"ל ירו לעבר חשודים בגבול לבנון

  תקרית ראשונה מאז החל המבצע: כוח צה"ל ירה לעבר שלושה חשודים, כנראה פעילי חיזבאללה, שנכנסו לתוך מובלעת ישראלית שבקרבתה התנהלו עבודות לאיתור מנהרת טרור. השלושה ניצלו את הערפל הכבד כדי להתקרב לגדר הגבול, וככל הנראה נמלטו חזרה ללבנון. לא היו נפגעים

   

   

  לוחמי צה"ל פתחו היום (שבת) בצהריים באש לעבר שלושה חשודים, ככל הנראה פעילי חיזבאללה, שהתקרבו לעבר מרחב העבודות בגבול לבנון. מדובר בתקרית הראשונה על הגבול מאז החל מבצע "מגן צפוני" ביום שלישי.

   

  מדובר צה"ל נמסר כי לוחמים שפעלו במובלעת הישראלית הסמוכה לגבול הצפון זיהו שלוש דמויות שניסו להתקרב לכיוונם בחסות מזג האוויר. החיילים ירו לעברם על פי הוראות הפתיחה באש, והשלושה נמלטו. עוד נמסר כי העבודות נמשכות כסדרן.

  פעילות לוחמי צה
  פעילות לוחמי צה"ל בגבול לבנון, כפי שצולמו על ידי ערוץ ההסברה של חיזבאללה

  פעילות לוחמי צה
  פעילות לוחמי צה"ל במבצע "מגן צפוני"

  מבצע מגן צפוני - כתבות נוספות:

  התוכנית הסודית של נסראללה והתשובה של איזנקוט

  "ערוכים לחודשים של מבצע": החורף הארוך של יחידת ההנדסה בגבול לבנון

  המנהרות הן רק חלק אחד: "אלפי לוחמי חיזבאללה אומנו לחדור לישראל"

  ההפתעה, הלמידה בעזה והתכנון: מאחורי הקלעים של "מגן צפוני"

   

  שלושת החשודים נכנסו לתוך המובלעת הישראלית, שבקרבתה התנהלו עבודות לאיתור מנהרת טרור. השלושה ניצלו את מזג האוויר הסוער והערפל הכבד כדי להתקרב לגדר הגבול באצבע הגליל, וככל הנראה נמלטו חזרה ללבנון לאחר הירי. לא היו נפגעים ישראלים באירוע. 

   

  בערוץ ההסברה "אל-אעלאם אל-חרבי" המזוהה עם חיזבאללה דווח כי חיילי צה"ל ירו באוויר, וטענו כי היו אלה אנשי מודיעין מצבא לבנון שהתקרבו לגבול. בנוסף, פרסמו בערוץ תמונות וסרטונים של פעילות צה"ל בגבול.

   

  גם הלוחמים וגם שלושת החשודים היו במובלעת הישראלית הסמוכה לגבול בזמן התקרית. לאורך הגבול שאורכו 130 קילומטרים יש כמה מובלעות כאלו - שטחים השייכים לישראל אך נמצאים מצפון או ממערב לגדר הגבול - בין הר דב ועד לראש הנקרה.

   

  התקרית התרחשה באזור שבין קריית שמונה לקיבוץ יפתח, כאשר כוח מיחידה מיוחדת שהושאר במארב במובלעת הישראלית בשל הערפל הכבד במרחב זיהה, בסיוע גדוד האיסוף הגזרתי, את שלושת החשודים מתקרבים לאתר עבודות לאיתור מנהרת חיזבאללה. לא זוהה נשק על החשודים.

  פעילות לוחמי צה

   

   

  מוקדם יותר שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ועדכן אותו על התקדמות מבצע "מגן צפוני" לאורך גבול לבנון. שגרירות רוסיה בישראל צייצה בחשבון הטוויטר שלה כי פוטין הדגיש את חשיבותה של החלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם בעקבות מלחמת לבנון השנייה. "הנשיא חזר על נחיצות שיתוף הפעולה עם יוניפי"ל וקרא לשמור על הגבול שהוסכם בין ישראל ללבנון", כתבו הרוסים וציינו כי שני המנהיגים סיכמו לקדם את ההכנות לפגישה בארבע עיניים שתיערך בהקדם.

   

  לשכת ראש הממשלה אישרה את הפרטים, והוסיפה כי שני המנהיגים סיכמו שמשלחות ביטחוניות משתי המדינות ייפגשו בקרוב, ושתתואם פגישה בין המנהיגים בהמשך. עוד נמסר כי ראש הממשלה חזר והדגיש את מדיניותה של ישראל למנוע את ההתבססות האיראנית בסוריה ולפעול נגד התוקפנות של איראן וחיזבאללה.

   

  צה"ל פתח במבצע מגן צפוני ביום שלישי, ובמסגרתו פועלים הכוחות לאתר ולהשמיד מנהרות חיזבאללה לאורך הגבול עם לבנון. דובר צה"ל פרסם לאחר פתיחת המבצע תיעוד מהמנהרה שאותרה ליד מטולה, ובו נראים שני מחבלים של ארגון הטרור הלבנוני מתקרבים למצלמה שהוחדרה למנהרה ומטען שהוצמד לה מופעל (על ידי לוחם של יחידת ההנדסה המיוחדת יהל"ם).

   

  איתמר אייכנר השתתף בהכנת הידיעה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים