שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שליח טראמפ למזה"ת: מגנה פעולות נקם נגד פלסטינים

  ג'ייסון גרינבלט התייחס למקרי תקיפת פלסטינים בתגובה לגל הפיגועים, בין היתר בשל תיעוד של רעול פנים משליך אבן לעבר משאית פלסטינית: "חפים מפשע יכולים להיהרג". הוא מתח גם ביקורת על כרזות הקוראות לחסל את אבו מאזן, שנתלו לאחרונה ביהודה ושומרון. "זה בלתי מתקבל על הדעת", כתב

   

  תיעוד: מתנחל תוקף משאית פלסטינית ביצהר

  תיעוד: מתנחל תוקף משאית פלסטינית ביצהר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ג'ייסון גרינבלט, שליחו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למזרח התיכון, גינה אמש (שישי) בציוץ בטוויטר שלו את פעולות ה"נקם" בתגובה לפיגועים האחרונים ביהודה ושומרון. זאת, לאחר ששלשום פורסם תיעוד מתקיפת משאית פלסטינית סמוך ליצהר, על-ידי מתיישבים שהפגינו במחאה על הפיגועים.

   

  "פיגועי הטרור האחרונים נגד הישראלים אינם מוסריים, אבל זריקת אבנים על כלי רכב שאין להם שום קשר להתקפות האלה היא לא תגובה לגיטימית. חפים מפשע יכולים להיהרג", כתב גרינבלט. במקביל, גינה גרינבלט כרזות שנתלו ברחבי יו"ש, ובהן קריאה לחסל את הנשיא הפלסטיני אבו מאזן.

   

  בסרטון שמתעד את תקיפת המשאית הפלסטינית, שפורסם ביום חמישי על ידי ארגון "בצלם", נראה מפגין רעול פנים כשהוא רוגם באבנים את שמשות המשאית של הנהג נביל עבד אללה. מהארגון נמסר אז כי "לאורך היום מתנחלים תקפו מכוניות של פלסטינים לאורך כביש 60 במוקדים שונים סמוך ליצהר, חווארה, קריית ארבע וחגי". עוד נמסר כי "מוקדם יותר מתנחלים תקפו בתי פלסטינים בעסירה אל-קיבילייה".

   

  "מגנה את ההסתה". השליח האמריקני ג'ייסון גרינבלט (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  "מגנה את ההסתה". השליח האמריקני ג'ייסון גרינבלט(צילום: EPA)

   

   

   

  גרינבלט גינה כאמור, בציוץ בטוויטר בשפה הערבית, כרזות שנתלו ברחבי יהודה ושומרון, ובהן קריאה לחסל את הנשיא הפלסטיני אבו מאזן. "כפי שגיניתי את ההסתה מהצד הפלסטיני, כך אני מגנה את ההסתה אשר קוראת לחסל את הנשיא עבאס", כתב גרינבלט. "זה בלתי מתקבל על הדעת. כל מי שתומך בשלום, ראוי שיגנה פעולות כאלה". בכרזות שנתלו במקומות שונים ביהודה ושומרון, נראית תמונה של אבו מאזן כשעליו כוונת מטרה לצד הכיתוב "לחסל את מממני הרצח".

   

  דברים אלו של גרינבלט נכתבים על רקע מחאה מהצד הפלסטיני וטענות להסתה ישראלית בתקופה האחרונה נגד אבו מאזן. שלשום גינה גרינבלט את פיגוע הירי הקטלני בגבעת אסף, שבו נרצחו שני לוחמים, אחר נפצע אנושות ותושבת בית אל נפצעה קשה. בציוץ בטוויטר כתב גרינבלט: "המדינות שתומכות כספית ברשות הפלסטינית אבל מתעלמות מהעובדה שהמחבלים ומשפחותיהם יקבלו כעת פרס על המעשה המרושע של רצח ישראלים צריכות לתת על כך את הדעת".

   

  שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן הצטרף לגינוי הפיגועים, וכתב בטוויטר: "בשבוע האחרון מחבלים פלסטינים רצחו ופצעו 14 ישראלים בכמה פיגועים. הרשות הפלסטינית עדיין פועלת לפי חוקים שמזכים את המחבלים ומשפחותיהם בפרס על מעשיהם האכזריים. הרשות הפלסטינית יכולה להיות גוף מדיני או גוף שמממן טרור - לא שניהם יחד".

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
  כרזות נגד אבו מאזן בזירת הפיגוע בגבעת אסף(צילום: AFP)

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: EPA)
  זירת הפיגוע בגבעת אסף(צילום: EPA)

  הכרזה נגד אבו מאזן (מתוך טוויטר)
  (מתוך טוויטר)

  זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: עמית שאבי)
  (צילום: עמית שאבי)

   

   

  ביום חמישי בבוקר פרסמה תנועת פתח, שבראשה עומד אבו מאזן, דברי שבח והלל לשני המחבלים שחוסלו השבוע - אשרף נעאלווה שביצע את פיגוע הירי באזור התעשייה ברקן וסאלח ברגותי שביצע את פיגוע הירי בכניסה לעפרה.

   

  הארגון פירסם בטוויטר את תמונותיהם של השניים עם הכיתוב "השהיד הגיבור", וכתב את הדברים הבאים: "חללי המולדת הגיבורים, בדמם הטהור הם משרטטים את מפת המולדת. לפלסטין חופשית וערבית. הכבוד וההדר לכם".

   

  מי שעומד בראש תנועת פתח הוא, כאמור, אבו מאזן, וכל בכירי הרשות הפלסטינית בדרג המדיני והביטחוני שייכים לפתח ומזוהים איתו. מדובר בחשבון טוויטר רשמי שמנוהל על ידי מחלקת ההסברה והדוברות המשומנת של התנועה. מוקדם יותר, חמאס פרס את חסותו על משפחותיהם של שני המחבלים.

  טוויטור ציוץ פת
  "השהיד הגיבור". התמונות שפורסמו בטוויטר של פתח

  טוויטור ציוץ פת
  הציוץ של הפתח

  בהמשך הגיב גם ראש הממשלה הפלסטיני ראמי חמדאללה: "אנחנו מספידים את השהידים הצדיקים שלנו ודורשים מהקהילה הבינלאומית להתערב מיד ולעצור את התוקפנות הישראלית נגד חיי בנינו ולעצור את פלישת ישראל לשטחינו", אמר. "התוקפנות של הכיבוש תוביל לעוד אלימות ואי-יציבות". גם מלשכת אבו מאזן נמסרה תגובה: "כניסות של צה"ל לשטח הפלסטיני והיעדר אופק לשלום הם שהובילו לשרשרת של אלימות שאת מחירה משלמים שני הצדדים".

   

  המתיחות ביהודה ושומרון גוברת נוכח גל הפיגועים שפרץ בימים האחרונים באזור. הבוקר נפצע חייל צה"ל לאחר שמחבל חדר ליישוב בית אל והגיע אל עמדה הצמודה לגדר. מצה"ל נמסר כי "מתחקיר ראשוני עולה כי במהלך המאבק שהתפתח, המחבל דקר את הלוחם בסכין וכן פגע בו ממרחק קצר באמצעות אבן. מהסימנים בשטח עולה כי המחבל נפצע גם הוא במאבק. התחקיר נמשך. כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות במרחב".  

   

  דובר צה"ל מסר כי במהלך הלילה עצרו לוחמי צה"ל וכוחות שב"כ, מג"ב ומשטרת ישראל ביהודה ושומרון 40 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות לעבר אזרחים וכוחות הביטחון, מתוכם 37 מוכרים כפעילי חמאס. כמו כן, אתמול והלילה פעלו לוחמי דובדבן וימ"מ גם בעומק השטח הפלסטיני במטרה להגביר את הלחץ על חברי החוליה, אך טרם בוצעו מעצרים.

    

  החשש הגדול כעת הוא מגל פיגועים חדש בעקבות הצלחת שני פיגועי הירי השבוע, בהתאם נפרסו מאות רבות של לוחמי תגבור בחטיבות המרחביות באוגדת יהודה ושומרון. חופש התנועה לפלסטינים נשמר גם אמש בכבישים הראשיים והמשותפים ברחבי יהודה ושומרון, ומחסומי פתע נפרסו מעת לעת, בעיקר בגזרת רמאללה, כחלק מהכתר החלקי שהוטל על העיר - כדי להקשות על בריחת חוליית הירי מהאזור.

   

  במהלך המצוד אחר חוליית המחבלים שלשום התעמתו מאות פלסטינים עם כוחות צה"ל ליד אל בירה שבאזור רמאללה. כוחות צה"ל השתמשו נגדם באמצעים לפיזור הפגנות. לוחם אחד נפצע באורח קל מאבן שהושלכה ופגעה בפניו. קודם לכן נפצע באורח קל לוחם צה"ל בפיגוע דריסה סמוך לאל בירה. המחבל, פלסטיני בן 60 מהכפר עראבה ליד ג'נין, חוסל ביריות.


  פורסם לראשונה 14/12/2018 22:14

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים