שתף קטע נבחר

מדירה להשכיר ל-WeWork: התפקיד החדש של עוזי לוי

מנכ"ל דירה להשכיר החליט לסיים את תפקידו, וצפוי להתמנות לתפקיד בכיר בענקית חללי העבודה המשותפים. בכך חותם לוי כהונה בת 4 וחצי שנים בתפקיד. לוי: "בנינו מאפס חברה לתפארת, אין באמירות על חוסר שביעות רצוני דבר וחצי דבר"

עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר, החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, החליט לסיים את תפקידו וצפוי להתמנות לתפקיד בכיר בענקית חללי העבודה המשותפים WeWork. בכך חותם לוי כהונה בת 4 וחצי שנים בתפקיד.

 

פרויקט ההשכרה הגדול של תל אביב תקוע

מי דואג לשוכרים? עלייה משמעותית במחירי השכירות במהלך כהונת כחלון

 

לוי עדכן בכך בשבוע שעבר את יו"ר דירקטוריון החברה, אודי אדמתי, את שר האוצר משה כחלון ואת ראש מטה הדיור זאב בילסקי. לוי אף עדכן כי בכוונתו לשוב למגזר העסקי.

עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר (צילום: פוטו מרסלו) (צילום: פוטו מרסלו)
עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר(צילום: פוטו מרסלו)

לוי כיהן כמנכ״ל הראשון של דירה להשכיר, שהוקמה בשנת 2014 על ידי שר האוצר לשעבר יאיר לפיד, ככלי המרכזי שאמור היה לממש את תוכניתו להקמת עשרות אלפי יחידות דיור למגורים בשכירות ארוכת טווח. כהונתו הקצרה של לפיד, והחלטת מחליפו כחלון לקדם תוכנית דגל שונה בתכלית – מחיר למשתכן, הביאו לכך שבסופו של דבר היו היקפי הפעילות של החברה מצומצמים יותר ביחס למה שניתן היה לצפות בתחילת דרכה.

  

עם זאת, בשיחה עם "כלכליסט" מכחיש לוי בתוקף את השמועות על כך שסיום תפקידו נובע מחוסר שביעות רצון: "בנינו מאפס חברה לתפארת שקידמה עשרות פרויקטים ואלפי יחידות דיור. אין באמירות על חוסר שביעות רצוני דבר וחצי דבר", אמר

משרדי wework בתל אביב (צילום: אוראל כהן) (צילום: אוראל כהן)
משרדי wework בתל אביב(צילום: אוראל כהן)
 

דירה להשכיר הינה חברה ממשלתית בבעלות מלאה של מדינת ישראל. החברה הוקמה לצורך קידום נושא הדיור ופתרון משבר הדיור במדינה במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור, המובל על ידי משרד האוצר בממשלת ישראל. החברה פועלת להגדלת היצע פתרונות הדיור והורדת מחירי הדיור בישראל, באמצעות שיווק קרקעות בבעלות המדינה לשם הקמת אלפי יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח ופיקוח על הביצוע, ההקמה וההפעלה של הפרויקטים הן במכר דירות והן בהשכרה של דירות.

 

עם הזמן התרחבו תחומי עיסוקה של החברה, והיא מהווה כיום זרוע ביצוע של הממשלה וקבינט הדיור לצורך תכנון, ביצוע וקידום פרויקטים לדיור במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור, תכנון שכונות מגורים חדשות, מודלים משלימים לדיור, לשיווקי קרקע לשכירות ארוכת טווח וביניהם מודל ׳השכר ומהר׳.

 

במהלך כהונתו של לוי כמנכ״ל, הובילה החברה את תכנונם של 27 פרויקטים לשכירות ארוכת טווח בכל הארץ. בתוך כך הובאו לשיווק של כ-6,000 יח"ד במכרזים בעיקר באזורי הביקוש: תל אביב-יפו, ירושלים, חיפה, רמה״ש, הרצליה, שוהם ועוד. לאחרונה צלח מכרז ראשון של החברה בפריפריה הרחוקה – בכרמיאל. בחברה מועסקים כיום 16 עובדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתמר סיידא
עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר
צילום: איתמר סיידא
מומלצים