שתף קטע נבחר

האשמים האמיתיים בהתייקרות החשמל

הגידופים שלהם זוכה חברת החשמל הם תוצאה של הסתה פוליטית וסיקור תקשורתי מוטה. ביבי, שטייניץ, תשובה והאחים עופר – הטור הזה בשבילכם

 

שעון חשמל (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

במשך שנים נלחמת התקשורת בחברת החשמל. לשנאה כלפי הגוף הזה יש יסודות מיתולוגיים: עובדיה, כ-13 אלף בשיא כוחה, מקבלים חשמל חינם ועד לפני כמה שנים זה היה חטא ענק; וכמובן ועד העובדים החזק שלהם, והעובדה שניהלו מערכת סגורה שבה גבו כסף ונתנו שירות בלי להזדקק לממשלה. אבל אז הממשלה הודיעה שלא יוקמו לחברה עוד תחנות, ואת החדשות - היעילות, שעובדות על גז - יבנו גופים פרטיים (תשובה, האחים עופר, התק"ם). חברת החשמל תסתפק ברשת הולכה וגיבוי למקרה תקלה. יפה, לא? נשמע הגון? כן, בערך כמו המיליארדים של מתווה הגז.

 

 

חברת החשמל הישראלית, על כל תחלואיה, היא אחת הטובות והיעילות בעולם. אתם מכירים עוד חברה בעולם שהוציאה 2,500 עובדים בליל סערה כדי לתקן כל נזק? חברה פרטית? הצחקתם אותי. זה לא משתלם והיא לא תוציא.

 

העלאת מחיר החשמל עכשיו היא רק ההתחלה, ולתקשורת, שלא זיהתה נכון את האויב, יש חלק לא קטן בתהליך. זה נחמד לתקוף את אסם – אבל ביבי ושטייניץ הם האחראים והאשמים. אין אחרים. התהליך החל כבר לפני 10 שנים. במחשכים, בהסתה, בשיתוף פעולה של רוב התקשורת עם הטייקונים והפוליטיקאים.

 

התייעלות? לפני 20 שנה, עם אותו מספר עובדים, סיפקה החברה חצי מכמות החשמל. לא נקלטו עובדים חדשים מאז, רק פוטרו. זו התייעלות. ניתן בהחלט לפטר חצי מחברי הכנסת. לא נרגיש בהבדל. רק בשיפור.

 

ועל מנת שתבינו - מערך החשמל הארצי הוקם בכספנו. מה ששילמנו על החשמל מימן את המערכת מאז שפנחס רוטנברג הקים את חברת החשמל. היום, תחנות הכוח שהקמנו בכספנו מגבות את התחנות הפרטיות של הטייקונים. רשת שנבנתה בכספנו מעבירה חשמל מטייקונים אלינו. אנחנו נותנים להם שירות. ובעיקר טייקון אחד שגם מספר אותנו וגם תוקע לנו מחיר לעין.

 

חברת החשמל הייתה רשת הביטחון של כולנו ועכשיו היא מדממת. ושוב מפנים אליה את האש אף שמי שהוא רודף כסף זה תשובה ושותפיו ומי שעשו איתו יד אחת זה שטייניץ וביבי ושותפיהם.

 

הפרטיים פיתו במחיר הנמוך שהם יכולים להציע (כי הגז שהם קונים זול יותר) ובצרכנים גדולים ושמנים לתחנות הפרטיות שאיתן נחתמו חוזי גז זולים. חברת החשמל נשארה עם אספקת חשמל לאזרחים קשי יום. הרבה יותר קל לספק חשמל לבית חולים, בסיס של הצבא או מפעל גדול - מקום אחד וצ'ק אחד – מאשר לגבות ממיליון אזרחים ולחטוף, כי אתה האיש הרע שתקוע עם מתווה גז שבא לדפוק אותך ולהעשיר את הטייקונים.

 

ואיזו הפתעה – לתשובה, איש הגז והמים, יש גם תחנות כוח (אשקלון, מספקת חשמל בסדר גודל של שלוש ערים בינוניות). תחנות הכוח של עופר (מישור רותם) והתק"ם (דליה אנרגיות) מקבלות ממנו גז מוזל. ולמי לא נשאר? לחברת החשמל שהתקשורת והפוליטיקאים מכוונים אליה את חצי השנאה שלנו.

רה"מ נתניהו והשר שטייניץ. לא בתמונה: טייקונים (צילום: אוליבייה פיטוסי, הארץ) (צילום: אוליבייה פיטוסי, הארץ)
רה"מ נתניהו והשר שטייניץ. לא בתמונה: טייקונים(צילום: אוליבייה פיטוסי, הארץ)
 

 

איך נתנו את חברת החשמל לטייקונים?

 

המקרה של חברת החשמל לא יאמן. קיבלנו חשמל מצוין במחיר זול, אז למה שיהיה אכפת לנו כמה מרוויחים העובדים שלה? מי שגורם לחשמל להתייקר הם ביבי ושטייניץ עם מתווה הגז הרעיל, ולא חברת החשמל שמתייעלת כל הזמן.

 

וכשבמו"מ עם הממשלה על הרפורמה בחברת החשמל הצליחו שמנכ"ל חברת החשמל ואבי ניסנקורן להכניס תנאי שלפיו מחיר הגז ירד, עניין שיוזל את מחיר החשמל לאזרחים ויחסוך למדינה הרבה כסף, התקשורת התגוללה על המניעים הסמויים של חברת החשמל. גאונות.

ומילא שאנחנו שונאים באופן מסורתי את חברת החשמל ועוזרים לפוליטיקאים להפיל אותה על הברכיים כדי שנקבל חשמל יותר יקר ופחות טוב, אבל איזה אינטרס היה לנו עם המים? איך נתנו להפריט את תה"ל ב-1995 ולהקים את כל מערך ההתפלה המיותר (שוב, חפשו את השם תשובה בענייני התפלה)?

 

מבט שני של הערוץ הראשון (אללה ירחמו) היה אחד היחידים שניסו לבחון איך מפחידים אותנו ואיך עובדים עלינו בנושא המים - מי ים שמותפלים בעזרת תחנות כוח פרטיות שניזונות בגז. תשובה ועופר. גז, חשמל ומים. השילוש הקדוש. מש"ל. התשובה.

 

מתווה הגז המורעל לא נולד מעצמו. הוא נולד בתהליך משולב שבו פורקו שומרי הסף של המים – תה"ל ונציבות המים. תהליך שבו סורסה רשות החשמל וחברת החשמל הפכה לשק חבטות, אף שלולא יו"ר העובדים שלה מיקו צרפתי מצבנו כאזרחי המדינה היה רע הרבה קודם.

 

ההתייקרויות עכשיו הן הרעל שאנחנו אוכלים מהפירוק ומכירת נכסינו. אל תאמינו לכחלון. הוא מנוע מתוקף ניגוד עניינים מלעצור את מתווה הגז ושר התשתיות שטייניץ ימצא כל דרך לסכל שימוש במים טבעיים שבאים מהשמים ונכנסים לאדמה בחינם. זה לא משתלם לשוגר דדיז שצריכים לדאוג להם. הוא וביבי.

 

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים