שתף קטע נבחר

קליש: "דברי השר - סחיטה באיומים". כהן בתגובה: "היא לא ראש עיר בלבנון"

ראש העיר חיפה דיברה על פרשת מינוי הסגן מחד"ש, ותקפה את שר הכלכלה שאיים "לנתק את חיפה ממשאבים". כהן לא נשאר חייב: "היא התבלבלה, במקום לגלות מנהיגות חיכתה למוצא פיו של זעאתרה"

סאגת מינוי הסגן עם תחילת כהונתה של ראש העיר חיפה עינת קליש-רותם, הפכה בימים האחרונים לקרב פוליטי שגלש לזירה הארצית. אחרי שהשר אלי כהן (כולנו) ביקר את קליש בחריפות על ההסכמה למינוי יו"ר סיעת חדש, רג'א זעאתרה, התראיינה הבוקר (יום ה') קליש-רותם ברדיו צפון 104.5 ותקפה בחריפות את כהן.

 

 

"מדובר בביריונות. מה הוא רוצה, לאיים? זה סחיטה באיומים? הוא רוצה לקחת בשבי פה שליש מיליון תושבי חיפה?", אמרה קליש-רותם בתגובה לדבריו של השר כהן ולפיהם "ננתק את חיפה ממשאבים, לא ניתן לך שום דבר אם את תמני את רג'א זעאתרה".

 

היא הוסיפה: "לא ראוי בעיניי שאדם בעל משרה ציבורית כל כך בכירה ידבר ככה. יש הרבה דברים שיכולים לקרות בעיר חיפה שאולי לא יהיו לרוחו. סליחה, הוא לא נבחר להיות ראש עיר, אז הוא צריך לתת לראש העיר לקבוע את הדרך שלו".

ד
עינת קליש-רותם. "שיחה טובה מאוד עם זעאתרה"(צילום: גיל נחושתן)

אלי כהן באולפן Ynet (צילום: אבי מועלם)
השר אלי כהן. "מינוי הזוי"(צילום: אבי מועלם)
 

השר כהן לא נשאר חייב ומסר בתגובה: "הגברת קליש התבלבלה. היא ראש עיר בישראל ולא בלבנון. הניסיון להתחבא מאחורי מחויבות להסכמים קואליציוניים הוא מגוחך. פעיל BDS התומך בחיזבאללה ובחמאס ומשווה את הציונות לדעאש לא יכול לכהן כסגן ראש עיר. במקום לגלות מנהיגות ולחזור בה מן המינוי ההזוי היא חיכתה למוצא פיו של זעאתרה. עצירת המינוי היתה הדבר הנכון, אין מקום לגיס חמישי בתפקידים ציבוריים".

 

קליש-רותם התייחסה בראיון גם לסיבות שהובילו לביטול מינוי זעאתרה לסגן, ואמרה: "אני רק יודעת על ההשתתפות שלו בהפגנות. מעט הדברים ששמעתי אותו אומר לא אהבתי, אני מודה ומתוודה. זה לא נעם לאוזניי בשום דרך. אבל הוא הנציג הרשמי של סיעת חד"ש בחיפה".

 

ראש העיר חיפה הבהירה שיש דברים שהתגלו לה רק בהמשך. "זה יצא אחר כך, וגם אחר כך סירבתי להיכנס ללחץ מכל הדברים האלה, ובטח לא להסתמך על פייסבוקים וכל מיני אמירות, ואפילו לא כתבות בעיתונים. את זה גם אמרתי לראש הממשלה. אני רוצה להבין מה באמת קורה ולאט לאט התחלתי לקבל חומרים ובאמת ראיתי שיש הרבה התבטאויות שאני לא אוהבת אותן, אני לא חושבת שהן נכונות למישהו שהולך להחזיק באיזשהי משרה ציבורית רשמית במדינה שלנו".

 

את השיחה עם זעאתרה נתניהו היא הגדירה "שיחה מאוד טובה. הצגתי לו את המציאות הרחבה, הקואליציה, השחקנים שנמצאים היום בתוך הקואליציה ושיהיה להם מאוד קשה לתפקד ככה הרבה מאוד שנים. הרצון של תושבי חיפה באמת בשינוי גדול בדברים שהם אחרים; מפרץ חיפה, זיהום, כלכלה, פרנסה. יש לנו פה בעיות קשות לכולם. אמרתי לו - בשביל זה אני הגעתי. לא איימתי, לא הצבתי לו אולטימטומים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
עינת קליש-רותם
צילום: גיל נחושתן
מומלצים