שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מובילי מחאת האפודים קוראים לחרם על תנובה

  מחאת יוקר המחייה חוזרת לתקוף את חברת המזון הגדולה בישראל - שבע שנים אחרי מחאת הקוטג'. מאחר שאסם הודיעה כי היא דוחה את העלאת המחירים שתכננה על שליש ממוצריה, תנובה היא היעד הבא - למרות שלא ייקרה את רוב המוצרים. תנובה: "המדינה היא זו שהעלתה את מחיר החלב"

  שבע שנים אחרי מחאת הקוטג' - תנובה חוזרת לעמוד במרכז מחאת יוקר המחייה. מובילי מחאת האפודים הצהובים קוראים היום (ד') לחרם על תנובה, חברת המזון הגדולה בישראל, אך מסייגים: "המחאה שלנו אינה עוסקת בחברה מסוימת אלא בכל המונופולים". הם מוסיפים: "המסר שלנו הוא לכל חברות המזון: לכו לממשלה והיא תדאג להוריד את תעריפי החשמל".

   

  כחלון לחץ ואסם התקפלה: דוחה את העלאת את המחירים

  מנכ"ל משרד האוצר: "גם באסם ראו את המחאה"

  טרה נגד כחלון: אם המחירים לא יעלו – זה יסכן את אספקת החלב ומוצריו לציבור

   

  אנשי המחאה מפנים כעת את האש כלפי תנובה - משום שאסם התקפלה והודיעה אחרי לחץ מצד שר האוצר, שבינתיים היא דוחה את העלאת המחירים שתכננה. אסם התכוונה לייקר מוצרים כמו פתיתים, קטשופ, ביסלי, ויטמינצ'יק, קרקרים ומרקים.

  superbrands ()

   

  כבר העלתה מחירים של מוצרי חלב שאינם בפיקוח

  תנובה כבר העלתה מחירים של מוצרי חלב שאינם בפיקוח, בתגובה לכך ששר האוצר משה כחלון מונע ממנה ומהמחלבות להעלות את המחירים על מוצרי החלב המפוקחים. ועדה משותפת למשרדי הכלכלה והחקלאות קבעה שיש לייקר את מוצרי החלב המפוקחים בעד 5.8%, אך שר האוצר מונע זאת. מכיוון שחודשים ארוכים הוא לא אישר את עליית המחירים המפוקחים - תנובה וטרה ייקרו מוצרים לא מפוקחים. הן לא נגעו במחירי הקוטג', כמובן. 

   

  עם זאת, תנובה לא ייקרה עד כה את רוב מוצריה, שכן היא מייצרת את מוצרי מעדנות, סנפרוסט, טירת צבי, אדום אדום, אוליביה, עוף טוב; וכן משווקת עוף טרי וביצים. לעומת זאת, החברה המרכזית למשקאות קלים, שמחזיקה גם במחלבת טרה וגם בקוקה קולה ישראל, העלתה מוצרים מכל הפורטפוליו שלה, ממוצרי חלב ועד קוקה קולה היינקן וקרלסברג. עוד העלו מחירים: סוגת, יוניליוור, ויסוצקי ומחלבות גד, כמו גם ספקי התבלינים והטחינה הגולמית.

   

  לשם השוואה, תנובה ייקרה את מוצרי החלב ב-2.2%, אחרי שהממשלה ייקרה את מחיר החלב הגולמי. לעומת זאת, סוגת הקפיצה את מחירי האורז ב-30% ולא הוחרמה.

   

  מתנובה נמסר בתגובה: "המדינה היא זו שקובעת את מחיר החלב בישראל כשם שהיא קובעת את מחיר הדלק, החשמל והמים. בשנתיים האחרונות העלתה המדינה את מחיר החלב הגולמי אותו מחויבות המחלבות לרכוש על-פי חוק בכ-10% בממוצע. כפי שהמדינה לקחה על עצמה לטפל במחיר החשמל, אנו מצפים ומקווים שתצליח להוריד את מחיר החלב הגולמי בכ 21 אגורות, כפי שהציגה בעמדתה בבג"צ. כאשר מחיר החלב הגולמי ירד בשיעור דומה לעלייתו בשנתיים האחרונות, תנובה תוריד את מחירי מוצרי החלב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים