שתף קטע נבחר

המחבל שפצע חייל בבית אל הסגיר את עצמו

החשוד בביצוע הפיגוע אתמול בעמדה צבאית סמוך לבית אל, הסגיר עצמו לכוחות הביטחון. בסוף השבוע בוצעה פעילות מבצעית רציפה וממוקדת לאיתור המחבל. שיפור במצבו החייל נוה רותם. משפחתו: "הוא נפצע לאחר מאבק אמיץ במחבל"

 

חייל נפצע מזריקת אבנים בעמדה בבית אל (צילום: צעירי עפרה)
אבן מגואלת בדמו של החייל נוה רותם בבית אל(צילום: צעירי עפרה)
המחבל שפצע קשה אתמול (יום ו') חייל בעמדה צבאית ליד בית אל בדקירות וביידוי אבנים הסגיר את עצמו לכוחות הביטחון. בסוף השבוע ביצעו כוחות הביטחון פעילות מבצעית רציפה וממוקדת שבעיצומה כאמור הסגיר עצמו החשוד בפיגוע. הוא הועבר לחקירה.

 

משפחתו של החייל נוה רותם מגדוד נצח יהודה שנפצע אתמול באורח קשה לאחר שנדקר ונפגע מאבן בראשו בבית אל מסרה כי "הוא נפצע ביום שישי בהיתקלות עם מחבל לאחר מאבק אמיץ. נוה מבקש למסור לעם ישראל שאנו חזקים מאויבינו ושקרה לו נס". מבית החולים נמסר כי מצבו יציב ומשתפר ומוגדר כעת בינוני. הוא בהכרה ומדבר עם המשפחה. ממשפחתו של רותם נמסר בנוסף: "נודה לתפילות ומעשים טובים להחלמתו השלמה והמהירה עם כל שאר הפצועים".

 

בבית החולים הדסה עין כרם התייחסו גם למצבו של חייל צה"ל נתנאל פלבר שנפצע בפיגוע הירי הרצחני באזור ההתנחלות גבעת אסף ומסרו כי הוא עדיין מונשם ומורדם, מצבו מוסיף להיות קשה מאוד וכי נשקפת סכנה לחייו.

 

משפחתו של פלבר מסרה: "אנו מבקשים מהציבור להתפלל לרפואתו של בננו היקר נתנאל אילן בן שיינא ציפורה. אנו רוצים גם בהזדמנות זאת להודות לכולם על הדאגה, האהבה והתמיכה בימים קשים אלה. נתנאל תמיד חזר הביתה עם חיוך שהאיר את הבית. כמו כן, אנו שולחים את תנחומינו למשפחות מור-יוסף וכהן על נפילת בניהם, חבריו של נתנאל, ומתפללים להחלמתו של החייל הנוסף שנפצע".

 

 

החייל נתנאל פלבר (צילום: באדיבות המשפחה)
החייל הפצוע באורח קשה מאוד נתנאל פלבר(צילום: באדיבות המשפחה)
 

מחבל פצע לוחם צה
הפרצה בגדר שדרכה נכנס המחבל בבית אל

זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

נוה רותם נפצע אתמול במהלך מאבק שהתפתח עם המחבל, שדקר אותו בסכין ופגע בו ממרחק קצר באמצעות אבן. מדובר צה"ל נמסר כי "מהסימנים בשטח עולה כי המחבל נפצע גם הוא במאבק. כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות במרחב". מחבל הצליח לחדור ליישוב, הגיע לעמדה שצמודה לגדר - מול מחנה הפליטים ג'ילזון - ותקף את החייל, שאבטח את העמדה. לאחר מכן הוא נמלט.

 

מבית החולים שערי צדק נמסר כי שירה סבג, שנפצעה בפיגוע בגבעת אסף, הועברה מיחידת התאוששות למחלקה רגילה ומצבה הולך ומשתפר. גם מצבם של בני הזוג שירה ועמיחי איש-רן, שנפצעו בפיגוע הירי בעפרה, השתפר.

זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: EPA)
זירת הפיגוע בגבעת אסף(צילום: EPA)

זירת הפיגוע בגבעת אסף בנימין (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

מפרטים ראשונים שעלו מתחקיר הפיגוע באזור גבעת אסף שבו נרצחו סמל-ראשון יובל מור יוסף, בן 21 מאשקלון, וסמל יוסף כהן בן 19 מירושלים, עולה כי המחבל ירה מטווח קצר מאוד. על פי החשד, החוליה נמלטה מהמקום לאחר שגנבה את נשקו האישי של אחד הלוחמים שנרצח.

 

שלושת הלוחמים הוצבו במקום במסגרת משימת אבטחת תחנת האוטובוס בצומת. פרטים נוספים שעלו בתחקיר הצביעו כי החוליה מנתה כמה מחבלים ולפי ההערכות היא תכננה מראש את מקום מסתורה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  הדר לוז/TPS
זירת הפיגוע
צילום: הדר לוז/TPS
מומלצים