שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש הממשלה הפלסטיני בירך את "השהידים": "מספידים את הצדיקים"
  ראמי חמדאללה שיגר תגובה על הפיגוע הרצחני בגבעת אסף שבבנימין - ושיבח את המחבלים: "מספידים את השהידים הצדיקים שלנו". לשכת אבו מאזן: "כניסות צה"ל לשטח הפלסטיני הם שהובילו לשרשרת האלימות"

  אבו מאזן עם ראמי חמדאללה (צילום: AFP)
  אבו מאזן עם ראמי חמדאללה(צילום: AFP)

  ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה הגיב על הפיגוע בגבעת אסף היום (ה') שבו נרצחו שני צעירים ושניים נוספים נפצעו אנוש וקשה. "אנחנו מספידים את השהידים הצדיקים שלנו ודורשים מהקהילה הבינלאומית להתערב מיד ולעצור את התוקפנות הישראלית נגד חיי בנינו ולעצור את פלישת ישראל לשטחינו", אמר. "התוקפנות של הכיבוש תוביל לעוד אלימות ואי-יציבות".

   

  גם מלשכת אבו מאזן נמסרה תגובה: "כניסות של צה"ל לשטח הפלסטיני והיעדר אופק לשלום הם שהובילו לשרשרת של אלימות שאת מחירה משלמים שני הצדדים".

   

   

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: רויטרס)
  זירת הפיגוע(צילום: רויטרס)

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין(צילום: AFP)

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  בזרוע הצבאית של חמאס לא השתהו - ושיבחו את הפיגוע הרצחני: "ההתנגדות תימשך בכל המולדת ובידינו עוד דברים רבים שיכולים להזיק לאויב. לאויב אסור לחלום על ביטחון, שקט ויציבות בגדה. גחלי הגדה ישרפו את הכובש, והביטחון של הגיבורים יפגעו בכובש באופן שהוא לא יכול לצפות.

   

  "כל הניסיונות לשבור את ההתנגדות ונשקה בגדה יסתיימו בכשלון. כל הכבוד לבני עמנו שמקריבים את בניהם בדרכו של האל, וכל הכבוד למכובדים שמגנים על אנשי ההלהם מקלט וכל מה שהם צריכים". מנהיג חמאס איסמעיל הנייה הגיב להסלמה ביהודה ושומרון: "הגדה עוברת שינוי ופותחת דף חדש ומדמם עם הכובש". הנייה התייחס לחיסולם של המחבלים אשרף נעאלווה וסאלח ברגותי אמש על ידי כוחות הביטחון ואמר כי "הדם של נעאלווה וברגותי הוא אור לדורות הבאים".

   

  עוד לפני הפיגוע פרסמה תנועת פתח, שבראשה עומד הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, דברי שבח והלל לשני המחבלים שחוסלו הלילה ואמש - אשרף נעאלווה שביצע את פיגוע הירי באזור התעשייה ברקן וסאלח ברגותי שביצע את פיגוע הירי בכניסה לעפרה.

   

  הארגון פירסם בטוויטר את תמונותיהם של השניים עם הכיתוב "השהיד הגיבור", וכתב את הדברים הבאים: "חללי המולדת הגיבורים, בדמם הטהור הם משרטטים את מפת המולדת. לפלסטין חופשית וערבית. הכבוד וההדר לכם".

  טוויטור ציוץ פת
  "השהיד הגיבור". התמונות שפורסמו בטוויטר של פתח

  טוויטור ציוץ פת
  הציוץ של הפתח

  מי שעומד בראש תנועת פתח הוא, כאמור, אבו מאזן, וכל בכירי הרשות הפלסטינית בדרג המדיני והביטחוני שייכים לפתח ומזוהים איתו. מדובר בחשבון טוויטר רשמי שמנוהל על ידי מחלקת ההסברה והדוברות המשומנת של התנועה. מוקדם יותר, חמאס פרס את חסותו על משפחותיהם של שני המחבלים.

   

  השגריר האמריקני בישראל, דייוויד פרידמן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "בשבועות האחרונים מחבלים פלסטינים רצחו ופצעו 14 ישראלים בכמה פיגועים. הרשות הפלסטינית פועלת בהתאם לחוקים שמפצים את המחבלים ומשפחותיהם על מעשיהם הנבזיים. הרשות צריכה לבחור אם היא גוף פוליטי או מממנת טרור. אי אפשר להיות שניהם"

   

   

  גורם ביטחוני פלסטיני ששוחח שלשום עם ynet מייחס את האווירה המעורערת בגדה המערבית ואת הפיגוע בעפרה להעברת המענק הקטארי בסך 15 מיליון דולר במזומן לרצועת עזה דרך ישראל. בשיחה הוא אמר שהמענק פינה לחמאס 15 מיליון דולר מתקציבו, ואלה מועברים זה החודש השני לצורך פעילות צבאית.

   

  לדבריו, חלק ניכר מהסכום שהתפנה הועבר למטה הגדה של חמאס הפועל מרצועת עזה ומכווין פיגועים ביהודה ושומרון. הוא הוסיף שמשוחררי עסקת שליט מהגדה המערבית אשר גורשו לרצועה, ניצלו את הכסף הזה כדי לחפש פעילים ביהודה ושומרון שיהיו מוכנים לקבל מימון לקניית נשק לצורך ביצוע פיגועים. "פיגוע הירי ליד עפרה הוא המשך ישיר של התרחיש הזה", סיכם.

   

  הפעימה השנייה של המענק הקטארי על סך 15 מיליון דולר נכנסה לרצועה ביום חמישי. המענק הקטארי מורכב מ-150 מיליון דולר שנפרסו לשישה תשלומים חודשיים. כלומר, המענק בנוי משש פעימות במשך חצי שנה. בכל אחת מהפעימות מוכנס לרצועת עזה סכום של 15 מיליון דולר במזומן (סך הכל 90 מיליון דולר).

   

  הסכום נועד לתשלום המשכורות של 30 אלף פקידים אזרחיים בממשל חמאס ברצועת עזה, וכן למתן מענק עבור 50 אלף איש שהוגדרו והוכרו כנזקקים. בנוסף מוקצה בכל חודש סכום נוסף של עשרה מיליון דולר לקניית סולר להפעלת תחנת הכוח בעזה (סך הכל 60 מיליון דולר).

   

  משכורות הפקידים עומדות על עשרה מיליון דולר, כאשר כל פקיד מקבל בין 100 ל-1,600 דולר, בהתאם לדרגתו ובכירותו. חמשת המיליונים הנותרים מחולקים כמענק לנזקקים כאשר כל נזקק מקבל סכום שווה של מאה דולר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים