שתף קטע נבחר

כפר קאסם: שכונה חדשה עם 1,600 דירות - מחצית במחיר למשתכן

הופקדה להתנגדויות תוכנית שקודמה בוותמ"ל, ובהמשך להחלטת ממשלה לעידוד בנייה רוויה במגזר ערבי. התוכנית כוללת שטחי מסחר ותעסוקה ופארק עירוני

תוכנית לבניית שכונה חדשה בכפר קאסם, עם 1,626 יחידות דיור, הופקדה להתנגדויות. כמחצית מיחידות הדיור (כ-800) מתוכננות לשיווק במסגרת מחיר למשתכן.

 

התוכנית של אשקלון: תגדל ל-300 אלף תושבים

מחיר למשתכן בגליל ים: 175 זוכים קנו דירות בשלושה ימים

 

מדובר בתוכנית שקודמה בוותמ"ל ביוזמת משרד הבינוי והשיכון. זאת בהמשך להסכם פיתוח כוללני שנחתם בינו לבין העירייה, ובהמשך להחלטת ממשלה 922 ל״עידוד בנייה רוויה במגזר ערבי״.

כפר קאסם ()
כפר קאסם

השכונה החדשה מתבססת על תוכנית המתאר של העיר ותשתרע על שטח של כ-350 דונם במתחמים 6 ו-7 באזור הצפון מערבי של העיר. התוכנית מתאפיינת בטופוגרפיה תלולה המהווה רקמת פיתוח צמודה לבנייה קיימת.

 

השכונה תכלול תמהיל מגורים מגוון, כאשר מחצית מחידות הדיור ייבנו בבנייה רוויה. יחידות הדיור שישווקו במסגרת מחיר למשתכן, מתוכננות על קרקע מדינה.

  

בנוסף, כוללת התוכנית שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של 60,000 מ"ר, כולל מגוון מוסדות ציבור, פארק עירוני ותשתיות תחבורתיות.

 

התוכנית כוללת גם נספח סביבתי לטיפול בנחל, פינוי אתר פסולת ושיקום הוואדי, לרבות מיזעור השפעות אזור התעשייה באזור המערבי. הנספח מציע רחוב בו חזית מסחרית שייצר דופן חדשה מערבית ליישוב.

  

גלנט: "פועלים להקלת מצוקת הדיור של המגזר ביישוביו"

במשרד השיכון ציינו כי התכנון מתבסס על תפיסת תכנון עירונית שנועדה לשלב אזורי מסחר עם מגורים כדי להגביר את תחושת העירוניות במקום, כך שהשכונה תתפקד גם כחוליה מחברת לאזור התעשייה המתפתח ממערב בשימושים מסחריים.

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, מסר כי "הקמת שכונה חדשה בכפר קאסם היא המשך להסכם הפיתוח שחתמנו עם העירייה לפני כשנתיים ומצטרפת לשורה של פתרונות דיור שמגבש משרד הבינוי והשיכון עבור כלל האוכלוסיות והמגזרים בישראל.

 

"התהליך יקל על מצוקת הדיור של המגזר ביישוביו. ב-20 השנים הקרובות מדינת ישראל תידרש למיליון דירות, 200 אלף מתוכן עבור המגזר הערבי, ועל כן אנחנו מגבשים פתרונות ארוכי טווח, שיאפשרו שיפור תנאי דיור משמעותי, על ידי הגדלת מספר יחידות הדיור, תכנון בנייה רוויה ופיתוח מוסדות ציבור חדשים, בהתאם לצורכי היישוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים