שתף קטע נבחר

ניצלה מהפיגוע והזעיקה עזרה: "חשבתי שהוא רצה לתת לי טרמפ"

שעות ספורות לאחר הפיגוע שבו נרצחו שני חיילים ושניים נפצעו קשה, שחזרה שרי ארביב בבית החולים שערי צדק בירושלים את רגעי הפחד: "חיכיתי לרכב שייקח אותי לבית אל, תוך שאני מסתכלת על הרכב - הוא יוצא עם נשק. שמעתי ירייה, התחלתי לרוץ ולצרוח. עצרתי ג'יפ באמצע הכביש"

  

 

שרי ארביב, בת 49 מבית אל, היא היחידה מהטרמפיאדה בגבעת אסף שלא נפגעה בפיגוע שבו נרצחו שני חיילים ושניים נוספים נפצעו - באורח אנוש וקשה.

 

ארביב שחזרה בצהריים (יום ה') מבית החולים שערי צדק בירושלים את הרגעים הדרמטיים: "היו שם ארבעה צעירים וערה שעמדה לידי. חיכיתי לרכב שייקח אותי לבית אל ורכבים לא עצרו. אני לא יודעת למה הסתובבתי אחורה, ראיתי שיש רכב שהחנה וחשבתי שזה מישהו שזיהה אותי ורצה לתת לי טרמפ הביתה

 

שריי ארביב תושבת בת אל פיגוע בנימין  (צילום: משה מזרחי )
שרי ארביב, ניצלה מפגיעה ורצה להזעיק עזרה(צילום: משה מזרחי )

"תוך כדי שאני מסתכלת על הרכב, הוא (המחבל) יוצא מהאוטו עם נשק ביד ויורה ירייה", היא אמרה. "אחד הנפגעים היה ליד הרגליים שלי והתחלתי לרוץ לכיוון הכביש, צרחתי".

 

ארביב מספרת כיצד רצה להזעיק עזרה: "נופפתי בידיים, קיוויתי שמישהו יעצור, אבל אף אחד לא עצר. הגעתי לכביש הראשי, עצרתי ג'יפ באמצע הכביש, חייל פתח את הדלת, שלפתי את החייל מהאוטו, אמרתי לו שהיה עכשיו פיגוע והכניסו אותי לג'יפ. הם הלכו מיד לזירה ומשם התקשרתי לבעלי צורחת ומנסה לעכל את מה שראיתי. אני היחידה שיכולה לספר את מה שהיה שם כי השאר לא", סיפרה ארביב.  

 

המחבל נסע במכונית עם לוחית זיהוי ישראלית?

"כן. הוא לבש סווטשירט כחול. לא זכרתי אפילו אם הוא היה עם כובע. פנים גלויות, אולי עם מעט זיפים. עניין של שנייה שראיתי אותו".

 

האם היה במכונית עוד מישהו?

"אני לא יודעת אם הוא יצא או מכיסא הנהג או מזה שליד".

 

זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: EPA)
זירת הפיגוע בגבעת אסף (צילום: EPA)

זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

אלוף-משנה שרון אסמן מפקד חטיבת בנימים בזירת הפיגוע (צילום: דובר צה
מח"ט בנימין אל"מ שרון אסמן בזירה(צילום: דובר צה"ל)

זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין(צילום: AFP)

רז חן, מוכר הקיוסק הצמוד, אמר כי "החיילים באו, עשו קפה, אחד הזמין בורקס ועוד אחד מלוואח. נתתי להם בטרמפיאדה את האוכל. לאחר מכן ירדתי למטה וישבתי. ואז אני שומע ירי ומנסה לקלוט מה קורה, מוציא את האקדח ויוצא לכיוון. ואז אני קולט בחורה בורחת לכיוון הצומת למטה. אחרי שהבנתי מה קורה יצאנו לכיוון החיילים והם היו שרועים על הרצפה. הרכב ברח במהירות אחרי הירי", הוא תיאר.

 

מתחקיר ראשוני של צה"ל עלה כי רכב המחבלים עצר ליד הטרמפיאדה, אז יצא ממנו לפחות מחבל אחד וירה לעבר

החיילים והאזרחים שבטרמפיאדה. לאחר מכן חזר המחבל לרכב, והרכב נמלט. צה"ל החל לתגבר את הכוחות ביהודה ושומרון בכמה גדודים, והוטל כתר שכולל בידוק מלא על העיר רמאללה. בצה"ל אומרים כי "ההבנה שלנו שהאירועים האלה יכולים לייצר חקיינות לפיגועים נוספים".

 

דובר צה"ל מסר כי משפחות החיילים קיבלו את ההודעה על מותם, והוסיף: "צה"ל משתתף בצער משפחות הנופלים וימשיך ללוותן ואת משפחות הפצועים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מזרחי
שרי ארביב. ניצלה ורצה להזעיק עזרה
צילום: משה מזרחי
מומלצים